آریا جوان

آخرين مطالب

10 کشور برتر در تجارت الکترونیک جهان خواندني

10 کشور برتر در تجارت الکترونیک جهان
  بزرگنمايي:

آریا جوان - بازده / تجارت الکترونیک پدیده‌ای جهانی است که تقریبا در تمام کشورهای جهان با سرعت خوبی در حال گسترش است. در این مقاله، به 10 کشور برتر در تجارت الکترونیک جهان اشاره می‌کنیم که شاهد بیش‌ترین موفقیت هستند. تجارت الکترونیک سال به سال رشد بی‌نظیری را تجربه می‌کند. سالانه شاهد ظهور بازارهایی جدید در سرتاسر جهان هستیم.
در حال حاضر، چین با رقم تخمینی سالانه 672 میلیارد دلار فروش آنلاین، به عنوان بزرگترین بازار تجارت الکترونیک شناخته می‌شود. گرایش‌های جدید در زمینه‌ی تجارت الکترونیک، از قبیل کاربرد فناوری‌هایی نظیر اینترنت اشیاء به رشد این صنعت کمک خواهند کرد.
صنعت تجارت الکترونیک به طور مداوم در سرتاسر جهان در حال رشد است. هر روز که می‌گذرد، بازارهای تجارت الکترونیک جدیدی ظاهر می‌شوند و بازارهای سنتی به نقاط عطف جدیدی می‌رسند. در ادامه، بزرگ‌ترین بازارهای تجارت الکترونیک (از لحاظ فروش) را در کشورهای دنیا به شما معرفی می‌کنیم، و هم‌چنین، به وضعیت رشد مداوم تجارت الکترونیک در این کشورها می‌پردازیم.
1. چین
امروزه، چین بزرگ‌ترین بازار تجارت الکترونیک دنیا است که توسط شرکت‌های تابعه‌ی گروه علی بابا از جمله تاوباو، Alibaba.com، تیمال و غیره هدایت می‌شود. هم‌چنین، چین با رشد سالانه‌ی 35 درصد، دارای یکی از سریع‌ترین رشدها در خصوص بازارهای تجارت الکترونیک است.
فروش آنلاین سالانه: 672 میلیارد دلار
سهم تجارت الکترونیک از مجموع بازار خرده فروشی: 15.9 درصد
2. ایالات متحده
ایالات متحده پس از حدود بیش از یک دهه حکمرانی بر دنیای تجارت الکترونیک، در حال حاضر، در جایگاه دوم بزرگ‌ترین بازارهای تجارت الکترونیک در جهان ایستاده است. ایالات متحده با غول‌های تجارت الکترونیک خود یعنی آمازون و eBay، شاهد رشد مناسبی در زمینه‌ی تجارت الکترونیک در تمام بخش‌ها است؛ و در بیش‌تر این بخش‌ها نیز از وجود خانه‌های نوآوری بهره می‌برد – در این مراکز درباره‌ی گرایش‌های جدید تجارت الکترونیک تحقیق و مطالعه می‌شود.
فروش آنلاین سالانه: 340 میلیارد دلار
سهم تجارت الکترونیک از مجموع بازار خرده فروشی: 7.5 درصد
3. بریتانیا
بریتانیا، علی‌رغم وسعت کم، بازیگر بزرگی در بازار تجارت الکترونیک به شمار می‌رود، و به راحتی در جایگاه سوم این فهرست قرار گرفته است. آمازون یو.کی.، آرگوس، و Play.com از جمله بزرگ‌ترین وبسایت‌های تجارت الکترونیک در بریتانیا هستند؛ هم‌چنین، این کشور دارای یکی از بالاترین درصدها از لحاظ سهم تجارت الکترونیک از مجموع بازار خرده فروشی است.
فروش آنلاین سالانه: 99 میلیارد دلار
سهم تجارت الکترونیک از مجموع بازار خرده فروشی: 14.5 درصد
4. ژاپن
ژاپن که در جایگاه چهارم این فهرست قرار دارد، به عنوان یک بازیگر پیشرو در زمینه‌ی تجارت همراه (تجارت بر بستر موبایل – نسخه‌ی آینده‌ی تجارت الکترونیک) در سطح جهان شناخته می‌شود. راکوتن یک پلتفرم پیشرو در زمینه‌ی تجارت الکترونیک است که طی سال‌ها توانسته است سایت‌های تجارت الکترونیک بسیاری را در سراسر جهان از آن خود کند.
فروش آنلاین سالانه: 79 میلیارد دلار
سهم تجارت الکترونیک از مجموع بازار خرده فروشی: 5.4 درصد
5. آلمان
آلمان پس از بریتانیا دارای بزرگ‌ترین بازار تجارت الکترونیک در اروپا است. آمازون نیز سهم خوبی در بازار تجارت الکترونیک آلمان دارد. eBay و خرده‌فروشی آنلاین و محلی آلمانی به نام Otto از دیگر بازیگران اصلی تجارت الکترونیک در این کشور هستند.
فروش آنلاین سالانه: 73 میلیارد دلار
سهم تجارت الکترونیک از مجموع بازار خرده فروشی: 8.4 درصد
6. فرانسه
بازار تجارت الکترونیک فرانسه با هدایت بازیگران محلی خود از جمله Odigeo و Cdiscount، جایگاه ششم را در جهان به خود اختصاص داده است. آمازون در فرانسه نیز درست مانند سایر بازارهای تجارت الکترونیک مهم در اروپا نفوذ خوبی دارد، ولی برندهای محلی نیز تلاش می‌کنند شانه به شانه‌ی رقیب آمریکایی خود در این کشور حرکت کنند.
فروش آنلاین سالانه: 43 میلیارد دلار
سهم تجارت الکترونیک از مجموع بازار خرده فروشی: 5.1 درصد
7. کره جنوبی
کره جنوبی که دارای سریع‌ترین اینترنت وایرلس در جهان است، در جایگاه هفتم بزرگ‌ترین بازارهای تجارت الکترونیک قرار دارد. هم‌چنین، کره جنوبی به عنوان یکی از بازارهای پیشرو در زمینه‌ی تجارت همراه به شمار می‌رود. بزرگ‌ترین برندهای تجارت الکترونیک در کره جنوبی عبارت هستند از Gmarket و Coupang.
فروش آنلاین سالانه: 37 میلیارد دلار
سهم تجارت الکترونیک از مجموع بازار خرده فروشی: 9.8 درصد
8. کانادا
کانادا یکی از بازارهای بزرگ تجارت الکترونیک در جهان شناخته می‌شود، ولی رقابت در این کشور پایین است؛ البته، دلیل این مسئله مشخص است – آمازون بر بازار تجارت الکترونیک در این کشور احاطه‌ی کامل دارد، و پس از آن، Costco به عنوان یکی دیگر بازیگران تجارت الکترونیک در کانادا شناخته می‌شود. البته، با توجه به فرصت‌هایی که کانادا به عنوان یک بازار تجارت الکترونیک ایجاد کرده است، سایر برندهای خارجی نیز در تلاش هستند تا سهمی از این بازار را از آن خود کنند.
فروش آنلاین سالانه: 30 میلیارد دلار
سهم تجارت الکترونیک از مجموع بازار خرده فروشی: 5.7 درصد
9. روسیه
بازار تجارت الکترونیک روسیه در جایگاه نهم بزرگ‌ترین بازارهای جهان قرار دارد؛ با این حال، این پدیده در روسیه هم‌چنان نوظهور و در حال توسعه است. روسیه دارای بزرگ‌ترین جمعیت کاربر اینترنت در اروپا است، ولی سهم فروش آنلاین در این کشور فقط 2 درصد از کل سهم فروش است. Ulmart، Citilink، و Ozon از جمله بزرگ‌ترین خرده‌فروشی‌های آنلاین در این کشور به شمار می‌روند.
فروش آنلاین سالانه: 20 میلیارد دلار
سهم تجارت الکترونیک از مجموع بازار خرده فروشی: 2 درصد
10. برزیل
برزیل که تنها کشور منطقه‌ی آمریکایی جنوبی در این فهرست است، از لحاظ رشد تجارت الکترونیک وضعیت بسیار خوبی داشته است – رشد تجارت الکترونیک در این کشور حدود 22 درصد است. برزیل قطعا در رادار خرده‌فروشی‌های آنلاین آمریکای شمالی قرار دارد، ولی این روزها، برخی بازیگران محلی از جمله MercadoLibre و B2W در این بازار نقش مهمی ایفا می‌کنند.
فروش آنلاین سالانه: 19 میلیارد دلار
سهم تجارت الکترونیک از مجموع بازار خرده فروشی: 2.8 درصد
بسیاری دیگر از بازارهای تجارت الکترونیک نیز وجود دارند که با سرعت تاثیرگذاری در حال رشد هستند و ممکن است در سال‌های پیش رو کشورهای موجود در این فهرست را پشت سر بگذارند. از جمله مهم‌ترین موارد از این قبیل بازارها می‌توان به بازارهای تجارت الکترونیک در هند و جنوب شرق آسیا اشاره کرد.
گرایش‌های روز در زمینه‌ی تجارت الکترونیک در سطح جهانی
اینترنت اشیا در 2020 و پس از آن، هم‌چنان بر تجارت الکترونیک اثرگذار خواهد بود. طبق نتایج پژوهش‌ها در موسسه‌ی مطالعاتی بازاریابی زبرا، تا 2010 بیش از 70 درصد از کسب و کار‌ها از اینترنت اشیاء برای بهبود تجربه و افزایش سطح رضایت مشتریان استفاده می‌کنند. شرکت‌ها با استفاده از اینترنت اشیاء می‌توانند داده‌ها را با سرعت بیش‌تری برای ارائه‌ی پاسخ در زمان واقعی (هم‌زمان با وقوع رویداد) جمع‌آوری کنند. به عنوان مثال، هنگامی که تعداد یک محصول خاص کاهش می‌یابد، یک پلتفرم تجارت الکترونیک می‌تواند یک پیام هشدار ارسال کند و به طور خودکار آن را خریداری کند.
یکی دیگر از گرایش‌های جدید در تجارت الکترونیک افزایش دسترسی خرده‌ فروشی‌ها به چندین کانال فروش مختلف خواهد بود. شرکت‌ها به جای فروش انحصاری از طریق یک برند و وبسایت واحد، کانال‌های فروش‌شان را به وبسایت‌هایی نظیر آمازون، eBay، فیس بوک، و پینترست گسترش می‌دهند.
سهولت در پرداخت نیز یکی دیگر از گرایش‌های مهمی است که به تازگی در تجارت الکترونیک ایجاد شده است. خریداران معمولا هنگامی که متوجه شوند فرایند پرداخت بسیار طولانی و پیچیده خواهد بود، از خرید یک محصول یا خدمات پشیمان می‌شوند. خرده‌ فروشی‌های آنلاین می‌توانند فرایند پرداخت را با استفاده از سیستم‌های پرداخت سریع و آنلاین موثرتر و کارآمدتر کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جمعه‌های انتظار؛ منتظر واقعی کیست؟

زخمی شدن پلنگ در شکار جوجه تیغی

لحظه سرقت خودروی شاسی بلند راننده زن

استاد دانشگاه مقیم ترکیه پاسخ می‌دهد/ مروری بر آخرین مراحل ساخت واکسن کرونا

برای درمان فوری یبوست چه بخوریم؟

چهره ها/ نرگس محمدی با جان جانانش

چهره ها/ یک رنگی رفاقت سجاد افشاریان و نوید محمد زاده

چهره ها/ اولین حکم خبرنگاری پوریا تابان

مراسم یادبود خسرو سینایی به‌ صورت مجازی برگزار می‌شود

فکری: بار دیگر از تیر دروازه تشکر می‌کنم

مشکل بزرگی که شیخ آن را حل کرد

7 میلیون از کف شهرخودرویی‌ها پرید

معضل مشترک مسی-رونالدو

غیبت 20 تنیسور برتر جهان در تورنمنت آمریکا

فونسکا: قدرت سویا رم را مغلوب کرد

ناواس: بازی خوبی مقابل رم انجام دادیم

ژاوی به دلیل زیرپاگذاشتن قوانین کرونا جریمه شد

چلسی با 8 غایب مقابل بایرن مونیخ

ژکو: اصلا خودمان را مقابل سویا پیدا نکردیم

هسکی: صلاح باید در لیورپول بماند

ماجرای واقعی دعوت نشدن گرت بیل برای دیدار منچسترسیتی

روز سرنوشت بیرانوند با یک کیسه یخ!

نقشه آژاکس برای جذب علیرضا جهانبخش

محرمی: علیه پرسپولیس شایعه می‌سازند

ناپولی برای تمدید با 2 مدافعش به توافق رسید

طارمی اولویت سرمربی تیم فوتبال پورتو

روایت پیمان فخری از دوره ابتلا به کرونا

سعادتمند: احترام خاصی برای اهالی رسانه قائل هستم

تفریحات لاکچری زلاتان در فرانسه

باشگاه پرسپولیس 850 هزار یورو از بدهی‌های خارجی را پرداخت کرد

آجودانیه؛ از عکاسباشی ناصری تا بوستان شطرنج

روحانی: ارج نهادن خبرنگار پاسداشت حقیقت است

واعظی: در روز‌های پایانی تحریم قرار داریم

کنایه معنادار شمخانی به استعفای برایان هوک

رونمایی از پشت‌پرده عدم تعویق کنکور / تصمیم‌گیرندگان، خود جزو مافیای کنکور بودند؟!

یک نظریه جدید؛ آسیب جدی کروناویروس به سلولهای ایمنی بدن

آدم ربایی در پوشش مسافرکش/ 4 متهم دستگیر شدند

پیام تبریک مشاور وزیرورزش و جوانان در امور ایثارگران به مناسبت روز خبرنگار

چرا "عید غدیر" بزرگ‌ترین عید مسلمانان است؟

نقل قول‌های کوین‌ هارت درباره زندگی

طرفدار رُک و خیلی صادق سارا خوئینی ها!

شوخی با فیلم متری شش و نیم در برنامه دورهمی

چهره ها/ قنداق پیچ شدن دختر سیروس الوند

مهاجم رئال کرونا را شکست داد

لوپتگی: سویا مقابل رم مستحق برد بود

کاستا: آماده فدا کردن جانم برای فتح لیگ قهرمانان اروپا هستم

احتمال حضور اینسینیه مقابل بارسلونا قوت گرفت

محمد انصاری از علاقه‌اش به هنر می‌گوید

فقر آتشنشانی اهواز در حوزه تجهیزات

ابتلای یکی از اعضای شهرخودرو به کرونا