آریا جوان

آخرين مطالب

اسم واقعی سلبریتی‌ها که شما را شگفت‌زده می‌کند! خواندني

اسم واقعی سلبریتی‌ها که شما را شگفت‌زده می‌کند!
  بزرگنمايي:

آریا جوان - در این مطلب می‌خواهیم شما را با اسم واقعی سلبریتی‌های مشهور و همچنین ریشه و دلیل انتخاب اسم‌هایی که به آن شناخته می‌شوند، آشنا کنیم.

از لیدی گاگا تا ریحانا و نیکی میتاژ: اسم واقعی سلبریتی ها چیست؟
گاهی اوقات مجبورید اسم خود را عوض کنید تا در هالیوود یا صنعت موسیقی به موفقیت برسید. بسیاری از سلبریتی های بزرگ امروزی از اسم هایی استفاده می کنند که فرسنگ ها با اسم شناسنامه ای و اسمی که در دوران کودکی داشته اند متفاوت است؛ از لیدی گاگا گرفته تا ناتالی پورتمن. نکته دیگر اینکه کمتر کسی می داند که اسم واقعی این سلبریتی ها چیست و چگونه به اسم های امروزی شان رسیده اند. دلیل سلبریتی ها برای تغییر اسم هایشان متفاوت است. کیتی پری و اما استون به خاطر جلوگیری از درگیری و اشتباه گرفته شدن با سلبریتی هایی که اسم دوران تولدشان مشترک بود اسم خود را تغییر دادند. دیگرانی مانند برونو مارس و مایکل کین نیز اسم هایشان را تنها به خاطر الهام از اسم های دیگران تغییر دادند، در حالی که برخی دیگر از اسم های شناسنامه ای خود راضی نبوده اند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با اسم واقعی سلبریتی های مشهور و همچنین ریشه و دلیل انتخاب اسم هایی که به آن شناخته می شوند آشنا کنیم.
واکین فینیکس (واکین رافائل باتم/لیف فینیکس)
واکین فینیکس با نام کامل واکین رافائل باتم/لیف فینیکس (Joaquin Rafael Bottom/Leaf Phoenix) سومین فرزند در میان پنج فرزند خانواده فینیکس است که همگی اسم های جالبی دارند؛ ریور (بازیگری که در سال 1993 درگذشت)، رین، لیبرتی، سامر و جودین. بعد از ازدواج جان لی و آرلین باتم، والدین فینیکس، در سال 1969، این زوج به یک فرقه مذهبی به نام بچه های خداوند پیوسته و به سفر در آمریکای جنوبی پرداختند. این دو اما خیلی زود از این فرقه دست کشیده و در سال 1978 به ایالات متحده بازگشتند، جایی که نام خانوادگی خود را به فینیکس (به معنای ققنوس) که نماد آغازی دوباره بود تغییر دادند. در همان دوران بود که واکین جوان نام لیف (Leaf به معنای برگ) را برگزید زیرا دوست داشت مانند خواهر و برادران دیگر خود اسمی مرتبط با طبیعت داشته باشد. لیف همان اسمی است که واکین فینیکس تا سن 15 سالگی در فیلم هایش استفاده می کرد اما بعد از این سن بار دیگر به همان اسم قبلی اش، واکین، بازگشت.
بیلی آیلیش (بیلی آیلیش پایرت برد اوکانل)
آیلیش در واقع بخش میانی اسم کامل و شناسنامه ای بیلی آیلیش است. والدین بازیگر بیلی آیلیش بعد از تماشای مستندی در مورد دو دوقلوی به هم چسبیده ایرلندی به نام های کیتی و آیلیش هولتون تصمیم گرفتند دختر خود را آیلیش نام بگذارند. بعد از مرگ پدربزرگ بیلی که بیل نام داشت، والدینش تصمیم گرفتند به نشانه احترام به وی او را بیلی نام بگذارند. اسم کامل بیلی آیلیش در واقع بیلی آیلیش پایرت برد اوکانل (Billie Eilish Pirate Baird O’Connell) است. اسم میانی پایرت (Pirate به معنای دزد دریایی) در واقع لقبی است که برادرش ، فینیاس، در دوران کودکی به بیلی داده بود.
وین دیزل (مارک سینکلر وینست)
ستاره مجموعه فیلم های سریع و خشن با نام کامل مارک سینکلر وینسنت (Mark Sinclair Vincent) گفته است زمانی که به عنوان رقصنده در یک کلوب شبانه در نیویورک زندگی می کرد تصمیم به تغییر اسم خود گرفت. وین در واقع نسخه کوتاه شده اسم خانوادگی اوست. دیزل نیز نامی است که دوستانش به او دادند زیرا می گفتند وی از سوخت دیزلی استفاده می کند و این لقب به خاطر انرژی زیادی که همیشه در جوانی داشت به او داده شد.
ناتالی پورتمن (نتا-لی هرشلاگ)
بعد از بدنیا آمدن در اورشلیم، اسرائیل در سال 1981 از یک پدر اسرائیلی متخصص زنان و زایمان به نام انور هرشلاگ و یک مادر آمریکایی به نام شلی استیونز (خانواده مادری اش اسم خانوادگی خود را بعد از رسیدن از روسیه و اتریش به ایالات متحده از ادلشتین به استیونز تغییر دادند)، ناتالی پورتمن اکنون شهروندی اسرائیل و ایالات متحده را دارد. اسم واقعی او اما نتا-لی هرشلاگ (Neta-Lee Herschlag) است.
ریس ویثرسپون (لارا جین ریس ویثرسپون)
ریس ویثرسپون نام اول و میانی خود را جا انداخته و اکنون از نام خانوادگی مادرش قبل از ازدواج کردن، ریس (Reese) استفاده می کند. اسم واقعی او لارا جین ریس ویثرسپون (Laura Jeanne Reese Witherspoon) است.
لیدی گاگا (استفانی جوآنا آنجلینا گرمانوتا)
استفانی جوآنا آنجلینا گرمانوتا (Stefani Joanne Angelina Germanotta) در نیویورک به دنیا آمده و بزرگ شد. در اکتبر 2013 بود که گاگا گفت نام خود را تغییر داده زیرا استفانی «یک هنرمند دائماً در حال شکنجه» است که نمی تواند در انظار عمومی باشد.
کیت هرینگتون (کریستوفر کتسبی هرینگتون)
بله درست دیده اید! اسم کوچک واقعی بازیگر محبوب سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)، کریستوفر است و خود او نیز این را تا سن 11 سالگی نمی دانست. کیت هرینگتون که اسم کامل و واقعی او کریستوفر کتسبی هرینگتون (Christopher Catesby Harington) است در این باره چنین گفته است: «کریستوفر بیشتر یک سنت خانوادگی بود». و کیت تنها عضوی از خانواده هرینگتون ها نیست که اسم دیگری نیز دارد. کیت در اینباره نیز گفته است: «اسم برادرم جک است اما اسم واقعی او جان است. کیت به شکل سنتی انشعابی از کریستوفر است اما خیلی زیاد استفاده نمی شود. اسم میانی من کتسبی است». کیت هرینگتون می گوید که قصد داشته از اسم کیت کتسبی استفاده کند اما در نهایت تصمیم خود را عوض کرده و کیت هرینگتون را انتخاب کرده است: «نزدیک بود این کار را بکنم اما با خود فکر کردم بیش از حد شبیه مجری های برنامه های تاک شو دهه 1950 است. در واقع خیلی نزدیک بود! گاهی اوقات فکر می کنم آن اسم می توانست خیلی جذاب باشد اما کیت هرینگتون خوب است».
مایسی ویلیامز (مارگارت کانستنس ویلیامز)
مایسی ویلیامز که کوچکترین فرزند در میان یک خانواده 6 نفره است می گوید که نام مستعار او از یک کارتون روزنامه ای به نام The Perishers گرفته شده است. نام واقعی او مارگارت کانستنس ویلیامز (Margaret Constance Williams) است.
جان لجند (جان راجرز استفنس)
نام کنونی شوهر خواننده کریسی تیگن توسط جی آیوی، شاعر و دوست نزدیکش به او داده شده است که موسیقی او را شبیه «یکی از افسانه های قدیمی» توصیف کرده بود. لجند (اسمی به معنای افسانه) در سال 2006 در مصاحبه با نیویورک تایمز گفته است: «جسورانه بود و می دانستم که مردم خواهند گفت بهتر است که او خود را جان لجند بنامد. از این رو با خودم گفتم، بگذار من دست به کار شوم و بهترین موسیقی که می توانم را تولید کنم و شاید بعد از اینکه دوران حرفه ایم به پایان رسید بتوانم به جایگاه این نام دست پیدا کنم». نام کامل جان لجند در واقع جان راجرز استفنس (John Rogers Stephens) است.
میلا کونیس (میلنا مارکوونا کونیس)
میلنا مارکوونا کونیس (Milena Markovna Kunis) در سن هفت سالگی همراه خانواده اش از اوکراین به لس آنجلس، کالیفرنیا نقل مکان کرد. مادر میلا کونیس، الویرا، و پدرش، مارک، خیلی زود او را در کلاس های بازیگری ثبت نام کرده و بعد از بدست آوردن اولین نقشش به او اجازه دادند اسم کوچک خود را کوتاه کند.
ایگی آزالیا (آمثیست آملیا کلی)
قسمت اول نام هنری این رپر مشهور از اسم سگش، ایگی پاپ، گرفته شده است. بعد از اینکه ایگی آزالیا توسط یک مار گزیده شده و بهبود یافت او یک گردنبند با نام هک شده ایگی درست کرد و به گردن انداخت. ایگی آزالیا که نام واقعی و کامل او آمثیست آملیا کلی (Amethyst Amelia Kelly) است در این باره گفته است: «همه فکر می کردند که اسم من ایگی است و این اسم به اسم مستعار من تبدیل شد که آن را برای اسم هنری ام انتخاب کرده و با آن شروع به رپ خواندن کردم». پدربزرگ ایگی به او پیشنهاد کرد که از یک اسم میانی نیز استفاده کند و اینطور بود که وی تصمیم گرفت از اسمی خیابانی که مدت ها بود داشت استفاده کند: «خیلی زنانه بود و فکر می کردم که ظاهر مردانه ایگی را متوازن می کند».
مایلی سایرس (دستینی هوپ سایرس)
بیلی ری، پدر مایلی سایرس به خاطر شخصیت بسیار شاد دخترش به او لقب «اسمایلی» داد. در طی سال ها، این لقب کوتاه شده و به مایلی تغییر یافت. مایلی سایرس که نام کامل و اصلی او دستینی هوپ سایرس (Destiny Hope Cyrus) بود در سال 2008 به طور رسمی اسم خود را تغییر داد.
جیمی فاکس (اریک مارلون بیشاپ)
جیمی فاکس در مورد اینکه چرا یک اسم زنانه/مردانه را برای اسم هنری خود انتخاب کرده گفته است که وی روزگار سختی برای بازی در کلوب های کمدی داشته زیرا زنان برای این نقش ها انتخاب می شوند، از این رو شروع به استفاده از نام های زنانه کرده است: «من از اسم های دخترانه زیادی استفاده کردم، استیسی براون، تریسی گرین. جیمی فاکس را انتخاب کردم زیرا آن ها تنها چند دختر را انتخاب می کردند که روی صحنه بروند و نمی دانستند که من دختر هستم یا نه. آن ها تنها اسم داخل فهرست را می دیدند». در نهایت اریک مارلون بیشاپ (Eric Marlon Bishop) نام جیمی فاکس را برای خود انتخاب کرده و علت این انتخاب را ادای احترام به سریال مورد علاقه اش، Samford and Son، و بازیگر و کمدین این سریال، رد فاکس، اعلام کرده است.
بن افلک (بنجامین گزا افلک-بولت)
بولت در واقع نام مادر بن افلک قبل از ازدواج است و اسم گزا نیز از نام یکی از دوستان مجارستانی والدینش الهام گرفته شده است. بن افلک که نام کامل او بنجامین گزا افلک-بولت (Benjamin Geza Affleck-Boldt) در این باره می گوید: «وقتی به کلاس چهارم و پنجم رسیدم، آن ها را بدترین نام های جهان می دانستم! می گفتم که همه مرا بن گِی [به معنای مرد همجنس باز] می نامیدند. اما مادرم به من گفت که گزا یکی از دوستان او بوده که در همان روزهای تولد من درگذشته بود، کسی که یکی از بازماندگان هولوکاست در مجارستان و انسانی بسیار فوق العاده بود. او در جریان هولوکاست از قطاری که یهودیان را به کمپ های مرگ می برد جا مانده، برگشته و جان بسیاری را نجات داده بود. مادرم به من گفت که شش میلیون یهودی کشته شده مردانی مانند او شجاع و فداکار بودند. از آن روز به بعد این نام برای من چیزی از یک افتخار بسیار بزرگ ندارد». 
تام هاردی (ادوارد توماس هاردی)
ستاره فیلم مکس دیوانه در واقع تام نام ندارد و این اسم میانی اوست. پدر تام هاردی ادوارد نام داشته و یک رمان نویس است. تام هاردی که نام کامل و واقعی او ادوارد توماس هاردی (Edward Thomas Hardy) است اخیراً در سریال هشت قسمتی Taboo با پدر خود همکاری داشت.
دمی مور (دمتریا جین گاینس)
دمی مور که نام واقعی او دمتریا جین گاینس (Demetria Gene Guynes) است بعد از جدایی از اولین همسرش، فردی مور، در سال 1984 نام خانوادگی او را حفظ کرد. ظاهراً دختر او تالولا (Tallulah) نیز به صورت رسمی نام خود را به لولا تغییر داده است، موضوعی که برای اولین بار توسط پدرش، بروس ویلیس، در سال 2007 فاش شد. شوهر سابق دمی مور در این برنامه در مورد تغییر نام دخترش چنین گفت: «او از من خواست که در این برنامه تلویزیونی بزرگ بگویم که او به طور قانونی اسم خود را از تالولا به لولا تغییر داده است، تنها لولا. او اسمش را دوست نداشت».
برونو مارس (پیتر جین هرناندز)
برونو مارس که نام واقعی او پیتر جین هرناندز (Peter Gene Hernandez) است نام پورتوریکویی خود را تغییر داد تا به گفته خودش از کلیشه ای بودن در تولید موسیقی صرف لاتین و اسپانیایی جلوگیری کند. برونو لقبی است که پدرش در سن دو سالگی به او داد زیرا پسرش او را به یاد برونو سامارتینو، کشتی گیر مورد علاقه اش می انداخت. وی در مورد اسم خانوادگی مارس نیز می گوید که دختران زیادی به او گفته اند انگار از جایی غیر از زمین آمده و به همین دلیل نام خانوادگی مارس را برای خود انتخاب کرد.
کاردی بی (بلکالیس المنظر)
در سال 2016 کاردی بی که اسم واقعی او بلکالیس المنظر (Belcalis Almanzar) است اعلام کرد در دوران نوجوانی او را باکاردی صدا می زده اند زیرا نام خواهرش نیز هنسی است (هنسی و باکاردی دو برند مشهور مشروبات الکلی هستند). این خواننده مشهور در سال 2017 گفت: «این اسم اینستاگرامی من بود، باکاردی، باکاردی بی» و بعدها این نام را کوتاه کرده و به کاردی بی تبدیل کرد.
دریک (اوبری دریک گراهام)
دریک که نام واقعی او اوبری دریک گراهام (Aubrey Drake Graham) است وقتی در سریال کانادایی Degrassi نقش جیمی بروکس ویلچرنشین را بازی می کرد از نام اوبری گراهام استفاده کرد. اما وقتی این مرد زاده تورنتو در سال 2009 تمرکز خود را به سمت موسیقی رپ تغییر داد شروع به استفاده از نام جدید خود کرد.
ریحانا (رابین ریانا فنتی)
خواننده زن مشهور آمریکایی از اسم میانی خود برای اسم هنری اش استفاده کرده است اما در میان جمع خانواده و دوستان ترجیح می دهد با اسم واقعی اش خطاب شود. ریحانا که نام واقعی او رابین ریانا فنتی (Robyn Rihanna Fenty) است در این باره گفته است: «وقتی اسم ریانا، ریانا، ریانا را می شنوم احساس کرخی می کنم. وقتی رابین را می شنوم، توجهم جلب می شود».
نیکی میناژ (اونیکا تانیا ماراژ)
اسم هنری این خواننده ترینیدادی تبار ترکیبی از اسم کوچک و فامیل اوست. گفته می شود که نیکی میناژ که اسم کامل او اونیکا تانیا ماراژ (Onika Tanya Maraj) است در اوایل دوران حرفه ای خود با القابی مانند Cookie و Harajuku Barbie شناخته می شد. میناژ خود درباره نام کنونی اش گفته است: «کسی اسم مرا تغییر داد. در یکی از اولین قرادادهای کاری که امضا کردم، آن شخص خواست نام من میناژ باشد و من با چنگ و دندان با او دعوا کردم اما او مرا قانع کرد». وی نیز مانند ریانا دوست دارد در میان خانواده و دوستانش با نام واقعی اش صدا زده شود.
میندی کالینگ (ورا میندی چوکالینگام)
میندی کالینگ که نام اصلی او ورا میندی چوکالینگام (Vera Mindy Chokalingam) است در سال 2008 گفته است هیچ کسی او را با نام واقعی ورا صدا نزده است، نامی که با الهام از یکی از شخصیت های سریالی از شبکه ABC توسط والدینش برای او انتخاب شده است. کالینگ در این باره گفته است: «از روزی که متولد شدم نامم میندی بود. وقتی مادرم باردار بود، والدینم در نیجریه زندگی می کردند و یک اسم جذاب آمریکایی می خواستند زیرا می خواستند به این کشور نقل مکان کنند و میندی را از سریال Mork & Mindy می شناختند. ورا تنها یک اسم قدیمی زنانه روسی نیست بلکه تجسم یک الهه هندو نیز هست. اما هیچ وقت مرا به این اسم صدا نزدند».
پدرو پاسکال (پدرو بالماکدا)
وقتی مادر پدرو پاسکال به صورت ناگهانی درگذشت، او تصمیم گرفت به عنوان نشانه احترام اسم خانوادگی او را به اسم خانوادگی مادرش تغییر دهد. دلیل دیگر این تغییر به این خاطر بود که آمریکایی ها در تلفط اسم خانوادگی پدرش، بالماکدا (Balmaceda) مشکل داشتند. پدرو پاسکال حتی سعی کرد اسم کوچکش را به الکساندر تغییر دهد که از فیلم محبوب او در دوران نوجوانی، Fanny and Alexander، الهام گرفته شده بود که البته به سرانجام نرسید.
مایکل کین (مائوریس جوزف میکل وایت)
در سال 2009، مایکل کین که نام واقعی او مئوریس جوزف مایکل وایت (Maurice Joseph Micklewhite) است اعلام کرد که این نام را به خاطر نام شخصیت هامفری بوگارت در فیلم The Caine Mutiny انتخاب کرده است: «بوگارت قهرمان من بود و اگر چه از یک خانواده آریستوکراتیک و پرافاده آمده بود- او ارتباط خانوادگی بسیار دوری با پرنسس دایانا داشت- اما وقتی که کودک بودم فکر می کردم او مرد سرسختی است. هر کسی با پیشینه طبقه کارگری من به یک خلافکار یا کمدین تبدیل می شد، با بازی بد و لهجه افتضاح. افراد بسیاری در انگلستان وجود نداشتند که من بتوانم از آن ها الگو بگیرم».
التون جان (رجینالد کنت دوایت)
نامی که اکنون این خواننده افسانه ای دارد التون هرکولس جان است اما اسم اصلی او رجینالد کنت دوایت (Reginald Kenneth Dwight) است. در فیلم Rocketman، می بینیم که او اسمش را از اسم یکی از دوستانش و جان لنون، خواننده گروه بیتلز، می گیرد بعد از آنکه در جریان یک دیدار موسیقایی تصویری از این گروه را روی دیوار می بیند. اما این واقعیت نیست زیرا التون جان خود در مصاحبه ای در سال 1991 درباره تغییر نامش چنین گفته است: «من قبلاَ در یک گروه موسیقی بودم و می خواستم به تنهایی یک خواننده بزرگ باشم و می خواستم یک نام برای خودم انتخاب کنم. و نوازنده ساکسوفون گروه التون نام داشت و من نام او را انتخاب کردم». 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تفال/ معاشران گره از زلف یار باز کنید

تقویم تاریخ/ آغاز قیام «فیدل کاسترو» علیه «باتیستا» دیکتاتور این کشور

حکمت/ گریه بر گناه پنهان چه اثری دارد؟

کالبد شکافی پیکر مارادونا انجام شد

فال روزانه چهارشنبه 12 آذر 1399

چند روش فوق العاده برای سر و کله زدن با بچه

عصبانیت بهبود از نشون دادن جای زخمش به پلیس

شغل کلاهبرداری از نگاه فضایی‌ها

تو این وضعیت دنبال تلفنی صحبت کردنه...

توضیحات احسان علیخانی درباره توقف «عصر جدید»؛ ریسک کار بالاست!

ماجرای نقل قول از جو بایدن در «خانه امن» چه بود؟

آمار افتضاح در هفته چهارم لیگ برتر!

وقتی مدال‌های تختی را در گونی نگه می‌داشتند!

خاطره بازی با آقا وحید از قیچی برگردان معروفش تا حضور در تیم منتخب جهان

چالش‌های مارادونا و پله؛ از شور دیگو تا سیاست دوناسیمنتو

دراگان اسکوچیچ چگونه ترکیب تیم ملی را انتخاب می‌کند؟

ضایت گل‌محمدی از عملکرد هجومی

تاثیر کاهش تیم‌های حاضر در مسابقات جهانی تنیس روی میز بر ایران

کریمی: نباید لیگ تکواندو این قدر زود برگزار شود

تیم ملی بسکتبال انسجام تیمی نداشت و بد بازی کرد

مصدومیت سرخ‌پوشان، دغدغه اصلی یحیی تا فینال

موسوی و سایپا در آستانه حل مسالمت‌آمیز اختلافات

زوج نیمار-امباپه در برنابئو؟

کارآمدی رحمتی!

شمارش معکوس برای خداحافظی با نیسان آبی

هر روز یک ذره کوچک از امید در دل داشته باش

واکنش عادل الجبیر به ترور شهید فخری زاده

موسوی خویینی‌ها محور فعالیت اصلاح‌طلبان می شود؟

سفیر جدید ایران استوارنامه خود را تسلیم رئیس جمهور گرجستان کرد

سردار شیرازی: توانمندی‌های ما با سرعت در حال افزایش است

توئیت بورل پس از تماس تلفنی با ظریف

یاوه‌سرایی‌های ضد ایرانی وزیر خارجه بحرین

تقدیم لایحه بودجه 1400 از سوی دولت در دستور کار مجلس

واکنش سخنگوی شورای عالی امنیت ملی به طرح مجلس برای لغو تحریم‌ها

میرزایی: مدیری در این دولت امنیت مردم را به مذاکره و برجام گره نزده است

پیشنهاد عبدی به اصلاح‌طلبان: تعهد بدهید در انتخابات 1400 کاندیدا نمی دهید تا مجلس از سر برجام دست بردارد

درخواست مدیرعامل خانه موسیقی از شهردار تهران / نام‌گذاری خیابان استاد شجریان اجرایی شود

سومین جشنواره "سی‌پال" به روایت دبیر جشنواره / از ایجاد زیرساخت‌های برپایی نمایشگاه مجازی با رویکرد فناورانه تا تلاش برای خروج از رخوت ناشی از کرونا

مجسمه‌های غول‌پیکر برای جذب توریست مؤثر هستند / روایت مهرزاد راستگو از یادمان مدافعان سلامت تا مجسمه‌های غول‌پیکر

پایان مهلت معرفی فیلم‌های‌ بلند بین‌المللی به اسکار 2021 / تازه‌ترین شرکت‌کنندگان را بشناسیم

ضعف تالیف تا سهل‌انگاری در زبان / بررسی وضعیت ترانه‌سرایی در گفت‌وگو با 10 کارشناس

نیکبخت: استقلال درست می‌شود و نتیجه می‌گیرد

مهم این است که رمضانی حمایت یحیی را دارد

وزیر ورزش چرا سر فوتبال منت می‌گذارد؟

استقلال به قلعه‌نویی نزدیک نشد!

شکست دور از انتظار؛ پنجره‌ای که بد بسته شد!

چهره‌های خاص پرسپولیس-شهرخودرو؛ لک تا سرلک

فکری: فیلم گرفتن از من غیراخلاقی بود!

نوشابه، ابتکار حل مشکل خانه والیبال

فاز جدید شهرخودرو؛ کارآمدی رحمتی!