آریا جوان

آخرين مطالب

طرز تهیه کتلت کباب تابه ای

طرز تهیه کتلت کباب تابه ای
  بزرگنمايي:

آریا جوان - کتلت کباب تابه ای یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است که به دو صورت کلی تهیه می شود. دستور اول کتلت کباب تابه ای بدون سس است و روشی که در این اموزش اماده کرده ایم، کتلت کباب تابه ای با سس مخصوص است که باعث خوشمزه تر شدن این غذا می شود. این غذای خوشمزه شباهت زیادی به کباب دیگی دارد که از غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی محسوب می شود. دلیل اینکه نام این کتلت خوشمزه کتلت کباب تابه ای است، این است که این کتلت از مایه کباب تابه تهیه می شود. توصیه می کنیم حتما این کتلت خوشمزه را به همراه سس گوجه فرنگی درست کنید، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید. مواد لازم برای 4 نفر گوشت چرخ کرده 500 گرم پیاز 2 عدد متوسط پودر نان خشک 1 یا 2 قاشق غذاخوری پودر سیر ½ قاشق چایخوری رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری گوجه فرنگی 4 عدد نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی زردچوبه و روغن به مقدار کافی دستور پخت کتلت کباب تابه ای مرحله اول برای تهیه کتلت کباب تابه ای خوشمزه ابتدا پیازها را با رنده ریز رنده می کنیم، سپس با فشار دست آب اضافی شان را به طور کامل می گیریم. در ادامه پیاز رنده شده را به همراه گوشت چرخ کرده داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. مرحله دوم در این مرحله پودر سیر را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مخلوط گوشت و پیاز اضافه می کنیم و مواد را با دست چند دقیقه مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس پودر نان خشک را کم کم اضافه می کنیم. مرحله سوم تا زمانی که مایه کتلت کاملا منسجم شود، پودر نان خشک اضافه کردن و با دست مخلوط می کنیم. پس از اینکه مایه کتلت آماده شد، روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت یک ساعت در یخچال قرار می دهیم. مرحله چهارم پس از گذشت این زمان مایه کتلت را از یخچال خارج می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن به تابه اضافه می کنیم. حالا کمی صبر می کنیم تا روغن به خوبی داغ شود. مرحله پنجم در این مرحله به اندازه یک نارنگی کوچک از مایه کتلت بر می داریم و با دست آنرا به صورت گرد یا بیضی شکل می دهیم، سپس در روغن داغ می اندازیم. به همین صورت تمام کتلت ها را آماده می کنیم و در روغن می اندازیم. مرحله ششم پس از اینکه یک سمت کتلت ها به خوبی سرخ شد، انها را بر می گردانیم و اجازه می دهیم سمت دیگرشان نیز سرخ شود. پس از اینکه سرخ کردن کتلت ها به پایان رسید، آنها را تابه خارج کرده و در یک بشقاب کنار می گذاریم. مرحله هفتم حالا یک قابلمه یا تابه لبه دار روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم، سپس رب گوجه فرنگی را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا رنگ رب گوجه فرنگی باز شود و طعم و بوی خامی آن گرفته شود. مرحله هشتم در این مرحله گوجه فرنگی ها را با رند ریز رنده می کنیم و به تابه اضافه می کنیم، سپس به خوبی تفت می دهیم تا مانند املت روغن بیندازند، سپس نصف فنجان آب جوش به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به تابه اضافه می کنیم. مرحله نهم پس از اینکه سس به جوش امد حرارت زیر تابه را کم می کنیم و کتلت ها را درون سس می چینیم. حالا اجازه می دهسم سس غلیظ شود، سپس کتلت ها را به همراه سس در ظرف مورد نظرمان می کشیم و با برنج یا نان سرو می کنیم.

کتلت کباب تابه ای یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است که به دو صورت کلی تهیه می شود. دستور اول کتلت کباب تابه ای بدون سس است و روشی که در این اموزش اماده کرده ایم، کتلت کباب تابه ای با سس مخصوص است که باعث خوشمزه تر شدن این غذا می شود. این غذای خوشمزه شباهت زیادی به کباب دیگی دارد که از غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی محسوب می شود. دلیل اینکه نام این کتلت خوشمزه کتلت کباب تابه ای است، این است که این کتلت از مایه کباب تابه تهیه می شود. توصیه می کنیم حتما این کتلت خوشمزه را به همراه سس گوجه فرنگی درست کنید، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای 4 نفر
گوشت چرخ کرده500 گرم
پیاز2 عدد متوسط
پودر نان خشک1 یا 2 قاشق غذاخوری
پودر سیر½ قاشق چایخوری
رب گوجه فرنگی2 قاشق غذاخوری
گوجه فرنگی4 عدد
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی
دستور پخت کتلت کباب تابه ای
مرحله اول
برای تهیه کتلت کباب تابه ای خوشمزه ابتدا پیازها را با رنده ریز رنده می کنیم، سپس با فشار دست آب اضافی شان را به طور کامل می گیریم. در ادامه پیاز رنده شده را به همراه گوشت چرخ کرده داخل یک کاسه مناسب می ریزیم.
مرحله دوم
در این مرحله پودر سیر را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مخلوط گوشت و پیاز اضافه می کنیم و مواد را با دست چند دقیقه مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند، سپس پودر نان خشک را کم کم اضافه می کنیم.
مرحله سوم
تا زمانی که مایه کتلت کاملا منسجم شود، پودر نان خشک اضافه کردن و با دست مخلوط می کنیم. پس از اینکه مایه کتلت آماده شد، روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت یک ساعت در یخچال قرار می دهیم.
مرحله چهارم
پس از گذشت این زمان مایه کتلت را از یخچال خارج می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن به تابه اضافه می کنیم. حالا کمی صبر می کنیم تا روغن به خوبی داغ شود.
مرحله پنجم
در این مرحله به اندازه یک نارنگی کوچک از مایه کتلت بر می داریم و با دست آنرا به صورت گرد یا بیضی شکل می دهیم، سپس در روغن داغ می اندازیم. به همین صورت تمام کتلت ها را آماده می کنیم و در روغن می اندازیم.
مرحله ششم
پس از اینکه یک سمت کتلت ها به خوبی سرخ شد، انها را بر می گردانیم و اجازه می دهیم سمت دیگرشان نیز سرخ شود. پس از اینکه سرخ کردن کتلت ها به پایان رسید، آنها را تابه خارج کرده و در یک بشقاب کنار می گذاریم.
مرحله هفتم
حالا یک قابلمه یا تابه لبه دار روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم، سپس رب گوجه فرنگی را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا رنگ رب گوجه فرنگی باز شود و طعم و بوی خامی آن گرفته شود.
مرحله هشتم
در این مرحله گوجه فرنگی ها را با رند ریز رنده می کنیم و به تابه اضافه می کنیم، سپس به خوبی تفت می دهیم تا مانند املت روغن بیندازند، سپس نصف فنجان آب جوش به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به تابه اضافه می کنیم.
مرحله نهم
پس از اینکه سس به جوش امد حرارت زیر تابه را کم می کنیم و کتلت ها را درون سس می چینیم. حالا اجازه می دهسم سس غلیظ شود، سپس کتلت ها را به همراه سس در ظرف مورد نظرمان می کشیم و با برنج یا نان سرو می کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شکستن رکورد بلندترین شیرجه زیر آب توسط مردی که 22 دقیقه نفس نمی‌کشد + ویدیو

بررسی فراز‌هایی از خطبه فدکیه

درخواست طلاق به خاطر دستپخت عجیب شوهر!

تعجب صیادان از موجودی عجیب در دریا

کرم خوردنی؛ غذایی لذیذ در سفره اروپایی‌ها

عاقبت بی احتیاطی راننده کامیون

سقوط هواپیمای تک سرنشین در مزرعه!

حمله مرگبار مار شاه کبرا به مارگیر محلی!

لحظه هیجان انگیز ریزش یخچال طبیعی

ترکاندن جوش صورت، مرد چینی را تا پای مرگ برد!

کاخی به نام مادر در مازندران

وقتی هرجور شده میخای موتور سواری یاد بگیری!

لحظه ریزش سیلو ذخیره ذرت

چگونه حس امیدواری را در خود پرورش دهیم؟

Metal Soldiers 2؛ در جنگی پرهیاهو شرکت کنید

گوشه ای از هنرمندی های شهاب حسینی در فیلم هایش!

شهرام شاه حسینی در سکانسی از سریال «همه چیز آنجاست»

ازدواج من و بهزاد حاصل یک عشق داغون

ابوالقاسم طالبی مصاحبه علیه «آقازاده» را تکذیب کرد

تالار‌های نمایشی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر مشخص شد

بهترین مستندهای سال شناخته شدند

اشک ریختن یک کارگردان با بازی نوید محمدزاده

بواش: توان جذب کاستا را نداریم

شاهرخ بیانی: ساختار دفاعی استقلال مشکل دارد

2 چهره خاص در دیدار تراکتور - استقلال

7 خوان پیش روی پرسپولیس

گل طارمی در کلاسیکو را کش رفتند

عکس زیر خاکی از مرحوم ناصر حجازی

منصور پورحیدری در جوانی

روزهایی که برانکو تازه به ایران آمده بود

طارمی بهترین لژیونر هفته آسیا شد

خان‌محمدی: نوه پروین خوب بود

سرمربی پیشین پرسپولیس نامزد حضور در یک تیم قطری است

بازیکن استقلال در نوبت کمیته انضباطی

اکبرپور: استقلال و تراکتور کار سختی مقابل هم دارند

چهره 2 فینالیست مسابقات اسنوکر مسترز 2021 مشخص شد

رسانه بلژیکی علیه گلر شماره یک ایران

دلیل غیبت سردار آزمون در تمرین زنیت

مسی آماده بازی در فینال سوپر کاپ اسپانیا شد

3 نامزد ایرانی بهترین لژیونر سال آسیا

بیرانوند شماره یک آنتورپ می‌ماند

دوری بازیکنان پرسپولیس از جنگ گل‌محمدی و رسول‌پناه

این اسباب بازی‌های کوچک، درمانگران روح و جسم هستند؟

سبقت بی‌اندازه «جراحی‌های زیبایی» حتی در دوران کرونا

چگونه عادت‌های جدیدی را در خودمان به وجود آوریم؟

با این روش‌های ساده برای خود بیشتر ارزش قائل شویم

درونگراها؛ ذهن‌های پرهیاهو و ظاهر کاملا آرام

واکنش مجلس اعلای شیعیان لبنان به تحریم آستان قدس رضوی

نظر یک اصلاح‌طلب درباره نقش‌آفرینی موسوی خوئینی‌ها و رئیس دولت اصلاحات در انتخابات 1400

اعتراف جروزالم‌پست درباره رزمایش موشکی و پهپادی سپاه