آریا جوان

آخرين مطالب

همه دلایل ترس از ازدواج در زنان دختران

همه دلایل ترس از ازدواج در زنان
  بزرگنمايي:

آریا جوان - حامی هنر زندگی / ترس از ازدواج در زنان چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟ ازدواج از مهمترین تصمیم‌های هر فرد در زندگی است که باید با علاقه و آگاهی کامل انجام شود. برخی از دختران به دلایل متعددی از ازدواج کردن می‌ترسند و آن را به تعویق می اندازند. البته این ترس مقداری طبیعی می‌باشد و ممکن است افراد فکر کنند که پس از ازدواج امنیت و آسایش خود را از دست می‌دهند. ولی فرار از ازدواج و به تعویق انداختن آن کار درستی نیست چرا که ازدواج باید در زمان مناسب خود انجام شود؛ بالاخره هر کاری وقتی دارد. در ادامه مقاله به بررسی دلایل ترس از ازدواج در زنان و راه‌های مقابله با آن می‌پردازیم. ضمن اینکه مشاوره قبل از ازدواج می‌تواند به شما کمک کند تا ترس‌های خود را بشناسید و بر آن‌ها غلبه کنید. 
دلایل ترس از ازدواج در زنان
برخی از دلایل اصلی ترس از ازدواج در زنان را در ادامه ذکر کرده‌ایم. نکته مهم اینجاست که ازدواج تصمیمی شخصی است که تا حد بسیار زیادی به وضعیت فردی و خانواداگی شما بستگی دارد. بنابراین ممکن است دلایل شما برای تعویق ازدواج با دیگران متفاوت باشد. بهتر است برای شناخت بهتر درونیات خود با مشاور متخصص در این مباحث مشورت کنید. 
1. شخصیت اجتنابی
زنان دارای اختلال شخصیت اجتنابی افرادی هستند که به دلیل ترس از مورد تمسخر واقع شدن و مورد محبت قرار نگرفتن، روابط محدودی دارند و از انجام کارهای جدید استقبال نمی کنند. ازدواج کردن برای این افراد رابطه‌ای گسترده و جدید است که می‌تواند استرس زیادی برایشان به وجود بیاورد. 
2. انتظار برای گزینه های بهتر
برخی از دختران، با وجود خواستگارهای مناسب، آن ها را رد کرده و فکر می‌کنند که ممکن است موردهای ایده‌آل‌تری برای ازدواج پیدا کنند. این تفکری وسواسی است و حتی می‌تواند ریشه در کمبود اعتماد به نفس داشته باشد که با کمک یک روانشناس قابل حل است.
3. ترس از مسئولیت‌پذیری یا ازدواج
از دلایل ترس از ازدواج در زنان می‌توان به ترس از مسئولیت پذیری اشاره کرد. تعهد و مسئولیت پذیری یکی از اصول اساسی زندگی مشترک است. افرادی که دوران مجردی خود را بسیار راحت و به دور از مسئولیت سپری کرده‌اند از پذیرش مسئولیت می‌ترسند و نگران اینند که از عهده آن برنیایند. با کمک گرفتن از یک روانشناس می‌توانید مسئولیت‌پذیری خود را تقویت کنید تا با اطمینان بیشتری برای ازدواج اقدام نمایید. 
4. ترس از ازدواج بخاطر تجربه‌های تلخ دیگران
همه ی افراد در زندگی خود داستان شکست‌ها و تجربیات تلخ دیگران را شنیده‌اند و از آن‌ها می‌ترسند. یکی از دلایل ترس از ازدواج در دختران این است که فکر می‌کنند شاید این تجربه ی تلخ برای آن‌ها نیز پیش بیاید و در زندگی مشترک خود شکست بخورند. همه افراد در طول زندگی‌شان در معرض شکست‌های مختلف هستند اما اگر شما آگاهانه تصمیم‌ بگیرید احتمال این شکست‌ها را به حداقل می‌رسانید.
5. ترس از مسخره شدن نه ازدواج
یکی دیگر از دلایل ترس از ازدواج در زنان، نگرانی از حرف مردم است. برخی از افراد به نظر و حرف دیگران بسیار اهمیت می‌دهند و دوست دارند با فردی ازدواج کنند که از هر نظر مورد تایید دیگران باشد و می‌ترسند که مبادا مورد تمسخر دیگران قرار بگیرند. این طرز تفکر ممکن است ریشه در عدم اعتماد به نفس داشته باشد و باعث شود که فرد در تصمیم‌گیری‌های دیگر خود نیز با مشکل مواجه شود. برای کسب اطلاعات در زمینه انگیزه‌ ازدواج کلیک کنید. 
6. ترس از نرسیدن به اهداف ازدواج
برخی از دختران می‌ترسند که پس از ازدواج نتوانند اهداف خود را دنبال کنند و و مجبور شوند که کارهای شخصی خود را نیمه کاره بگذارند. اغلب دختران نگران این هستند که پس از ازدواج نتوانند درس بخوانند و یا کار کنند. این را بدانید که اگر ازدواج آگاهانه و با معیارهای درست انجام شده باشد، می‌تواند یک مشوق برای رسیدن به اهداف و شکل گیری هدف‌های جدید باشد.
7. ترس از ازدواج در زنان و ترس از رابطه جنسی
رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین پایه‌ها و اهداف زندگی مشترک است ولی برخی از دختران از برقرای رابطه جنسی و از دست دادن بکارت خود می‌ترسند. این ترس بسیار طبیعی است و می‌توانید با کمک گرفتن از یک روانشناس به آن غلبه کنید. اما در موارد شدیدتر که معمولا بعد از ازدواج زوجین متوجه آن می‌شوند، اختلال ترس از دخول است که به پیشروی رابطه زناشویی لطمه می‌زند. 
راه های مقابله با ترس از ازدواج در زنان
ترس از ازدواج در میان دختران تقریبا طبیعی است و با به کار گیری راه‌های مناسب می‌توان این ترس را تا حدوی کاهش داد. برخی از راه‌های مقابله با ترس از ازدواج به شرح زیر هستند:
1. مشخص کردن معیار های ازدواج
زمانی که احساس کردید برای ازدواج آمادگی دارید، برای خود ازدواج موفق و معیارهای ازدواج را تعریف کنید به طوری که بتوانید همسر آینده خود را تجسم نمایید. شناخت این معیارها به شما کمک می‌کند که دیگر نگران بهتر بودن موردهای بعدی برای ازدواج نباشید و فرد مورد نظر خود را راحت تر انتخاب کنید. 
2. ترس از ازدواج در زنان | تغییر نگرش
به این فکر کنید که شاید امروز مجرد بودن را دوست داشته باشید و برایتان لذت بخش باشد ولی در آینده دوست دارید که متاهل باشید و برای خود خانواده‌ای تشکیل دهید. تنهایی یک روز برایتان خسته کننده می‌شود و ممکن است که آن روز ازدواج کردن برایتان سخت و دیر شده باشد.
هم چنین اگر نگران تجربه‌های تلخ دیگران هستید به این فکر کنید که همه ی ازدواج‎ها سرانجام یکسان ندارند و اگر شما با علاقه و آگاهی همسر آینده خود را انتخاب کنید، احتمال شکست خود را در زندگی مشترک به حداقل می‌رسانید.
3. شناخت توانایی ها و نقاط ضعف
یکی از راه‌های غلبه بر ترس از ازدواج در زنان، شناخت خود است. توانایی‌های خود را بشناسید و سعی کنید آن‌ها را در جهت متعهد بودن و مسیولیت پذیری تقویت کنید. با تقویت مسئولیت پذیری در خود دیگر از تعهد در زندگی مشترک نمی‌ترسید.
4. قبول واقعیت ترس از ازدواج
قبول کنیدهمان طور که شما کامل نیستید و ضعف‌هایی دارید، همسر آینده‌تان نیز کامل نیست و نقاط ضعفی دارد. ایده آل ترین آدم‌ها نیز برای خود نقاط ضعف و کاستی دارند ولی این مهم است که شما همسرتان را بر اساس معیارهای خود انتخاب کنید و از درستی معیارهایتان مطمئن باشید.
ترس از ازدواج در زنان | کمک مشاور
اگر احساس می کنید که ترس از ازدواج برایتان مشکل جدی است و مانعی برای ازدواج شده، بهتر است که با یک روانشناس صحبت کنید و از او کمک بگیرید. روانشناس با روش‌هایی مثل درمان شناختی رفتاری و یا روان درمانی کمک می‌کند که دلایل هراس از ازدواج خود را بشناسید و راحت‌تر بتوانید با آن مقابله کنید. 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازی جنگی هیجان انگیز/ Dan The Man

در موبایل خود میکس های جذاب بسازید

موبایل خود را به کنترل تلویزیون تبدیل کنید

بازی جذاب سودوکو برای گوشی های موبایل/ Sudoku Master

زمان استفاده خود از موبایل را مدیریت کنید/ QualityTime

تصویر زمینه های زیبا برای موبایل خود قرار دهید/ Minima

بهترین بازی اسکیت سواری برای گوشی های موبایل

جادوی موسیقی را به موبایل خود بیاورید/ Music Player for Android

از روی صفحه نمایش موبایل خود ویدئو ضبط کنید/ DU Recorder

بازی چالشی و رکوردی 2 نفره برای موبایل

بهترین دوربین برای گوشی های موبایل

اپلیکیشن رسمی مایکروسافت برای باز کردن پاورپوینت در موبایل

بازی شاهزاده ایرانی برای موبایل/ Prince of Persia : Escape

پیش بینی آب و هوا در موبایل/ AccuWeather

ظاهری شکیل برای موبایل خود به ارمغان بیاورید

در موبایل خود ماهیگیری کنید و کسب و کار دریایی راه بیندازید

بهترین آنتی ویروس برای انواع گوشی های موبایل/ Dr.Web AntiVirus Light

در موبایل خود لیست کارهایتان را تهیه کنید

بازی جنگی پیکسلی برای موبایل/ Sword Of Xolan

قوی ترین اپلیکیشن برای مشاهده فایل های PDF در موبایل

موبایل قدیمی خود را سریع و چالاک کنید/ APUS Booster

بازی سبک صعود به قله برای گوشی های موبایل

در موبایل خود ویدئوهای جذاب درست کنید

یادداشت برداری آسان در موبایل

بازی جنگی پرتاب نیزه/ Javelin Fighting

ماشین حسابی ویژه برای دانشجویان

چهره دوستان خود را کاریکاتوری کنید/ Photo Warp

از سیاره خود مقابل بیگانگان دفاع کنید/ Galaxy Defense

بر روی تمامی قسمت های موبایل خود پسوورد قرار دهید

مانند جاسوس ها تمام مکالمات موبایل خود را ضبط کنید

به وسیله بتمن و سوپرمن شهر را نجات دهید/ Batman vs Superman

عمر باتری موبایل خود را افزایش دهید/ AccuBattery

مکان یابی کاملا آفلاین به وسیله جی پی اس موبایل/ Scout

بازی هیجان انگیز بر پایه قوانین فیزیک/ Freeze

آب و هوا را با دقت 100 درصد در موبایل خود پیش بینی کنید/3D Flip Clock & Weather

تصاویر زمینه سه بعدی برای موبایل های اندرویدی

آیا ماندن گوشی در شارژ هنگام خواب شب برای باتری ضرر دارد؟

مهارت پارک کردن خود را با کامیون و ماشین های سنگین محک بزنید/ Real Truck Park 3D

بخش مخاطبین و تماس های موبایل خود را هوشمند کنید/ exDialer

موبایل خود را به جعبه سیاهی برای ماشین خود تبدیل کنید

تانک خود را به سمت پیروزی هدایت کنید/ Tankr.io

میزان آب بدن خود را با موبایلتان کنترل کنید/ Water Drink Reminder

قطب نمایی دقیق برای گوشی های موبایل/ Accurate Compass

ماشین بدون ترمز را در جاده های ناهموار کنترل کنید/ Faily Brakes

فیلم های موبایل خود را بر روی تلویزیون منزل مشاهده کنید/ AllCast

مترجم کاملا صوتی اکثر زبان های زنده دنیا برای موبایل

به آینده بروید و در جنگ های مسلح شرکت کنید

دانلود فایل ها در موبایل با سرعت باورنکردنی/ LoaderDroid

ساعت مخصوص گوگل را روی موبایل خود داشته باشید/ Google Clock

در موبایل خود چالش پنالتی راه بیندازید/ Flick Shoot UK