پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

زنی که برای سرگرمی 138 تن را کشت + تصاویر خواندني

زنی که برای سرگرمی 138 تن را کشت + تصاویر
  بزرگنمايي:

آریا جوان - قصد صحبت از زنی روسی بی رحم را داریم که تنها برای تفریح تعداد بسیاری از انسان ها را به قتل رساند.

اتفاقات عجیب و غریبی در داخل خانه یکی از زنان اشرافی روسیه داریا سالتیکووا معروف به سالتیخیکا رخ می‌داد؛ خانه‌ی او به تار عنکبوت شباهت داده شده بود، زیرا دختران وارد آنجا می‌شدند، اما زنده بیرون نمی‌آمدند، غالباً صدای فریاد‌ها و ضربات شلاق از خانه وی شنیده می‌شد، که به همین دلیل به آنجا لقب «مقر خونین کنتس» داده شده بود.
هرچند مرگ و میر زودرس در روسیه در قرن هجدهم غیر معمول نبود، این امر در مورد کسانی که وارد خانه سالتیکووا، که با مرگ و خون متمایز شده بود، وارد می‌شدند صدق نمی‌کرد و داستان چیز دیگری بود. یک بار کشیشی به خانه سالتیکووا فراخوانده شد تا عبادت آخر را بر بالین زن بارداری بخواند که به خاطر ضرب و شتم در آستانه مرگ قرار گرفته بود؛ کسی با بی‌رحمی روی شکم زن باردار قدم گذاشته بود.
شایعات همچنین به ما می‌گویند که یک شب، یکی از اهالی روستا در حالی که از نزدیکی ملک سالتیکووا می‌گذشت، جسد زنی را پیدا کرد که از خانه این بانوی نجیب‌زاده (!) بیرون انداخته شده بود، جسد سلاخی و موهایش کنده شده بود.

آریا جوان


زن‌اشراف زاده داریا سالتیکوا
داریا سالتیکووا جزو گروه قاتلان سریالی است که به طبقات بالای جامعه تعلق دارند. کنتس مجارستان الیزابت باثوری نیز در این گروه قرار می‌گیرد که با استفاده از قدرت و موقعیت اجتماعی خود برای مهار و ضرب و شتم افراد کمتر برخوردار استفاده می‌کرد. داریا سالتیکووا به جرم شکنجه و قتل حدود 38 خدمتکارش محکوم شد، اگرچه تعداد اجساد نزدیک به 150 تن بود.

آریا جوان


سالتیکووا در ابتدای کار و زندگی پر از خون و قتلش به عنوان یک هیولای ترسناک دیده نمی‌شد. این عکس اغلب به داریا سالتیکووا نسبت داده می‌شود، اما در واقعیت این عکس متعلق به زنی دیگر به نام داریا پترونا سالتیکووا است. عکس: ویکی مدیا
مرگ همسر و شروع رفتار‌های بی‌رحمانه
سالتیکووا در سال 1730 متولد شد، در جوانی وی زنی پرهیزگار بود. او با گلیب‌سالتیکوف کاپیتان ارتش امپراتوری ازدواج کرد. خانواده همسرش با فلاسفه، هنرمندان و سیاستمداران ارتباط داشتند و از ثروت، قدرت و زمین‌های بسیاری برخوردار بودند.
شوهر داریا در سال 1755 وقتی که او فقط بیست و شش سال داشت از دنیا رفت و یک خانه بزرگ و 600 ندیمه برای داریا باقی ماند، اما بعداً معلوم شد که این نفوذ و قدرت برای او خوب نیست. با توجه به تاریخ خونین سالتیکوا تشخیص واقعیت و خیال برای ما دشوار است؛ ممکن است که او با خون حمام نمی‌کرد و یا خدمتکار‌های مثله شده اش را در اتاق زیر شیروانی زندانی نمی‌کرد، اما ما مطمئنیم که او به گروه قاتلان وحشی سریالی تعلق دارد.
جنایات کنتس روسیه داریا سالتیکووا

آریا جوان


تجسمی از خشونت کنتس سالتیکووا
سالتیکووا هیچ تفاوتی با زن اشرافی خونخوار مجارستان الیزابت باثوری نداشت، زیرا او هم دوست داشت دختران 12 ساله را شکنجه کند. بیشتر قربانیان آن متعلق به ندیمه‌هایی بود که در طبقه بین برده و خدمتگزاران اجباری بودند. این دختران در هنگام خدمت به اربابان خود اگر در معرض تخلفات و سوءاستفاده‌ها قرار می‌رفتند، جایی برای شکایت کردن پیدا نمی‌کردند، به ویژه که عدالت در روسیه هجدهم اصلاً وجود نداشت.
سالتیکووا برای شکنجه خدمتکار‌های خود از روش‌های مختلف شکنجه و سلاح‌های مختلف مانند سوزاندن آن‌ها با آب جوش، زندانی کردن آن‌ها در اتاق‌ها و ضرب و شتم آن‌ها تا پای مرگ استفاده می‌کرد. اگر ندیمه‌ها اشتباهات کوچک مرتکب می‌شدند آن‌ها را آتش می‌زد و از بالای ساختمان به پایین پرتاب می‌نمود. یا بالعکس آن‌ها را با سرما می‌کشت و ندیمه‌ها را برهنه در سرمای شدید می‌بست تا جان بدهند.
مدتی بعد داریا سالتیکووا ادعا کرد که این اقدامات نتیجه کار‌های قربانیان وی است که از وظایف خود برای حفظ اموال او غفلت می‌کنند، اما عده‌ای معتقد بودند که سالتیکووا ندیمه‌های جوانش را شکنجه می‌کند تا به نوعی انتقام زندگی بد خود را از آن‌ها بگیرد. این کار‌های خشن در واقع بازتاب سرخوردگی و ناکامی‌های او در زندگی رمانتیکش بود و می‌خواست عقده‌هایش را بر سر دختران کم سن و سال خالی کند.
در سال 1762 معشوقه او به نام نیکولای تیوچیف با زن دیگری ازدواج کرد. حس حسادت و خشم سالتیکووا برانگیخته شد، به همین دلیل به خدمتکارانش دستور داد تا برای انتقام، معشوقه و همسرش را بکشند، اما ندیمه‌ها نقشه تبهکارانه سالتیکووا را به نیکولای گزارش دادند، بدین ترتیب نیکولا و همسرش بدون آسیب دیدن از شرارت‌های سالتیکووا از مهلکه گریختند.

آریا جوان


کاترین کبیر، قوانینی را به نفع ندیمه‌ها و خدمتکاران وضع کرد
قوانینی که توسط امپراتور روسیه کاترین بزرگ برای بهبود شرایط خدمتکاران و بردگان منتشر شد، به سلطه‌ی بی‌رحمانه سالتیکووا پایان داد. سوفی فردریش آگوست، که تبدیل به کاترین کبیر شد، در سال 1729 در ایالت فون آنهالت-زربست دورنبورگ آلمان به دنیا آمد و روند اصلاحات و حکومت قدرتمندش، در نامگذاری وی به نام کاترین کبیر نقش داشت، هرچند گاهی خودش نیز تفاوت چندانی با امثال سالتیکووا نداشت.
کاترین کبیر یک شخصیت سیاسی بود که روشنگری را تحسین می‌کرد و مصمم بود که روسیه را به سمت مدرنیته و رهایی بکشاند، او برای آزادسازی برده‌ها کار کرد و درصدد اعاده برخی از حقوق آنان برآمد. همچنین از برخورد بد با آن‌ها جلوگیری کرد و به کارگران حق داد که از ارباب خود شکایت کنند. یک مورخ به نام ایزابل دی ماداریاگاگا در ژورنال اسلاو و اروپای شرقی با عنوان: (کاترین بزرگ و برده ها: تجدید نظر در برخی از مشکلات) نوشت، با وجود حاکمیت شدید کاترین بر کشوری به بزرگی روسیه و ماهیت طبقاتی آن، او نتوانست کامل برده‌ها یا همان مستخدمین اجباری را آزاد کند.
پایان دوران ترس

آریا جوان


نقشه امپراتوری روسیه در سال 1800
بیست شکایت از سوی ندیمه‌ها علیه اربابشان سالتیکووا نادیده گرفته شد و فاجعه آن‌ها پایان نیافت تا اینکه شکایت شماره 22 در سال 1762 ثبت شد که به سلطه خونین سالتیکووا پایان داد. یک کارگر اسطبل بر ترس خود از اربابش غلبه کرد و شخصاً به نزد کاترین کبیر رفت و به او فاش کرد که سالتیکووا در قتل سه همسرش نقش داشته است.
قدرت سیاسی کاترین بزرگ در معرض خطر بود؛ بنابراین او می‌خواست به مردمش ثابت کند که به آن‌ها اهمیت می‌دهد، اما در عین حال او نیاز به اطمینان دادن به طبقه حاکم داشت که به آن‌ها بگوید چنین رفتار‌هایی به معنای اعطای آزادی به همه طبقات جامعه روسیه نیست.
چندین شاهد برای تحقیقاتی که دو سال به طول انجامید علیه این چهره اشرافی قاتل احضار شدند و در این مدت زمان، او در یک سلول در صومعه مسکو نگهداری می‌شد.
صد‌ها دهقان علیه سالتیکووا شهادت دادند. در پایان، کنتس خونخوار متهم به قتل 38 تن و به گذراندن بقیه عمر خود در تاریکی کامل و انزوا در سلول محکوم شد. وی به اعدام محکوم نشد، زیرا مجازات اعدام در روسیه از سال 1754 ممنوع بود. داریا سالتیکووا در سال 1801 پس از گذراندن سی سال در زندان تاریک، درگذشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ضرر 17 میلیارد تومانی سینماها در نوروز

چقدر جای مرحوم خشایار الوند در «پایتخت 6» خالی بود

نیما رئیسی: از موقعیت قرنطینه طلبکار نیستم

پیشنهاد باربد بابایی به رئیس جمهور برای مهار کرونا

کامنت پتر چک برای بهرام افشاری!

تکلیف لیگ تا روز دوشنبه مشخص می‌شود؟

چراغ سبز وزارت ورزش برای تعطیلی لیگ برتر

دیوید بکهام و ظاهری جدید در قرنطینه

بازیکن شهر خودرو مصدوم شد

گاف‌های فوتبالی پایتخت

خرید ناکام استقلال در رویای پایان خوش

فدراسیون فوتبال از یک میلیارد دلار سهم می برد؟

زنان باردار برای مقابله با کرونا چه نکاتی را رعایت کنند؟

ماسک رنگی ضد چروک ارزان فقط با هویج

ادعایی درباره تیراندازی به خودروی امام جمعه ماهشهر

عضو فراکسیون ولایی: مجلس یازدهم اعتقادی به برجام ندارد

نمایندگان مجلس موظف به دادن تست کرونا شدند

سکانس پایانی "فرار از زندان" در سقز

آغاز نام‌نویسی بازگشت پرسنل پروژه‌های عمرانی و ساختمانی در کیش از مسیرهای هوایی و دریایی

نمایش اثر هنرمند ایرانی در نمایشگاه جواهر معاصر لهستان

همه‌ی آنچه از طرح ترافیک 99 باید بدانید

قدبلندترین والیبالیست جهان در ایران

30 بازیکن محبوب تمام ادوار بارسلونا

تاریخچه تغییرات مدیریتی استقلال

کاکا: مسی یک نابغه است

حمله نقی معمولی، ارسطو و بهتاش به فوتبال ایران

سندروم مدیران بی‌قرار در فوتبال

قوچان‌نژاد: شاید در ایران به فوتبالم ادامه دهم

ماشین‌سازی دوباره از نقل و انتقالات محروم شد

استارت پرخبر سال 99 برای مالک تراکتور

ضرورت تشکیل ستادپساکرونا در وزارت گردشگری

سهمیه بنزین اردیبهشت ماه به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟/مراقب سهمیه 360 لیتر بنزین باشید

دستگیری ضاربان کارکنان اورژانس در رفسنجان

کرونا، حداقل برای یک سوم جمعیت حاشیه مشهد شرایط سختی ایجاد کرده است

44 واحد صنفی متخلف در گچساران پلمب شد

در انتظار جواهرات تراش‌خورده‌ی 2020

یک فصل جدید، یک اراده نو

روحانی را اصلا در دانشگاه گلاسکو ندیدم / از حضورش کاملا بی‌اطلاع بودم، شاید...

لذتِ رحمت از خوانندگی رحمان و رحیم در پشت صحنه «پایتخت»

کمک 6 میلیون دلاری آکادمی اسکار برای بیکار شدگان کرونا

پشت‌صحنه سریال «پایتخت» امشب پخش می‌شود

تاریخ اکران فیلم‌های دیزنی عقب افتاد

تنها راه شکست کرونا از نگاه مهاجم تیم ملی ایران

اقدام بشردوستانه ستاره رقیب پرسپولیس برای مقابله با کرونا

زیدان با تکنولوژی بازیکنانش را جمع کرد

بیشترین گل زده از پشت محوطه جریمه در فصل 2019/2020

لباس ضد ویروس با طرح تیم‌های بزرگ اروپایی

کاپیتان‌های پرسپولیس کرونا را جدی نگرفته‌اند!

پرونده‌های استقلال را FREEZE کنید

بانوی دونده ایرانی در رده پنجاهم دوی 60 متر دنیا