آریا جوان

آخرين مطالب

اشتباهات مردانه‌ای که حرص زنان را در می‌آورد! پسران

  بزرگنمايي:

آریا جوان - نکته‌ای که مردان باید بیشتر به آن توجه کنند این است تلاش کنند از اشتباهات خودشان در رابطه آگاهی پیدا کنند و برای برطرف کردن آنها کوشش کنند. به اینصورت، شریک زندگی‌شان هم برای تبدیل شدن به شخصی بهتر انگیزه پیدا می‌کند.

در این مطلب، برخی از اشتباهات شایع مردان را برخواهیم شمرد تا شاید به شما برای پیش گرفتن این رویکرد کمکی کرده باشیم.
مردها پیشنهاد کمک نمی‌دهند
خانم های شاغل بیش تر وقت‌ها روزشان را در دفتر کار سپری می کنند و بعد هم باید مشغول آشپزی کردن و رسیدگی به منزل شوند، آیا به نظر شما این توقع زیادی است که زنی انتظار داشته باشد بدون این که از همسرش بخواهد ظرف ها را بشوید؟
هنگامی که یک زن کمک می خواهد یا به کمک احتیاج دارد، ممکن است بطور مستقیم خواسته اش را مطرح نکند و هیچ کس هم انتظار ندارد که یک خانم هیچ وقت به کمک نیاز نداشته و مثل یک شیرزن از کسی انتظاری نداشته باشد.
قبول کنید که این فراتر از توانایی یک زن معمولی است، مردی که قدرت جارو کردن در استحکام یک رابطه را متوجه نشود به احتمال زیاد با همسرش مشکل خواهد داشت، مردها باید بدانند که امور خانه در روحیه همسرشان به شدت تأثیر می گذارد.
مردها دلایلشان را توضیح نمی‌دهند
این یک شکایت شایع زن ها نسبت به مردهاست، چرا همسرم آنچه را که فکر می کند، به من نمی گوید. در عصر حجر مردها برای شکار نیاز داشتند تا جایی که میتوانند کالری ذخیره کنند، اما امروز مردها، کلمات را برای خودشان نگه می دارند و تلاش می کنند احساساتشان را مخفی کنند.
وقتی خانمی به همسرش پیشنهاد می دهد که به سینما بروند ممکن است مرد بدون هیچ توضیحی تنها بگوید« نه!» هرچند در ذهن خود دلایل روشنی دارد مثل اینکه جای پارک پیدا نمی شود یا خیلی خسته است و... اما چون خانم ها این علل را نمی دانند دچار سوء‌تفاهم می شوند. به عنوان مثال زن فکر می کند که همسرش دوستش ندارد و نمی خواهد با وی وقت بگذراند.
مردها فکر می کنند حضور فیزیکی در منزل کافی است
یک مرد فکر می کند همین که در منزل باشد بیانگر صمیمیت وی با همسرش است، آن ها حساب نمی کنند که در زمان حضور در اتاق پای کامپیوتر هستند یا فیلم می بینند یا خواب هستند یا... برای مردها تنها فعالیت‌های 2نفره میتواند بیانگر صمیمیت باشد، در این فعالیت های 2نفره حضور 2نفر برای مرد آرامش بخش است.
ولی برای زن ها این چنین نیست، وی برای این که حس ارامش کند باید مطمئن شود که همسرش به لحاظ احساسی، فیزیکی و ذهنی با وی همراه است.
مردها بیش تر به خودشان توجه می کنند تا همسرشان
یکی از رایج ترین اشتباهات مردان موقع رابطه با همسر یا نامزدشان این است که اصلاً به نیازهای عاطفی متفاوت همسرشان توجه نمی‌کنند و بیش تر توجه آن‌ها به احساسات خودشان است.
از طرف دیگر برای زنان هم آنقدر مهم نیست که مردان در مورد آن ها چه فکر می کنند، همه آنچه برای آن ها اهمیت دارد حس خودشان نسبت به مرد زندگی شان است. یک زن آنقدر توجه نمی کند که شما چه قدر میخواهید وی را تحت‌تأثیر قرار دهید. چنانچه شما خودتان فکر می‌کنید همسر یا نامزد خوبی هستید، در احساسات وی تأثیر خاصی ندارد. وی آنقدر توجه نمی کند که شما در دلتان به چه فکر می کنید.
نداشتن آشنایی کافی از همسر و درک نکردن وی
آدم ها را می توانیم به دانه های برف تشبیه کنیم:هیچکدام مثل یکدیگر نیستند و خصوصیت و ویژگی های مختلفی دارند. به همین خاطر، درک کردن آن ها و شناختن شان اصلاً کار ساده ای نیست و به زحمت زیادی نیاز دارد. مردان زیادی هستند که همسرشان را خوب نمی شناسند و بسیاری از آن ها به این مسأله واقف نیستند. بیش تر درباره این مسأله فکر کنید. اگر حس می کنید از این گروه از مردان هستید، با همسرتان وقت بگذرانید، با وی حرف بزنید و با پرسیدن سوال های مختلف، تلاش کنید درک بهتری از شخصیت او پیدا کنید. چنانچه با چنین صحبت هایی باز هم نتوانستید وی را بهتر بشناسید، سر کردن به این امید که سرانجام اتفاقی خواهد افتاد و وی را بهتر خواهید شناخت، رویکرد خوبی نیست و باید به فکر راه حل دیگری باشید.
اولویت ندادن به رابطه با همسر
برخی از مردها به کارشان بیش از همسرشان اهمیت میدهند و برخی به طی کردن وقت کنار دوستان شان؛ به همین روش، مردهایی هستند که اولویت های دیگری پیش از همسرشان دارند. هر زنی، چنانچه در چنین موقعیتی قرار بگیرد، ازرده و غمگین می شود. هر دفعه که قراری را با همسرتان به هم می زنید تا به کارهای دیگرتان برسید، وی ازرده می شود. اینها روی هم تلمبار می شود و در بلندمدت به روابط اسیب می زند. البته منظور این نیست که به کلی از کار یا علائق تان دست بکشید، ولی بهتر است رفتارتان با همسرتان به گونه ای باشد که زمانی که وضعیت زندگی سخت گردید و به قولی به تهِ تلخ خیار رسیدید، بداند که در این دنیا هیچ چیز دیگری به اندازۀ وی برای تان اهمیت ندارد و همپای شما در سختی ها شریک باشد. در غیر اینصورت ، مشخص نیست چه واکنشی نشان خواهد داد.
حرف نزدن به اندازهٔ کافی با همسر
یکی از دلایلی که بخاطر آن با افراد دیگر وارد رابطه می شویم، این است که تنها زندگی نکنیم و کسی را بعنوان همراه داشته باشیم. یکی از شاخصه های همراهی، حرف زدن و داشتن تعامل است. پس حتی چنانچه خیلی اهل حرف زدن نباشیم، پس از پذیرفتن مسوولیت رابطه و آغاز زندگی مشترک باید رویه مان را تغییر بدهیم.
به وضعیت ظاهری خویش نمی‌رسند
بعضی از مردان بعداز گذشت چند وقتی از زندگی مشترک، به خودشان نمی رسند و در رعایت بهداشت بی دقتی می کنند. این مردان می پندارند با رعایت نکردن نظافت فردی به کسی آسیب نمی رسانند ولی باید بدانند این کار به رابطه بین شما و همسرتان آسیب وارد می کند چرا که خانم احساس می کند برای همسرش مهم نیست و به او اهمیت نمی دهد. بنابراین توصیه ما به مردان این است که هر روز به حمام بروند و بدن و صورت خویش را تصحیح نمایند، مسواک بزنند و نظافت دهان و دندان را رعایت کنند.
مقایسه کردن همسر با مادر و عشق گذشته
زنان شاید خود گاهی مواقع همسرشان را با مرد دیگری مقایسه کنند اما از مقایسه شدن به شدت متنفرند زیرا مقایسه کردن، احساس حقارت به زن می دهد و فکر می کند مهمترین زن در زندگی همسرش نیست. مردی که همسر خود را با مادرش یا با عشق گذشته اش مقایسه می کند سبب می شود همسرش حس بی ارزش بودن بکند حتی اگر این مقایسه کاملاً بی منظور باشد و تنها در حد قیاس دست پخت باشد.
شلختگی و بهم ریختن منزل
شلختگی مرد در منزل، اهانت مستقیم به زن است زیرا کوشش های وی در حفظ تمیزی و نظم منزل نادیده گرفته می شود. پس اگر میخواهید همسرتان را عصبی نکنید نظافت را رعایت کنید و وسایلتان را خویش از روی زمین بردارید.
تاریخ‌های مهمی مانند روز تولد و سالگرد‌ها را فراموش می کنند
بسیاری از مردان همیشه تاریخ های مهم زندگی خود را فراموش می کنند و بدین طریق حرص زنان را در می آورند هیچ گاه در زندگی حتی سالهای پیری تاریخ های خاص زندگی مشترکتان را فراموش نکنیدچرا که با فراموش کردن این تاریخ ها، همسرتان حس می کند به او اهمیت نمی دهید واو در زندگی شما نقش یک خادم را دارد که باید صبح تا شب کار کند و هیچ وقت از او تقدیر نشود.
به یادتان باشد همیشه، مناسبت های خاص را به همسرتان تبریک بگویید و با خرید یک کادو کوچک و یا یک شاخه گل از این که سالها در غم و شادی در کنار شما بوده قدردانی کنید، باور کنید یک هدیه کوچک هم کافیست زیرا بعد مالی هدیه زیاد مهم نیست، این کار باعث پایداری محبّت و صمیمیت می گردد.
قفل دل همسرتان با این کلیدها باز می‌شود!
اگر می خواهید همیشه شریک زندگیتان را شاد و مسرور نگه دارید درحضور سایرین از توانایی های او تعریف و تمجید کنید وبه او احترام بگذارید و، از وی قدر دانی کنید و به صحبت های وی گوش کنید، آنوقت است که خواهید دید همسرتان عاشق شما خواهد شد و یک زندگی بدون تنش خواهید داشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واکنش حمید درخشان به برد پرسپولیس

تغییر محسوس فرهاد مجیدی طی 20 سال

پایان برادری!

استقلالی‌ها و تمدید؛ پای سپاهان در میان است؟

پ مثل پرسپولیس؛ پ مثل پیروز ماندن

3 شاکی پرسپولیس!

تغییر محسوس فرهاد مجیدی!

نرخ هر کیلو مرغ 18 هزار و 300 تومان است

از برانکو شکایت نکردیم

نظری از پرسپولیسی‌ها عذرخواهی کند

خلاصه‌بازی رئال‌مادرید 2 - آلاوس 0

واکنش سرخیو راموس به اعلام پنالتی برای رئال‌مادرید

رئال مادرید به قهرمانی در لالیگا نزدیک‌تر شد

قول و قرار جالب بیرانوند با باشگاه بلژیکی

خلاصه بازی شاهین بوشهر 1 - ذوب آهن 5

افزایش 50 درصدی ظرفیت تولید فولاد اکسین با راه اندازی پروژه فولاد سازی / پیگیری برای راه اندازی پروژه فولاد سازی

راشا تودی: تعداد بیکاران آمریکا به 50 میلیون نفر رسید

کارشناسی داوری دیدار ماشین‌سازی - پرسپولیس

چهار سال از اشک‌های غم و شادی کریس رونالدو گذشت

آمار عجیب فوتبالیست‌های کرونایی لیگ عربستان!

لیست 6 کرونایی تیم استقلال

توضیحات مالک شهرخودرو درباره استعفای سرآسیایی

روزانه 105هزار لیتر اتانول طبی در کارخانه الکل‌ رازی خوزستان تولید می‌شود

«رعد و برقِ» بهروز افخمی برای رمضان 1400/ عکس

پیشنهاد‌های بزرگ برای ستاره قناری‌ها

کنایه سخنگوی سابق بارسلونا به پنالتی رئال‌مادرید

واکنش بچه‌های کاسیاس در مورد مصاحبه معروفش با همسرش

قول‌وقرار جالب بیرانوند با باشگاه بلژیکی

پیشنهاد 4 تیم به لژیونر ایرانی

مظفری: پنالتی پرسپولیس واضح بود

جدول رده‌بندی لیگ برتر بعد از بُرد پرسپولیس

فیلم‌های جنایی و مرور آثار مهدی هاشمی

بازدید خانواده داود رشیدی از گنجینه هنری این هنرمند در موزه سینما/ عکس

خلیلیان: 5 استقلالی کرونا دارند

چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

لالیگا/ کهکشانی‌ها در آستانه قهرمانی

دی‌لیخت در بارسلونا؟!

هافبک ماشین‌سازی تنبیه شد!

سه بازیکن جدید به اردوی استقلال پیوستند

مهاجم سابق پرسپولیس متهم به قتل شد!

واکنش تند به اعلام پنالتی جدید برای رئال

کریمی: با چه منطقی باید 170میلیارد به ویلموتس بدهیم؟

کهکشانی‌ها در آستانه فتح لالیگا

تجربیات کرونایی که مستند شد

مظفری زاده: پنالتی پرسپولیس مقابل ماشین سازی درست بود

وکیل یکی از متهمین آبان ماه: یکی از قضات دیوان حکم اعدام را تأیید نکرد

چگونه لپ تاپ خود را در خودرو شارژ کنیم؟

اتفاق غیرمنتظره در بازی رئال‌مادرید!

دو بازیکن دیگر استقلال کرونایی شدند

کنایه سخنگوی سابق بارسلونا به رئال‌مادرید