پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

نماینده مجلس: کسی حق ندارد رای مردم را زینتی بداند گفتگو

نماینده مجلس: کسی حق ندارد رای مردم را زینتی بداند
  بزرگنمايي:

آریا جوان - نماینده مجلس: کسی حق ندارد رای مردم را زینتی بداند
سایز متن الف الف
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/6052730
٢٦
٠
ایرنا / نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: کسی نباید بگوید رای مردم زینتی است چرا که رای مردم در تقابل با اندیشه کسانی است که به‌ دنبال مشارکت حداقلی بوده و منافع و پیروزی خود را در مشارکت محدود مردم جست و جو می‌کنند.
حجت الاسلام و المسلمین احمد مازنی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: من معتقدم در کنار مقاومت و تقویت بنیه دفاعی، تحمل مشکلات ناشی از تحریم و برنامه‌ریزی برای عبور از مشکلات، تلاش برای تعامل با دنیا و استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، مشارکت بالای مردم پاسخ مناسبی به فشار حداکثری ایالات متحده است.
مازنی با اشاره به سخنان رهبری مبنی براینکه اگر دین را قبول ندارید برای ایران در انتخابات شرکت کنید، تصریح کرد: تعبیر رهبر انقلاب درخصوص انتخابات بسیار فراجناحی و سطح بالا است. چنین اظهار نظری از سوی رهبر انقلاب در جایگاه ولی‌فقیه و سکاندار اسلامیت و شئون معنوی نظام، به این معناست که جمهوریت نظام به اندازه اسلامیت نظام مهم است.
کسی حق ندارد رای مردم را زینتی بداند
وی ادامه داد: بیانات رهبری همچنین به این معناست که همه مردم در برابر انتخابات حق و تکلیف دارند و رای آنها در انتخابات باارزش و تاثیرگذار است، ضمن اینکه منتخبان مردم حاکمان بر سرنوشت کشور هستند.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: کسی نباید بگوید رای مردم میزان نبوده و زینتی است چرا که رای مردم در تقابل به اندیشه کسانی است که به‌دنبال مشارکت حداقلی بوده و منافع و پیروزی خود را در مشارکت اندک و محدود مردم جست و جو می‌کنند.
مازنی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره مومن و انقلابی بودن نامزدهای اصلح خاطرنشان کرد: به اعتقاد من همه جناح‌ها و جریانات اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب باید نامزدهایی را حمایت و تقویت کنند که از توانمندی‌ بالایی برخوردار هستند.
وی با بیان اینکه متاسفانه بیانات رهبری معمولا مورد ظلم قرار می‌گیرد، افزود: بزرگترین ظلم به رهبر انقلاب این است که بیانات ایشان به نفع یک جریان خاص مصادره به مطلوب شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی که رهبرانقلاب اسلامی درباره ویژگی مومن و انقلابی بودن نامزدها سخن می‌گویند، اصولگرایان عنوان می‌کنند که منظور رهبری با آنهاست. به عنوان یک اصلاح‌طلب می‌گویم که به همان اندازه که در میان اصولگرایان افراد مومن هست، اگر نگوییم بیشتر، در میان اصلاح‌طلبان نیز افراد مومن و انقلابی بسیاری وجود دارد و چه بسا مومن‌تر هم باشند و اینگونه مرزبندی‌ها نباید موجب آن شود که هر کسی بیانات رهبری را به نفع خودش مصادره کند.
وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره ویژگی انقلابی بودن نامزدها نیز گفت: شخصیت‌های بسیاری در مجلس، دولت، دستگاه قضا و نهادهای مختلف و جامعه، افرادی با سابقه انقلابی و زندان قبل از انقلاب، و همچنین رزمندگان دفاع مقدس در میان ایثارگران و خانواده‌های شهدا در میان اصلاح‌طلبان حضور دارند.
مازنی خاطرنشان کرد: نباید افرادی واژه‌های رهبری درباره ویژگی‌های نامزدها را به نفع خود فهرست کرده و لیست‌های دیگر را متهم با ضدیت رهبری و ولایت فقیه جلوه دهند همچنین نباید عکسی که با رهبر انقلاب اسلامی در انتخابات دارند را منتشر نمایند.
مواضع رهبر انقلاب متعلق به همه مردم است
مازنی افزود: برخی با ادبیاتی رفتار می‌کنند که انگار می‌خواهند خود رهبری را نیز مصادره کنند. رهبر انقلاب، رهبر جمهوری اسلامی و ملت ایران است و مواضع ایشان نیز متعلق به همه مردم است.
وی با اشاره به تعبیر بیانات رهبری مبنی بر اینکه هر کسی جمهوری اسلامی و نظام را قبول ندارد در انتخابات شرکت کند، اظهارداشت: این به معنای این است که سایه ایشان بر سر همه مردم ایران است. از اقلیت‌های دینی و مذهبی گرفته تا افرادی که ممکن است به هیچ دینی هم معتقد نباشند چه برسد به افرادی که در درون نظام و از جناح‌های سیاسی مختلف هستند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برخی متاسفانه می‌خواهند همه سرمایه‌های ملی، دینی و اسلامی را برای یک جریان خاص مصادره کنند که البته بعضا از اقلیت هستند و بهتر است از اینگونه رفتارها پرهیز کنند.
مازنی با بیان اینکه هنوز فرصت تجدیدنظر درخصوص صلاحیت‌ها وجود دارد، گفت:‌ متاسفانه در تایید صلاحیت‌ها نیز این برخوردهای سلیقه‌ای مشاهده می‌شود که امیدوارم شورای نگهبان شائبه‌ به وجود آمده در جامعه را تجدیدنظر و اصلاح کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اولادقباد: زنان مجلس آینده پیگیر مطالبات بحق‌ زنان باشند

دانشگاه علوم پزشکی قم: درگیر شایعات نشوید، برنامه‌ای برای قرنطینه کردن شهر وجود ندارد

یک ویروس شناس: بسیاری از مبتلایان به کرونا بهبود یافته‌اند

ما مسئول انتخاب هایمان هستیم؛ نباید بگذاریم حقوق کارگران پایمال شود

کدخدایی خطاب به روحانی: غیر رقابتی بودن 44 حوزه، دقیق نیست

فعال اصولگرا: کل 30 نماینده تهران دور دوم انتخاب می‌شوند

کدخدایی: انتخابات در آمریکا یعنی نمایش دموکراسی

روحانی: انقلاب فضا را برای فعالیت خانم‌ها باز کرد

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

محمود رضوی :لیست هایی که به نام قالیباف یا با سر لیستی ایشان است صحت ندارد

لاریجانی: 22 بهمن سرمایه بزرگی برای مردم ایران است

نماینده مجلس: کسی حق ندارد رای مردم را زینتی بداند

اشرف بروجردی: مجلس دهم از مجالس پیشین بهتر بود

ماسک و ویتامین 3 هیچ ارزشی در مقابله با ویروس کرونا ندارد

ظریف: معامله ننگین قرن، ظالمانه و مردود است

مهدویان: فقط یک فیلم با سرمایه موسسه اوج ساختم اما...

بهره‌برداری از خودروهای برقی در کشور به زودی

تشکیل اکوسیستم هوش مصنوعی در ایران با حضور 10 کشور

ربیعی: چگونه می‌توان نامگزینی ماقبل انتخابات را به‌نام «مر قانون» عرضه کرد؟

لاریجانی به کاندیداهای انتخابات: بخاطر انقلاب از سیاهنمایی پرهیز کنید

کدخدایی: عملکرد مجریان در ایام انتخابات با حساسیت بیشتری نظارت می‌شود