پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

 آیا به گذشته همسرمان اهمیت دهیم؟ دختران

 آیا به گذشته همسرمان اهمیت دهیم؟
  بزرگنمايي:

آریا جوان - بیتوته / آیا به قبل همسرتان و روابطش خیلی فکر می کنید؟ آیا این مسئله که در گذشته شریک زندگیتان چه گذشته است بیش از حد برایتان مهم است؟ آیا این که وی سابقاً کسی را دوست داشته یا در یک ارتباط دیگری بوده است برایتان مانند یک تهدید است؟ ممکن است دچار وسواس فکری شده باشید؟ آیا درست است که در گذشته وی کنکاش کنید و از او بخواهید که برایتان در مورد روابط گذشته اش توضیح بدهد؟ ‏
این تنها شما نیستید که چنین احساساتی دارید. تقریباً اکثر آدم ها نسبت به گذشته کسی که با او در یک ارتباط عاطفی وفعال قرار دارند حساس هستند و این برای شان مسئله ای نگران کننده و استرس زا است.
ازدواج یک امر مقدس است و دو طرف هرچه شناخت بیشتری از یکدیگر داشته باشند و در جهت خواسته های همگام بردارند زندگی بهتری خواهند داشت.
گاهی اشخاص فکر می کنند درصورتی که از یکدیگر شناخت داشته باشند به این معنی است که گذشته شخص را بدون جزئیات بدانند تا ابهامی وجود نداشته باشد.
اشخاص باید این را بدانند که اولین نفر در زندگی همسر آینده خویش نیستند و پیش از این شخص با اشخاص مختلفی اشنا شده، ولی ازدواج صورت نگرفته است پس گذشته شخص به خود او مربوط بوده و کنکاش زیاد در گذشته شخص سبب ایجاد مشکلات در زندگی مشترکشان می شود.
گاهی شخص به قدری درگیر گذشته طرف مقابل می شود که زمان حال را فراموش می کند، گاهی در گذشته شخص مواردی وجود دارد که مربوط به شخص حاضر در زندگی اش نیست و یا یک راز است که دوست ندارد همسر آینده و شخص دیگری بداند.
برای رهایی از افکار در مورد گذشته همسر
ـ رهایی از فکر آنچه در گذشته اتفاق افتاده است خیلی سخت و دشوار نیست. کافی است هر موقع که چنین افکاری به سراغتان می آید فکرتان را به طرف مسئله دیگری هدایت کنید. شما حتی میتوانید با فکر کردن به فهرست خرید روزانه از این فکر بیرون بیایید.
در واقع با پرت کردن حواس خودتان مانع از این می شوید که در این افکار غوطه بخورید و دائم به زوایای مخفی ماجرا بپردازید. فکر بد به سراغتان می آید؟ نفس عمیق بکشید پاها را دراز کنید، اجازه بدهید به جای افکار منفی ارامش به سراغتان بیاید.‏
ـ به وضعیتی که شما در آن قرار دارید حسادت به گذشته می گویند. آدم حسود در این شرایط به آدم ها یا حوادثی که در گذشته افتاده است حسادت می کند.
فکر کردن به ارتباطات گذشته شریک زندگیتان سبب حس نا امنی، اندوه، خشم و پریشانی می شود یعنی همه چیزهایی که یک آدم حسود حس می کند. ولی شما باید درک کنید که چیزهایی که در گذشته اتفاق افتاده اند لزوما ربطی به شرایط حال ندارند و تهدیدی برای رابطه به حساب نمی آیند.
به طور معمول آدم ها جزئیات آنچه که در گذشته اتفاق افتاده است را فراموش می کنند و این یعنی شما در بسیاری از مواقع بی سبب حس عدم امنیت می کنید.‏
ـ این مشکل شماست که نمی توانید از فکر گذشته همسرتان رها شوید. به خاطر این مشکل نمی توانید همسرتان را بازخواست کنید.
او گذشته خودش را داشته و این چیزی است که حقیقتا ارتباط زیادی به شما ندارد. کنکاش زیاد در گذشته وی به شما حال خوبی نمی دهد و در واقع رابطه را هم تحت‌تأثیر قرار می دهد. یعنی دقیقا همان اتفاقی می افتد که شما به خاطر آن نگران هستید.‏
علاوه بر این پرس و جوی زیاد از همسرتان در مورد گذشته اش این معنی را می دهد که شما اثر وجود خودتان را کم تر از افراد دیگر می دانید.‏
ـ روی افکارتان کار کنید. هنگامی که دایماً خویش را درگیر دیگری می کنید اعتماد به نفس و ارامش تان را از دست می دهید. شاید لازم باشد روی باورهایتان کار کنید. در بسیاری از موارد این سعی برای کنکاش در گذشته دیگری برآمده از این دیدگاه است که دو نفر آدم بالغ باید با هم صادق باشند و همه چیز را بدانند. ‏
اکنون طرف مقابل شما همه چیز را در مورد گذشته اش گفته است اگرچه که لازم نبوده همه چیز را با جزئیات بیان کند و شماهمه چیز را می دانید.
حالا چه اتفاقی افتاده است جز اینکه شما دچار بی ثباتی شده اید؟ ازاین گذشته شما باید بپذیرید که اکثر آدم ها چنین تجربه ای داشته اند و واقعا هیچ اتفاق عجیب وبدی نیفتاده است. ‏
ـ به فکر رابطه خودتان باشید. حقیقت را قبول کنید شما به آنچه در گذشته اتفاق افتاده و تجربه های شریک زندگیتان حسادت می کنید. این که وی یک زمانی کس دیگری را دوست داشته، لحظات خوشی را تجربه نموده و کاری را با آدم دیگری انجام داده شما را ناراحت می کند. بهترین راه برای رهایی از این نوع حسادت ها و افکار وسواسی روی روابط خودتان کار کنید. تجربه های متفاوت خودتان را داشته باشید.
هر دوی شما صرف نظر از این که چه چیزی را از سر گذرانده اید حالا در کنار هم هستید. یادتان باشد چنانچه چیز خوشایندی هم در گذشته وجود داشته حالا دیگر تمام شده، حتی اگر طعم شیرینی داشته یا خاطره اش باقیمانده باشد. وجود خاطره ای محو یا روشن از یک رابطه در گذشته به مفهوم آن نیست که آدم ها در خاطراتشان متوقف شده اند. در یک رابطه سالم او حتماً بیشتر به آنچه که حالا در جریان است توجه می کند تا آنچه هرروز دورتر و دورتر می شود.‏
ـ گذشته چیزی است که ما را می سازد مگر این که ما همین دیشب به دنیا آمده باشیم. تنها قدری به گذشته خودتان فکر کنید. چه چیزهایی در آن وجود داشته؟ آیا جزء این است که مهم ترین اثر آن این بوده که شخصیت کنونی شما را ساخته است؟ هر آدمی داستانی در گذشته اش داشته و مجبور به پاسخگویی در مورد آن ها نیست. کمی عمیق تر و معنادارتر فکر کنید این مسیری است که باید طی می شد تا امروز شکل بگیرد. یک آدم به چه دلیل باید به خاطر تجربه های گذشته اش؛ خوب یا بد، پاسخگوی افراد دیگر باشد؟
کنکاش در زندگی شخص سبب می شود افکار منفی و ترس در رابطه بالا رود و به جای جست و جو در گذشته شخص به خواسته ها، علائق و اهدافشان در زندگی مشترک شناخت کافی برسند و توجه به این موارد سبب رشد رابطه می شود.
با پرت کردن حواس خود، ذهنتان را از گذشته طرف مقابل منحرف کنید، نوش خوار ذهنی در مورد گذشته طرف مقابل غضب، اندوه و حسادت را ایجاد می کند بهتر است به نقاط مثبت شخص مقابل توجه کنید.
وقتی درگیر گذشته شخص می شویم خشم درونی در شما بالا رفته، اعتماد به نفستان از بین میرود بنابراین زندگی مشترک با مشکلاتی مواجهه خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بررسی جزئیات سهمیه‌بندی ثبت طلاق در گفت‌وگو با کارشناسان

پیشنهاد لباس دخترانه برای مهمانی ها

با بی‌ادبی و بددهنی کودک و نوجوان چگونه برخورد کنیم؟

هنرنمایی های دکوری برای خانم های باسلیقه و هنرمند

وسایل به درد نخور در سیسمونی نوزاد

آموزش نقاشی روی سنگ و نمونه های زیبای آن

پیراهن های زیبای فصل برای خانم های با وقار

سوال و جواب های متداول درباره خرید جهیزیه

فوتبالیست نابغه ای به نام آرات حسینی

برچسب های سه بعدی و جذاب برای راه پله های خانه

نیم بوت های زیبا و شیک زمستانی

ماسک صورت سیب و تخم مرغ برای پوستی زیبا

اختلاف سنی در ازدواج چقدر مهم است؟

برای عشقت، صبوری لازمه!

لباس های چهارخونه زیبا برای ایام نوروز

والا خودمم نمی‎دونم برای چی بهت زنگ زدم؟

ابرو کشیدن برای مهمانی ها با مداد

آموزش تصویری ساخت گلدان سیمانی زیبا در منزل

نشانه‌های افسردگی از چند سالگی قابل تشخیص است؟

افراد شاغل چطور می‌توانند خانه خود را تمیز نگه دارند؟

راز و رمز پرپشت شدن ابرو

آموزش نقاشی منظره با رنگ روغن

مدل های مختلف برای شنیون موی کوتاه

ترفندهای چیدمانی برای خانه‌های نقلی

روش‌های نگهداری از گل نرگس

به خاطر فشار اطرافیان تصمیم به تغییر در پوششم گرفتم

از بین بردن خط اخم با 11 روش طبیعی و خانگی

آیا ریمل موجب از دست دادن مژه می‌شود؟

مردان آناناسی، زنان هلویی!

چون خوابیدن را خیلی دوست دارم، همیشه سر کار دیر می‌رسم!

ماسک زرده تخم مرغ؛ معجزه‌ آکنه و جوش های سرسیاه

رفتارهای مادر که تاثیر بدی بر جنین دارد

آیا همه می توانند در خانه از دستگاه بخور استفاده کنند؟

لباس های مجلسی و کاملا پوشیده برای مهمانی های فامیلی

بافت موی 5 شاخه مخصوص حرفه ای ها

وسایل دکوری زیبا با مروارید بسازید

طراحی جذاب قرمز و مشکی لاک ناخن

تیپ همیشه مشکی هلیا امامی

شستن گام به گام آرایش صورت

آویز زیبا و دلبرانه با گوش پاک کن!

پیراهن های زمستانی برای دختربچه ها

ناخن هایی زیبا برای خانم های با سلیقه

چطور تنبلی در زندگی مشترک و کار را کنار بذارم؟!

4 قصه کوتاه و زیبا برای کودکان

مانتوهای جلو بسته فانتزی برای ایام نوروز

مدل موی ساده و شیک در 2 دقیقه

روش رنگ کردن لباس و شلوار جین در خانه

بازیافت دورانداختنی ها فراموش نشود!

چگونه صبح تا شب رژلب ثابت می ماند؟

در خانه از هنر و خلاقیتتان استفاده کنید