پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

رمزگشایی از ارتباط استیضاح ترامپ با ترور سردار سلیمانی نگاه سياسي

رمزگشایی از ارتباط استیضاح ترامپ با ترور سردار سلیمانی
  بزرگنمايي:

آریا جوان - نورنیوز / «استیو بنن»، مشاور پیشین دونالد ترامپ در یادداشتی از ارتباط استیضاح ترامپ با ترور شهید سلیمانی نوشت.
«استیو بنن»، مشاور پیشین دونالد ترامپ در این یادداشت تاکید می کند اگر بخواهم صحیح‌تر یا صریح‌تر بگوییم، توضیحات رسمی کاخ سفید برای ترور ژنرال سلیمانی را دیگر نمی‌توان جدی گرفت و باور کرد.
اما نکته قابل بررسی این است که چرا رئیس جمهور آمریکا در تاریخ 3 ژانویه، خود را در خطر جنگ انداخت؟ و آیا ترامپ با این تصمیم، منافع سیاسی خود را بالاتر از منافع امنیت ملی قرار داد؟
هفته گذشته، وال استریت ژورنال گزارش داد: رئیس جمهور به همکارانش گفته برای مقابله با ژنرال سلیمانی از سوی سناتورهای جمهوریخواه تحت فشار قرار گرفته است، افرادی که ترامپ به آنان به عنوان حامیانی مهم در محاکمه آتی استیضاح سنا نگاه می‌کند.
نیویورک تایمز نیز گزارش داد: او به همکارانش گفته که با قبول این مسئله، می‌خواسته حمایت جمهوریخواهان جنگ طلب را در سنا طی محاکمه آتی استیضاح، حفظ کند.
بی شک، برای ترامپ قرار دادن منافع سیاسی بالاتر از منافع امنیت ملی بود و او باید به این سوال پاسخ دهد که دقیقا چرا فرمان این حمله را صادر کرده است؟


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield