پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

چقدر برای شریک زندگیمان وقت بگذاریم؟ خواندني

چقدر برای شریک زندگیمان وقت بگذاریم؟
  بزرگنمايي:

آریا جوان - همیشه این سوال برای ما به وجود می‌آید که چقدر از زمان مان را باید صرف رابطه عاطفی مان کنیم؟ چقدر با شریک زندگی مان در ارتباط باشیم تا رابطه مان خراب نشود؟ اول از همه هیچ قانون ثابتی برای آنکه بگوییم مثلا فلان قدر ساعت شما باید با شریک زندگی تان باشید تا رابطه‌ای سالم را تجربه کنید، وجود ندارد.
برترین ها: همیشه این سوال برای ما بوجود می‌آید که چقدر از زمان مان را باید صرف رابطه عاطفی مان کنیم؟ چقدر با شریک زندگی مان در ارتباط باشیم تا رابطه مان خراب نشود؟ اول از همه هیچ قانون ثابتی برای آنکه بگوییم مثلا فلان قدر ساعت شما باید با شریک زندگی تان باشید تا رابطه‌ای سالم را تجربه کنید، وجود ندارد.
آدم‌ها هر کدام شخصیت خاص خود را دارند. برخی از زوج‌ها از هر فرصتی برای با هم بودن استفاده می‌کنند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند که زمانی را در تنهایی بگذراند و از استقلالی که دارند، لذت می‌برند. البته در این میان برخی دیگر نیز هستند که سعی می‌کنند میان این دو تعادل برقرار کنند.
چقدر از رابطه عاطفی تان می‌گذرد؟
همانطور که گفتیم آدم‌ها با هم متفاوت اند، در نتیجه انتظارات شان هم با هم فرق دارد. جدا از تفاوت شخصیت، مدت زمان رابطه نیز تاثیر زیادی بر زمان‌های با هم بودن آن‌ها دارد. به عنوان مثال، اگر شما به تازگی رابطه خود را آغاز کرده اید، مطمئنا دوست ندارید که هر روز طرف مقابل تان را ملاقات کنید. در واقع درست اش آن است که به تدریج بر آتش عشق تان بیافزایید نه این که به ناگهان از صفر تا 100 بروید.
البته این در مورد همه آدم‌ها صحت ندارد. برخی‌ها هدف شان از رابطه به گونه‌ای ست که می‌خواهند هر چه سریع‌تر طرف مقابل شان را بشناسند، در این شرایط طبیعی ست که آن‌ها باید بیشتر همدیگر را ببینند. در هر صورت، شما باید قبل از هر چیز نظر طرف مقابل تان را نیز بپرسید. آیا او هم مانند شما فکر می‌کند؟
از طرف دیگر، برای زوج‌هایی که مدت زیادی در رابطه هستند هم ممکن است که با هم بودن در اولویت نباشد. به عنوان مثال شما کار دارید، به میهمانی دعوت هستید یا باید کاری را به اتمام برسانید. در این شرایط ترجیح می‌دهید که اول کارتان را انجام دهید، سپس به شریک زندگی تان برسید. در این شرایط، آنچه مهم است کیفیت دیدار است نه کمیت آن.
چگونه بهترین زمان برای با هم بودن را تشحیص دهیم؟ برای دانستن جواب این سوال، باید ابتدا به چند سوال دیگر پاسخ دهید.
چه نوع رابطه‌ای با طرف مقابل تان دارید؟
آیا زمان‌هایی که کنار هم هستید، گذر زمان را متوجه نمی‌شوید؟ آیا آنقدر او را دوست دارید که ترجیح می‌دهید تمام کارهایتان را کنار او انجام دهید یا این که دوست دارید تنها وقت‌هایی خاص او را ملاقات کنید؟ شاید هم با تماس تلفنی احساس راحتی بیشتری دارید؟ این‌ها سوالاتی ست که شما نه تنها از خود، بلکه باید از شریک زندگی تان هم بپرسید.
در تنهایی چه حسی دارید؟
این موردی ست که باید به تنهایی به آن بیاندیشید. آیا از تنهایی خودتان لذت می‌برید؟ آیا دوست دارید که به جای بیرون رفتن، در مقابل تلویزیون دراز بکشید و فیلم تان را ببینید؟ اگر شما فرد مستقلی هستید، احتمالا از تنهایی خودتان لذت می‌برید، اما اگر برعکس، دوست دارید که در اکثر مواقع به دیگران تکیه کنید، به احتمال زیاد از این که زمان تان را با شریک زندگی تان بگذارنید، بیشتر لذت می‌برید.
برخی از افراد آنقدر عاشق تنهایی شان هستند که اگر چند روز تنها نباشند، عصبی می‌شوند. مهم نیست که این آدم‌ها چقدر طرف مقابل شان را دوست دارند، آن‌ها تنهایی شان را با هیچ چیز دیگر عوض نمی‌کنند.
آیا تشنه جلب توجه هستید؟
آیا دوست دارید که همیشه مورد توجه دیگران باشید؟ آیا از این که همیشه افرادی دور و برتان باشند که از شما تعریف کنند، لذت می‌برید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، شما جزو آن دسته از افرادی هستید که باید زمان بیشتری را با شریک زندگی تان سپری کنید. شما دوست ندارید که سر یک ساعت در هفته با عشق تان قرار ملاقات بگذارید، بلکه می‌خواهید که همیشه همه کارهایتان را در کنار او انجام دهید.
در نهایت، آنچه اهمیت دارد کیفیت زمانی ست که با شریک زندگی تان می‌گذرانید نه کمیت آن. پس به جای آنکه روی زمان با هم بودن تان تمرکز کنید، به فکر چگونگی گذراندن زمان تان باشید.
ریلکس کردن
یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید زمان لذت بخشی را با شریک زندگی تان بگذرانید، زمان‌هایی ست که هیچ کاری ندارید و تنها می‌خواهید کنار شریک زندگی تان آرام گیرید. به عنوان مثال شما در سینما یا خانه فیلمی می‌بینید یا در مورد موضوع مورد علاقه تان صحبت می‌کنید... این مدل روابط نه تنها حس خوبی را به هر دوی شما منتقل می‌کند، بلکه باعث می‌شود که همدیگر را بهتر بشناسید. در واقع در این شرایط حس صمیمیت و راحتی بیشتری میان شما شکل خواهد گرفت.
کار‌های هیجان انگیز
زمانی که 2 نفر کار‌های جدید را با هم تجربه می‌کنند، حس راحتی و امنیت بیشتری میان شان برقرار خواهد شد. به عنوان مثال زمانی که شما کاری هیجان انگیز را با شریک زندگی تان انجام می‌دهید، هنگام ترس سعی می‌کنید که به او تکیه کنید، همین امر صمیمیت و حس اعتماد بیشتری را به شما منتقل خواهد کرد.
کشف کردن
زمانی که با شریک زندگی تان هستید، سعی کنید که چیز‌های جدید را امتحان کنید. به سفر بروید، رستوران‌های جدید را تست کنید، به دنبال ناشناخته‌ها باشید... انجام چنین فعالیت‌هایی به طور مشترک، باعث می‌شود که شما در کنار هم رشد کنید. این فعالیت ها، به خصوص زمان‌هایی که شما از شریک زندگی تان دور هستید، بر بهبود رابطه تان تاثیر زیادی خواهد گذاشت.
دعوا کردن
اگر شما زمان زیادی را به جر و بحث با شریک زندگی تان می‌گذارنید، بهتر است کمی از او فاصله بگیرید. زمان‌هایی که 2 نفر وقت‌های زیادی را در کنار هم می‌گذرانند، نه تنها تنش در میان آن‌ها شدت می‌گیرد، بلکه علاقه و تب و تاب عاشقی نیز بین شان کمرنگ می‌شود. در این شرایط بهتر است که زمان خود را به جای این که در کنار شریک زندگی تان باشید، با دوستان و خانواده تان یا حتی به تنهایی سپری کنید.
چرا تنهایی در روابط عاطفی اهمیت دارد؟
همانطور که دیدید، قانون ثابتی برای این که یک زوج چه مدت زمانی را باید در کنار هم بگذرانند، وجود ندارد. در واقع این موضوع کاملا به نیاز‌ها و شخصیت دو طرف بستگی دارد.
اما چیزی که مهم است و باید همیشه مد نظر داشته باشیم، زمان‌های تنهایی ست. شما هر چقدر هم که عاشق طرف مقابل تان باشید، باید زمانی را به تنهایی خود اختصاص دهید. با این کار استقلال تان حفظ شده و اعتماد به نفس تان بالا خواهد رفت.
منبع: lovepanky
پردیس بختیاری


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ایران در ردیف کشورهای دارای پایین‌ترین سن ازدواج دختران

یارانه سال آینده بیشتر می شود یا کمتر؟

واکنش قطر به "معامله قرن"

ظریف و مخالفان؛ وزیر امور خارجه به سمت مذاکره یا استعفا/ سرانجام مرد اول دیپلماسی حسن روحانی چه می‌شود؟

جاسازی 498 گرم هروئین در چمدان مسافر

مظنه قیمت آپارتمان های اقدسیه چقدر است؟

تتلو در راه ترکیه به لندن دستگیر شد

قرار دادن ایموجی در پلاک خودروهای ایالات متحده مجاز شد

8 مورد از عجیب ترین هواپیماهای دنیا که تاکنون ندیده اید!

چگونه در دو ماه پایان سال جلوی ولخرجی را بگیریم؟

9 ماده غذایی که باعث افزایش اضطراب می‌شوند

خوراکی‌هایی که هرگز نباید با شکم خالی مصرف شوند

مردی که کاخ را رها کرد و به مزرعه پناه آورد/ ساده زیست ترین رئیس جمهور دنیا را بشناسید + عکس

کنایه انتخاباتی کدخدایی به روحانی

روز تلخ ارتش آمریکا چگونه شکل گرفت؟

احتمال خاموشی در فصل سرما به دلیل اجرای توافقنامه پاریس

چرا اغلب اوقات شعر آهنگ‌های محبوبمان را اشتباه می‌خوانیم؟

تفسیر جالب اینشتین از شعر هاتف اصفهانی!

روایتی عجیب درباره یکی از اماکن تاریخی ری به نقل از مولانا / پریان مهمان‌کش در مسجد!

کاشت مو و ابرو توسط دکتر رضا روحانی در کلینیک رز

نابغه‌ای که چرتکه قهرمانی می‌اندازد

خانم ها! بابت این کارها عذرخواهی نکنید

دستگیری راننده 62 ساله‌ای که با یک اسکلت همسفر بود

فال روزانه دوشنبه 7 بهمن 1398

میزان عیدی کارکنان دولت تعیین شد: یک میلیون و صدهزار تومان

سلطان سازه‌ها! ساخت بیمارستان 10هزار تخت‌خوابی طی 10 روز

عشق، قرقره، تخته سیاه!

زمان ثبت‌نام دور دوم طرح اقدام ملی مسکن اعلام شد

روش‌های نگهداری کاکتوس در زمستان

چه دمنوش‌هایی به کاهش وزن کمک می‌کنند؟

راهنمای انتخاب عینک مناسب صورتتان

آموختنی‌های رانندگی در برف

شخصیت‌شناسی از روی گل موردعلاقه

بازسازی «تخت جمشید» در قاب‌های مینیمالیستی / وقتی سازه‌های باستانی و معاصر ترکیب می‌شوند +تصاویر

چرا شیر شتر گران‌تر از شیر گاو است؟

فال روزانه یکشنبه 6 بهمن 1398

در منطقه، تحولاتی جدید در شرف وقوع است / بحث تنش‌زدایی میان ایران و عربستان چندان جدی نیست / خروج ایران از NPT و برجام خواست امریکا و اسرائیل است

"برند ایران" در حال تخریب است/ هشدار: دوستان نادان و دشمنان دانا مشغول کارند

مطهری: شورای نگهبان دایه دلسوزتر از مادر نباشد

چرا باید هر روز صبح خود را با نوشیدن آب آغاز کنیم؟

مواد غذایی حساسیت‌زا

مهمانداری هواپیما؛ درآمد، سختی‌ها و ویژگی‌های آن

کتاب سوزی، زشت ترین رفتار بجا مانده از جاهلیت

مدیرعامل فیسبوک، رئیس جمهور ایالات متحده می شود؟

اشیاء کمیاب بازمانده از تایتانیک برای اولین بار در لاس وگاس به نمایش در می آید

فرودگاه مهرآباد رفتار ناشایست خدمه با بازیکن استقلال را پیگیری می‌کند

ماجرای نزدیکی ناگهانی بین عربستان و سوریه چیست؟ / این موضوع چقدر به ایران ارتباط دارد؟

نشستن دست‌ها چه بلا‌هایی به سرتان می‌آورد؟

3 رفتار اشتباه افرادی که از لنز استفاده می کنند

تهرانی‌ها در دو هفته پیش‌رو، با کاهش 20 درصدی مصرف از قطعی برق پیشگیری کنند