آریا جوان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

کمتر از یک درصد از کارکنان شهرداری گرفتار کرونا شدند

آریا جوان - شهرنوشت: به گفته رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران شهرداری تهران کمترین میزان مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا را داشته است که این امر نشان‌دهنده عملکرد موفق شهرداری در پیشگیری و مقابله با کرونا در خدمات شهری بوده است.

استمرار ضدعفونی روزانه ۵ هزار دستگاه اتوبوس

آریا جوان - شهرنوشت: ماندگاری ویروس کرونا در پایتخت سبب ادامه‌دار بودن عملیات ضدعفونی و گندزدایی اتوبوس‌های فعال پایتخت جهت مقابله با این ویروس شده است.

تاریخ باید در زندگی امروز جاری شود

آریا جوان - شهر : نسخه خطی خمسه نظامی شاه‌طهماسبی با همکاری شهرداری تهران و فرهنگستان هنر به صورت محدود چاپ شد تا علاقمندان به نسخه‌های خطی به اطلاعات کتاب آرایی آن دسترسی داشته باشند.

بازگشایی بازارها سبب افزایش آمار مسافران مترو شده است

آریا جوان - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به اینکه بازگشایی بازار و ایجاد جذابیت‌های سفر سبب افزایش آمار مسافران مترو شده است، گفت: در حال حاضر با ۱۰۰ درصد ظرفیت مشغول خدمت رسانی به مسافران هستیم.

بازخوانی دستاوردهای ابلاغی حناچی در ممنوعیت "زباله گردی کودکان"

آریا جوان - سرپرست سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران ضمن بازخوانی دستاوردهای ابلاغیه جدید شهردار تهران در مورد ممنوعیت فعالیت کودکان زباله گرد در تهران گفت: بسیاری از این گودها در حاشیه تهران هستند که با استانداری و بهزیستی در مورد لزوم ساماندهی این گودها و خروج کودکان از آنها مذاکراتی از قبل داشتیم.

اعتبار ۶۰۰ میلیاردی شهرداری برای خرید اتوبوس‌

آریا جوان - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از انعقاد تفاهم‌نامه خرید ۸۰۰ دستگاه اتوبوس با یک شرکت خودروساز داخلی خبر داد و گفت: ‌امسال ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه در شهرداری برای خرید اتوبوس در نظر گرفته شده است.

پیش پرداخت خرید ۶۳۰ واگن مترو از سوی بانک مرکزی پرداخت شد

آریا جوان - نیمی از ناوگان اتوبوسرانی تهران فرسوده است. در ۱۰ سال گذشته دولت در زمینه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به شهرداری کمک نکرد. بعد از کش و قوس‌های فراوان بالاخره امروز قرارداد ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس با ایران‌خودرو دیزل منعقد شد.

پندهای زلزله منجیل و رودبار

آریا جوان - همان‌گونه که جنگ های ایران و روسیه را به علت پیامدهای تلخ آن از جمله ازدست دادن بخش وسیعی از مناطق سرزمینی، تحمیل تلفات و خسارت های سنگین و بدتر از همه تحقیر و تخفیف ایرانیان در قراردادهای ترکمن چای و گلستان عامل بیداری عمومی و جزم شدن عزم مردم و حاکمان برای ورود به عرصه توسعه هم سو با تحولات اروپا توصیف میکنند .

آن تابستان تلخ و غم بار

آریا جوان - تابستان هر سال می رفتیم رودبار. آرام و قرار نداشتیم یک روز هم که دیر می شد یک روز از شیرین ترین لحظات ما کم می شد ... تمام ۳ ماه تابستان را بازی می کردیم.

روز سیاه سرزمین سبز

آریا جوان - زمین‌ لرزه رودبار و منجیل پنج شنبه ۳۱ خردادماه سال ۱۳۶۹ ساعت ۳۰ دقیقه بامداد در نزدیکی شهر رودبار و روستاهای تابعه در استان گیلان و شمال شرق استان زنجان اتفاق افتاد. زلزله وسعت ۶۰۰ هزار کیلومترمربعی شمال ایران از آذربایجان شرقی گرفته تا تهران را به لرزه درآورد و در استان‌های زنجان، آذربایجان‌شرقی، تهران، مرکزی، مازندران، سمنان، همدان، قزوین و کردستان احساس شد.

تهران از این طرف/ قصه ما و دوچرخه

آریا جوان - قسمت دوم پادکست «تهران از این طرف»، به تجربه زیستن با دوچرخه پرداخته است.راویان این قسمت عبارتند از پیروز حناچی؛ شهردار تهران، کسی که تقریبا هر سه‌شنبه با دوچرخه به محل کار خود می‌رود، کوروش بختیاری؛ بنیانگذار کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو،شیما هاشمی، احسان و ارسلان منصوریان؛ خانواده‌ای که با دوچرخه سفر می‌کنند و فرانک جواهری؛ خبرنگار چندرسانه‌ای هستند.

کمیسیون ماده پنج با طرح اصلاحی خیابان کاج موافقت کرد

آریا جوان - جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با طرح اصلاحی خیابان کاج حد فاصل "خیابان شهید مدنی تا خیابان شریعتی" واقع در منطقه ۷ موافقت شد.

شهرداری منطقه ۱۱ رتبه برتربهداشت، ایمنی و محیط زیست را در شهر تهران کسب کرد

آریا جوان - با اقدامات انجام شده برای کاهش مخاطرات بهداشت، ایمنی و محیط زیست در بخش مرکزی شهر تهران، اداره HSE شهرداری منطقه ۱۱ موفق به کسب رتبه برتر در ارزیابی یک ساله بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران شد.

جلسه رسیدگی به مشکلات و درخواست اهالی در شهرداری منطقه ۶ برگزار شد / نشست مشترک مدیران شهری و شورایاران

آریا جوان - نشست مشترک مدیران شهری منطقه ۶، با دبیران شورایاران محله های قلب پایتخت با هدف رسیدگی به درخواست اهالی و رفع مشکلات محله ها برگزار شد

استقرار اکیپ های اطفاء حریق در باغات و بوستان های منطقه۲

آریا جوان - شهرداری منطقه ۲ به منظور حفظ و صیانت از درختان و فضای سبز و جلوگیری از آتش سوزی، همزمان باجمع آوری به موقع و مستمر علف‌های هرز ، نسبت به احداث آتش بر و تشکیل اکیپ های اطفاء حریق در باغات منطقه اقدام کرد.

باغ زیتون در منطقه ۱۶ احیا می شود

آریا جوان - پروژه احیای مشارکتی باغ زیتون با ۶۰۰ اصله درخت و سن حدودی ۲۵سال از طریق کشاورزی شهری، با همکاری سازمان نوسازی شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۶ اجرا می شود.

نژادبهرام: مجلس دولت را مجاب کند به شهرداری کمک کند

آریا جوان - شهر: عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ابراز امیداوری کرد که مجلس یازدهم بتواند دولت را مجاب کند تا در شرایط فشار اقتصادی فعلی مبلغی را که شهرداری به عنوان کمک درخواست کرده است پرداخت کند.

تولید اقلام پزشکی در مراکز کوثر منطقه ۱۵

آریا جوان - مراکزکوثر منطقه ۱۵ همزمان با شیوع کرونا به منظور یاری رساندن به مدافعان سلامت به تولید اقلام پزشکی اقدام کرده اند.

بهبود تردد وسائل نقلیه و رفع نقاط آبگیر

آریا جوان - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۸ تهران از پخش ۶۴۱۰ تن آسفالت در معابر و کوچه های منطقه با هدف بهبود در امر تردد وسائل نقلیه و رفع نقاط آبگیر به هنگام بارش نزولات آسمانی خبر داد.

ضدعفونی ۲۰۲۰ دستگاه تاکسی و اتوبوس منطقه۹

آریا جوان - معاون حمل و نقل عمومی شهرداری منطقه ۹ از ضدعفونی ۲۰۲۰ دستگاه تاکسی و اتوبوس و ۱۰۲ ایستگاه حمل و نقل عمومی به منظور مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

کاهش شکایات از شهرداری تهران

آریا جوان - شهر: مدیرکل حقوقی شهرداری تهران ضمن اعلام کاهش شکایات از شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران از نظر تعداد شکایات در دیوان عدالت اداری هم اکنون در رتبه چهارم است در حالی که قبلا بیشترین شکایات را داشت.

«بازی با زمان» در تیر ماه رونمایی می شود

آریا جوان - شهر: «بازی با زمان» یا «با زمان» نام اپلیکیشنی است که یک بازی با محتوای شهری در قالب خاطرات جمعی شهروندان و رویدادهای تاریخی قلب تهران را ارائه می کند. این بازی که با همکاری شهرداری منطقه ۱۲ و یک شرکت دانش بنیان طراحی شده است، در تیر ماه رونمایی می شود.

۴ هزار کودک زیر پوشش مراکز پرتو شهرداری

آریا جوان - در ۲۵ مرکز پرتو شهرداری تهران که کودکان بازمانده از تحصیل را پوشش می دهد بیش از ۴ هزار کودک وجود دارد. در این مراکز علاوه بر کودکان، خانواده ی آنان نیز جذب میشوند و مشاوره های لازم به این خانواده ها داده می شود.

توسعه شرقی خط ۴ در ۳ فاز

آریا جوان - علی امام با اعلام برنامه شرکت متروی تهران برای توسعه شرقی خط ۴ عنوان کرد: اجرای این پروژه در ۳ فاز انجام می‌شود که با اجرای فاز اول شاهد اتصال خطوط ۴ و ۲ متروی تهران در تقاطع سردار سلیمانی – باقری خواهیم بود.

تهران شهری برای همه

آریا جوان - شهر: یک پیاده روی استاندارد باید دارای نور مناسب، شیب مناسب، مبلمان شهری، کف جاذب آب و مسیر حرکت دوچرخه و نابینایان باشد و این همان استانداردی است که شهر تهران باید در همه مناطق به آن دست پیدا کند.

«شهرنامه» روی سکوی اول

آریا جوان - نخستین هفته نامه موضوعی،چندرسانه ای وبارکددار شهرداری منطقه۱۷ با نام «شهرنامه» در دو قالب مکتوب و الکترونیکی منتشر شد.

صدور پروانه ساختمانی برای پلاسکو تا ۲ ماه آینده

آریا جوان - ساخت و ساز در پلاسکو به سرعت در حال انجام است اما تاکنون پروانه صادر نشده است. شهردار منطقه ۱۲ اعلام کرد: ظرف یک تا ۲ ماه آینده پروانه ساختمانی صادر می شود.

دو گام جلوتر از زلزله تهران

آریا جوان - شهر: زلزله، انگار از پوست استخوان به تهران نزدیک تر شده است اما شهر چقدر برای این دشمن دیرینه آماده است؟ زیرساخت های کلان شهر چطور می توانند در برابر زلزله ای که اندازه و زمان آن قابل پیش بینی نیست شهروندان را حفظ کنند؟ اینها سوالاتی است که علیرضا نوری، مدیر امور فنی و عمرانی، استاندارد سازی و امور بحران مرکز مطالعات شهر تهران در گفتگو با شهر به آنها پاسخ داده است.

نشست سلامت و اقتصاد شهری در دوران پسا کرونا

آریا جوان - شهر: هفتمین نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی(AMF-EB۷) دوشنبه -دوم تیر-به صورت مجازی (Online) و به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران برگزار خواهد شد.

شهردار تهران: ایران خودرو شناسنامه صنعت کشور است

آریا جوان - شهردار تهران در آیین امضای تفاهمنامه ساخت اتوبوس با ایران خودرو دیزل گفت: اینکه اتوبوس های تهران توسط کارگران هموطن تولید می شود برای ما خوشایند است.

صدور پروانه ساختمانی برای پلاسکو تا ۲ ماه آینده

آریا جوان - ساخت و ساز در پلاسکو به سرعت در حال انجام است اما تاکنون پروانه صادر نشده است .شهردار منطقه ۱۲ اعلام کرد: ظرف یک تا ۲ماه آینده پروانه ساختمانی صادر می شود.

چراغ سبز شورای شهر برای واگذاری مسوولیت بهداشت و درمان پایتخت به شهرداری

آریا جوان - رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ضمن استقبال از پیشنهاد نمایندگان مجلس جهت واگذاری مسوولیت بهداشت و درمان پایتخت به شهرداری گفت: آماده همکاری و مذاکره با نمایندگان مجلس در این زمینه هستیم.

احتمال بازگشت تهران به روزهای سخت کرونایی

آریا جوان - شهر: در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی از سوی شهروندان تهران به‌روزهای سخت بازمی‌گردد و این یعنی از بین رفتن همه تلاش ها و فداکاری هایی که تا کنون همه دست به دست هم در خدمات رسانی و بهبود شرایط داشته اند.

شهربانو امانی: با تصویب شورا جریمه جایگزین تخریب تخلفات ساختمانی شد

آریا جوان - شهر: شورای شهر تهران به دنبال آن است که با تصویب لایحه بسته محرک اقتصادی در موضوع کمیسیون ماده ۱۰۰ شفاف سازی انجام شود و منابع مالی که هزینه شده به جای تخریب با پرداخت جریمه حفظ شود.

افزایش غلظت برخی آلاینده‌ها در تهران

آریا جوان - کیفیت هوای تهران در حال حاضر در شرایط قابل قبول است اما پیش‌بینی می‌شود که تا فردا (۳۱ خرداد) بر غلظت آلاینده‌های ذرات معلق و ازن افزوده شود.

چرا ورزش کردن با ماسک خطرناک است؟

آریا جوان - اماکن ورزشی اکنون پس از گذشت حدود چهار ماه تعطیلی در پی شیوع بیماری کرونا،‌ به تدریج و با رعایت اصولی همچون استفاده اجباری از ماسک در حال بازگشایی هستند. محققان اما بر این باورند که استفاده از ماسک در فعالیت‌های ورزشی مخاطراتی برای افراد به همراه دارد.

رضا کرمی محمدی: تاب آوری تهران برای زلزله‌ بزرگتر از ۷ ریشتر ۲۰ درصد است

آریا جوان - تصور کنید که در خانه روی کاناپه لم داده اید و تلویزیون تماشا می کنید، ناگهان زمین تکان می خورد و شما با کمی مکث متوجه زلزله می شوید. اما در تکانه دوم که شدیدتر از اولی است ناگهان دیواری پشت سرتان فرو می ریزد و شما و کاناپه تان به بیرون از خانه پرتاب می شوید.

چگونه از گرمازدگی نجات پیدا کنیم؟

آریا جوان - با افزایش محسوس دما در فصل تابستان گرمازدگی امری اجتناب‌ناپذیر است اما با رعایت نکاتی تا حد زیادی می‌توان از آن پیشگیری کرد.

ساير مطالب

بی‌احتیاطی؛ عامل 90 درصد آتش‌سوزی‌های طبیعت / توصیه‌های ایمنی برای آتش‌ روشن کردن

بدهی بیش از 491 میلیارد تومانی دولت برای یارانه بلیت مترو

مراکز تست کرونا در تهران کجاست؟ + اسامی

آخرین آمار مبتلایان کرونا در جهان ؛ 30 خرداد

ثبت 3 زمین لرزه در 24 ساعت گذشته

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در اماکن متبرکه و مساجد چگونه است؟

تاسیس 2 کارخانه جدید برای بازچرخانی نخاله‌های ساختمانی

مشارکت شهروندی کلید ارتقاء فرهنگ ترافیکی

تفاوت کیفیت زندگی در تهران و کانبِرا چیست

فعالیت 4 مر کز پرتو  ویژه کودکان کار  در منطقه15

افزایش ظرفیت جذب مراکز مهارت آموزی کوثر منطقه 19

چی کار کنیم در اتوبوس کرونا نگیریم؟

رمز و رازهای الموت، سفری به تاریخ و طبیعت در اطراف تهران

نقدینگی باید به بخش TOD هدایت شود

ابلاغ طرح موضعی باغات «کن»

خطرناکترین گسلهای تهران

مراجعه روزانه 5 هزار و 200 خودرو به مراکز معاینه فنی

گرانترین شهر جهان برای مهاجران کدام است؟

دومین ایستگاه شارژ موتورهای برقی در تهران فعال می شود

بازگشایی فضاهای مختص زنان تا دهه کرامت

آخرین وضعیت پویش آرزوها

مراسم سوگواری آنلاین شهادت امام جعفر صادق (ع) در منطقه 19

شهرداری تهران باید جریمه‌های متخلفان را در حوزه ساخت و ساز دریافت کند

خاطراتی که در 06 جا ماندند

بارگذاری بیشتر از ظرفیت زیستی تهران، تبعات زلزله را افزایش می‌دهد

تهران از این طرف/ در روزگار قرنطینه

منطقه 19، پیشرفتی همسو با مناطق شمالی شهر

حناچی: ظرفیت مجلس یازدهم برای حل مشکلات بالاست

میادین میوه 28 خرداد تعطیل اند

برگزاری نماز جمعه تهران از هفته آینده

42 درصد مردم از محل سکونت شان راضی نیستند

توقف فعالیت 5 شرکت تابعه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران

توانمندسازی اقتصادی کودکان کار در دستور کار شهرداری

حریم تهران و مصائبش

پیمایش روزانه محلات منطقه 9 با دوچرخه

برج میلاد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی می‌شود

تعامل و پیگیری مستمر، سیاست معاونت حمل ونقل و ترافیک در رسیدگی به مشکلات شهروندان

سالمندآزاری را همین امروز پایان دهیم

مردم را نگران نکنیم

ترافیک سنگین در 13 معبر بزرگراهی پایتخت

آتش‌سوزی در بازار تجریش

بایکوت تولیدکنندگان متخلف

دربند در کرونا

در بندِ کرونا

پویش سه شنبه های بدون خودرو

پیام تسلیت شهردار تهران در پی درگذشت محمدعلی کشاورز پیشکسوت بازیگری

هوای تهران در مرز آلودگی

33 هزار ساختمان ارزیابی ایمنی شدند

11 باغ تهران، بوستان می شود

گوشی ها هدیه نیستند، شماره اموال دارند

شکایت مردمی از شهرداری کاهش یافته است

تلاش میکنیم منافع بیت المال و شهروندان همزمان حفظ شود

" محله فرهنگیان-آزادی " مورد بازدید میدانی دقیق قرار گرفت

آغاز فعالیت 20 ایستگاه تندرستی در بوستان های منطقه 7

برگزاری ویژه برنامه های شهادت امام جعفر صادق (ع) در منطقه 15

شهردار منطقه 18 تهران با دوچرخه وضعیت نگهداشت بوستانها را بررسی کرد

بزرگراه های مواصلاتی ورودی جنوب شهر ایمن سازی شد

کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

ویژه برنامه‌چهـار راه کـودک  در ایوان انتظار ایستگاه متروی میدان حضرت ولیعصر (عج)برگزار شد

برنامه‌ریزی برای نصب و راه‌اندازی 158 دستگاه پله‌برقی و 46 دستگاه آسانسور در خط 7

شورای آموزش شهروندی در قلب پایتخت راه اندازی می شود

اقدامات کنترلی و پیش گیری از آتش سوزی درختان و علف های هرز در بوستان ها و معابر مرکز شهر

اتوبوس های تهران حداکثر تا 6 سال دیگر دوام می آورد

ساخت مسیر دوچرخه سواری در 5 منطقه تهران تصویب می‌شود

تشکیل کمیته راهبردی پروژه های کوچک مقیاس و طرح بهسازی معابر پیاده رو

ماندگاری آثار کرونا بر بخش مسکن

جریمه‌های کمیسیون ماده 100، جنبه درآمدی برای شهرداری ندارد

مسیر 48 کیلومتری دوچرخه با اتصال به چند بزرگراه و بوستان

استفاده از ماسک برای پیشگیری از گسترش کرونا حیاتی است

روانسازی ترافیک بزرگراه جلال آل احمد با اجرای طرح های ترافیکی

نخستین نشست «یکشنبه‌های روابط عمومی» در منطقه یک برگزار شد

نقش فعالانه شهروندان در پروژه‌های بهسازی محیطی از بدو تعریف تا بهره برداری

بازدید از آخرین وضعیت ساختمان خانه شهر

موافقت با احداث هتل هنر ایران

پارک‌شهر جایگزین موقت پارکینگ پروانه شد

معرفی هیات انتخاب و داوران چهارمین جشنواره رسانه‌های شهری

افتتاح پاتوق محله رضویه در منطقه 15

اجرای 160 هزار متر مربع روکش آسفالت در بزرگراه شهید یاسینی منطقه 13

تخریب خانه قدیمی خیابان ارامنه سابق با رأی دیوان عدالت اداری انجام شد

ارایه آموزش های  تخصصی به موتور سواران  در تقاطع های شمال شرق تهران

طرح کاپ باید به الگوی کشوری تبدیل شود

500 کیلومتر پیاده راه تا پایان سال در تهران ساخته می شود

مافیای جدید زباله در اپلیکیشن ها شکل نگیرد

نخاله های ساختمانی بیشترین پسماند تهرانی هاست

ابعاد حاکمیتی پسماند فراتر از ابعاد محلی است

احداث 27 کیلومتر مسیر دوچرخه در افق 5 ساله منطقه 9

اجرای طرح کاپ آغاز شد

کاهش شهرفروشی در پایتخت؛ از اصلاح صدور فرایند پروانه تا ورود به تخلفات ساختمانی بزرگ‌مقیاس

جمع آوری هوشمند زباله، کیفیت زندگی را بالا می برد

ایجاد خطوط آتش بر و پاکسازی علف های هرز در بوستان ولایت

بازگشت به زندگی

اجرای طرح داوطلبانه اهدای خون ویژه مدیران ارشد شهری

همکاری شهرداری منطقه 7 با دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در زمینه پروژه شهر هوشمند

میزان عمل به آیین نامه 2800 در ساخت و سازها رضایت بخش نیست

برگزاری اولین نشست کمیته اجتماعی و فرهنگی ستاد باز آفرینی منطقه 7

اجرای طرح داوطلبانه اهدای خون ویژه مدیران ارشد شهری

تکمیل مسیر 4 کیلومتری دوچرخه سواری در منطقه سه تهران

3 سامانه خدماتی شهرداری در صف رونمایی

خرید 200 دستگاه اتوبوس با اوراق مشارکت 5 هزار میلیارد ریالی

آموزش فرهنگی و هنری رایگان در «مدرسه تابستانی تهران»