پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

نگرانی دولت آمریکا درباره ظرفیت مازاد عرضه نفت وزارت نفت

نگرانی دولت آمریکا درباره ظرفیت مازاد عرضه نفت
  بزرگنمايي:

آریا جوان - اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که پس از حمله به تأسیسات نفتی عربستان، نگرانی‌ها درباره ظرفیت مازاد عرضه نفت در جهان پابرجاست.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشینگتن، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که ممکن است تولید نفت عربستان با سرعت نسبتاً بالایی به شرایط عادی بازگشته باشد، اما این مسئله نگرانی‌های جدیدی را درباره آسیب‌پذیری ظرفیت مازاد تولید نفت در جهان برانگیخته است.
این اداره در گزارش ماهانه خود نوشت: پیامدهای بلندمدت این اختلال همچنان به‌شدت مبهم هستند؛ این حمله آسیب‌پذیری‌هایی را برای بخش بالایی از تولید نفت کشوری آشکار کرد که بیشترین ظرفیت مازاد تولید نفت در اوپک را در اختیار دارد.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد حمله به تأسیسات نفتی عربستان سبب شد ظرفیت مازاد تولید نفت اوپک از 2 میلیون و 230 هزار بشکه در ماه اوت امسال به یک میلیون و 230 هزار بشکه در ماه سپتامبر این سال کاهش یابد.
طبق پیش‌بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ظرفیت مازاد تولید نفت اوپک در ماه ژانویه امسال دوباره به 2 میلیون بشکه در روز باز خواهد گشت.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که عواملی همچون حمله به تأسیسات نفتی عربستان و کاهش تولید نفت ونزوئلا و ایران سبب شدند تولید نفت اوپک در ماه سپتامبر امسال به 28 میلیون و 230 هزار بشکه در روز برسد که یک میلیون و 550 هزار بشکه در روز کمتر از ماه اوت این سال بود.
این اداره همچنین عنوان کرد که تولید نفت اوپک در ماه سپتامبر امسال 4 میلیون بشکه کمتر از ماه سپتامبر پارسال بوده است، همچنین برآورد این اداره نشان می‌دهد میانگین تولید نفت اوپک در سال 2019 میلادی به 29 میلیون و 830 هزار بشکه در روز می‌رسد که 2 میلیون و 100 هزار بشکه در روز کمتر از سال 2018 میلادی است.
پیش‌بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا این است که در سال 2020 میلادی تولید روزانه نفت اوپک به 29 میلیون و 620 هزار بشکه در روز می‌رسد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield