آریا جوان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

واکنش شهرداری به قطع درختان حیاط بیمارستان مسیح دانشوری

آریا جوان - در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر قطع درختان در حیاط بیمارستان مسیح دانشوری مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران ضمن تایید این موضوع از بررسی پرونده این تخلف و جریمه بیمارستان خبر داد.

مناسب سازی ۱۲ گذرگاه ایمن برای افراد توان یاب در منطقه ۲ تهران

آریا جوان - معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ٢ تهران اعلام کرد: در راستای تامین رفاه وتسهیل در بهره مندی توان یابان از خدمات شهری، ۱۲ محور از معابر اصلی به عنوان گذر ایمن برای تردد افراد توان یاب در حال اجرا است.

زلزله تهران فیلم سینمایی می شود

آریا جوان - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از ساخت فیلمی سینمایی با موضوع زلزله تهران خبر داد.

چرا باید حوزه سلامت در شهرداری تهران یک نهاد مستقل باشد؟

آریا جوان - عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌گوید: ادغام اداره‌کل‌های محیط زیست و سلامت در پایتخت اقدام خوبی نیست زیرا موضوعات مربوط به سلامت در شهری مانند تهران متنوع بوده و نهادهای مسئول در زمینه سلامت در معنای عام آن بسیار حائز اهمیت است.

باران و برف به داد بوی نامطبوع تهران می رسد

آریا جوان - رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به بازگشت بوی نامطبوع به تهران، گفت: احتمالا باز هم در روزهای آتی بوی نامطبوع تکرار خواهد شد مگر آنکه باران و برف به داد برسد.

خدمات‌رسانی ۱۴۱ دستگاه اتوبوس و وَن ویژه به ۴ هزار جانباز و معلول پایتخت

آریا جوان - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران همزمان با «روز جهانی معلولان» از خدمات‌رسانی ۱۴۱ دستگاه اتوبوس و وَن ویژه به بیش از ۴ هزار جانباز و معلول پایتخت خبر داد و گفت: با وجود محدودیت‌هایی که شرکت واحد با آنها روبه‌روست اما تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم تا خدماتمان را به این عزیزان محدود نکنیم.

هوای تهران همچنان آلوده است

آریا جوان - شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۰۲ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه آلوده است.

سهم شهرداری‌ از بودجه ۱۴۰۰ کشور چقدر است؟

آریا جوان - شهر: در حالی از دخل و خرج سال آینده کل کشور در مجلس رونمایی شد که سهم شهرداری‌ها از این بودجه نسبت به سال‌های گذشته تغییری نکرده است.

صدور پایانکار تعاونی مسکن پس از ۲۰ سال در منطقه ۲۰ بررسی شد

آریا جوان - در جلسه ای که با حضور شهردار منطقه ۲۰ و خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد مشکل عدم صدور پایانکار تعاونی مسکن جهاد (شهید دهقانی) و تعاونی فرهنگیان شهرری(عطر یاس) بررسی شد.

تهاتر پروانه با بدهی دولتی

آریا جوان - عضو شورای شهر تهران گفت: پارسال شهرداری مشهد توانست با تهاتر پروانه ساختمان‌های دولتی تمام بدهی‌های بانکی خود را پرداخت کند، ما هم در تهران در حال انجام همین کار هستیم.

تاثیر آلودگی کارخانه‌ها بر افزایش ریسک آلزایمر

آریا جوان - مطالعه جدید نشان می دهد آلودگی ناشی از اتومبیل ها، کارخانه ها، نیروگاه ها و آتش سوزی جنگل ها همانند سیگارکشیدن و دیابت از فاکتورهای پرخطر ابتلا به آلزایمر هستند.

امکانات جدید «تهران من» برای توان‌یابان

آریا جوان - مشاور عالی و مدیر کل حوزه شهردار تهران از ارایه سرویس جدیدی در اپلیکیشن «تهران من» خبر داد که امکانی را برای ناشنوایان ایجاد می‌کند تا از طریق آن بتوانند در صورت وقوع حادثه، بدون نیاز به تماس تلفنی و تنها از طریق اپلیکیشن از آتش‌نشانی درخواست کمک کنند.

آلودگی هوای تهران ادامه دارد

آریا جوان - شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۱۹ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه آلوده است.

۱۳ آذر فرصتی برای تکریم شهروندان معلول

آریا جوان - ١۳ آذر روز جهانی معلولان، فرصتی است برای تکریم و ارج نهادن به آنانی که با وجود بسیاری از مصائب و سختی‌ها با خودباورز، اراده‌ای راسخ و توانایی‌های منحصر به فرد خود، دوشادوش همه آحاد جامعه در جهت توسعه و آبادانی این شهر گام برداشته و با حضور پررنگ خود در عرصه‌های مختلف اجتماع، موفقیت‌ها و درخشش‌های بسیاری را کسب کرده‌اند.

سهم قانون هوای پاک از بودجه ۱۴۰۰

آریا جوان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

جزئیات محدودیت‌های کرونایی هفته آینده در پایتخت

آریا جوان - رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه آثار اعمال محدودیت‌ها بر میزان مرگ و میر، بستری و مراجعه سرپایی در هفته‌های آتی منعکس خواهد شد، افزود: تغییر وضعیت شیوع بیماری در شهر تهران از قرمز به نارنجی است.

لزوم مناسب سازی شهر برای همه اقشار

آریا جوان - سالهاست که روز سوم دسامبر مصادف با ۱۲ آذر از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی معلولین اعلام شده که نامگذاری این روز برخاسته از لزوم توجه همه افراد جامعه به نیازهای افرادی است که به رغم محدودیت‌های حسی و حرکتی باید مانند دیگران از امکانات رفاهی و اجتماعی برخوردار شوند.

نیروهای اجرایی مدیریت شهری نسبت به معلول و معلولیت آموزش ببینند

آریا جوان - شهر: یکی از مشکلاتی که در گفتگو با افراد معلول بیان می‌شود، عدم آموزش و دانش نیروهای اجرایی نسبت به معلولان است. برای مثال توقف نادرست اتوبوس‌ها و ایجاد فاصله بین اتوبوس و سکو سبب آسیب رساندن به یک نابینا می‌شود. به گفته یک فعال حوزه معلولان؛ ضروری است که تمامی نیروهای اجرایی نسبت به این مسائل آموزش کافی را فرا گیرند.

هنر به توسعه دیپلماسی کمک می کند

آریا جوان - ای کاوا، سفیر ژاپن در تهران از نمایشگاه تهران از منظر هنرمندان که به همت مرکز ارتباطات و بین الملل شهرداری تهران در خانه هنرمندان برگزار شده است بازدید کرد.

آماده باش نیروهای اجرایی شهرداری منطقه ۷ به منظور جلوگیری از آبگرفتگی های احتمالی

آریا جوان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ در پی بارش های اخیر و در راستای افزایش ایمنی و آرامش بیشتر، تسهیل در عبور و مرور، پاکیزگی شهر و پیشگیری از آبگرفتگی در محورها از آماده باش نیروهای خدمات شهری و اجرایی این منطقه خبر داد.

آقای شهردار ،چرا در اتوبان‌ مسیر مخصوص دوچرخه وجود ندارد؟

آریا جوان - در این قسمت از «سلام آقای شهردار»، پیروز حناچی، در پاسخ به یکی شهروندان تهرانی، از برنامه پنج ساله شهرداری تهران برای توسعه و افزایش پیوستگی مسیرهای دوچرخه و حمل‌ونقل عمومی گفته است.

لزوم صیانت از سلامت کارکنان توأم با ارائه خدمت از راه دور به شهروندان

آریا جوان - مدیرکل منابع انسانی شهرداری تهران با حضور در ساختمان مدیریت شهری منطقه ۱۸ ، از نزدیک بر نحوه اجرائی شدن پروتکل های بهداشتی همزمان با شیوع موج سوم کرونا نظارت کرد.

بیست ۲۱

آریا جوان - صدای بوق ممتد خودروها، ترافیک و تعجیل برای رسیدن به خانه قبل از زمان منع رفت و آمد نمای این شب های تهران ساعت ۲۰ است. اما عقربه ها که به ساعت ۲۱ رسید دیگر خبری از آن همه شلوغی و تردد نیست. اینجا نمای دیگری از تهران است؛ پایتخت به وقت بیست ۲۱

هنر به توسعه دیپلماسی می آید

آریا جوان - ای کاوا، سفیر ژاپن در تهران از نمایشگاه تهران از منظر هنرمندان که به همت مرکز ارتباطات و بین الملل شهرداری تهران در خانه هنرمندان برگزار شده است بازدید کرد.

اصلی ترین معظل ترافیکی محله شمیران نو از محله خارج شد

آریا جوان - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۴ تهران از رفع مشکلات ترافیکی محله شمیران نو خبر داد و گفت: با اجرای طرح های ترافیکی، سرانجام معظل ترافیکی چندین ساله محله شمیران نو در ناحیه ۷ منطقه ۴ رفع شد.

ورزش در خانه ۱۷

آریا جوان - برای ورزش کردن حتما نباید از خانه بیرون رفت و در بوستان یا باشگاه ورزش کرد. فضای خانه می تواند محل مناسبی برای ورزش کردن باشد.

مناسب سازی ۴۱ محل و معبر برای سهولت تردد توانیابان

آریا جوان - علی رضایی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۷ تهران با بیان اینکه شهرداری این منطقه اقدامات ویژه ای برای سهولت زندگی معلولین و توانیابان انجام داده گفت: اقدامات متنوعی برای مناسب سازی ۴۱محل و معبر اصلی همچون بوستانها، ساختمان های اداری، پیاده روها و معابر برای توان یابان صورت گرفته تا موجب تسهیل تردد توانیابان خصوصا جانبازان عزیز جنگ تحمیلی شود.

چهارمین شماره مجله چند رسانه‌ای «وقایع شمیران» منتشر شد

آریا جوان - چهارمین شماره مجله چند رسانه‌ای «وقایع شمیران» در ۲۰ صفحه با مروری بر مهمترین اخبار منتشر شده در منطقه، شهر و رویدادهای محلی از سوی اداره روابط عمومی شهرداری منطقه یک منتشر شد.

غربالگری اضطراب و سوگ برای خانواده شهرداری تهران در حال انجام است

آریا جوان - مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران گفت: در مرکز جامع سلامت روان شهرداری تهران، طراحی‌های جدیدی برای غربالگری های سلامت روان کارکنان به خصوص در بحث اضطراب، استرس و سوگ در حال انجام است.

اجرای پویش معلولیت بدون محرومیت در تهران

آریا جوان - پویش معلولیت بدون محرومیت با مشارکت سازمان های مردم نهاد و کانون معلولان شهر تهران توسط اداره کل سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت آغاز می شود.

افتتاح دومین مرکز گلماند شهر تهران در منطقه ۷

آریا جوان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ از افتتاح دومین مرکز گلماند شهر تهران در این منطقه با ارائه خدمات ویژه به شهروندان و ترغیب آنها به مشارکت در طرح کاپ خبر داد.

زاویه مجلس با شهرداری‌ها و شوراهای شهر

آریا جوان - شهر: وزارت کشور نمی‌تواند برای یکهزار و ۳۰۰ شهرداری کشور تعرفه و عوارض تعیین و پیش‌بینی کند و از طرف دیگر قوانین بالادستی، شوراهای شهر و روستا را مسئول تعیین و وضع عوارض شهری دانسته‌اند.

اجرای ۱۸۸ پروژه مناسب سازی معلولان در سال جاری

آریا جوان - شهر: رئیس ستاد مناسب‌سازی معابر تهران از تلاش های انجام شده از سوی این ستاد و مدیریت شهری در طول دو سال گذشته خبر داد و راه اندازی نرم افزار تردد معلولان در شهر، تخفیف اسنپ ویژه معلولان و همچنین انجام ۱۸۸ پروژه مناسب سازی در شهر را از جمله این اقدامات دانست.

بیش از ۱۰ کیلومتر مسیر دوچرخه درحال ساخت در منطقه ۲۲ تهران

آریا جوان - شهر: یکی از ویژگی‌های استاندارد جهانی برای ساخت مسیر دوچرخه، کاهش مسیرهای خودرو و توسعه مسیرهای پیاده و دوچرخه است. بیشتر مسیرهای دوچرخه درحال ساخت و طراحی منطقه ۲۲ تهران از مسیرهای خودرو گرفته شده‌اند.

شهروندان حضور خیابان‌خواب‌ها را اطلاع دهند

آریا جوان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ همزمان با فصل سرد سال از آمادگی مددسرای قلب پایتخت برای پذیرش افراد بی‌خانمان در شرایط ویژه شیوع بیماری کرونا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

شارژ مجدد کیسه های شن مخصوص برای سامانه بارشی جدید در منطقه ۳

آریا جوان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ از آمادگی کامل منطقه برای سامانه بارشی جدید خبر داد و گفت: تمام نیروهای خدمات شهری این منطقه با تجهیزات کامل آماده هستند تا هنگام بارش باران و برف به شهروندان خدمت رسانی کنند.

ساير مطالب

شریعتمداری: از 104هزار واحد مسکونی واگذار شده به افراد دارای معلولیت، 75هزار واحد آن در دولت تدبیر و امید واگذار شده است

پادکست های خانه مان /5: همدلی

بسیج همگانی کارکنان شرکت عمران ، آب و خدمات کیش برای جبران کمبود تاکسی های شهری

نخستین نشست کمیته کارشناسی مشترک حوزه انرژی برگزار شد

رویکرد وزارت نفت به تولیدکنندگان داخلی، حمایتی و سازنده است

آماده باش نیروهای اجرایی شهرداری منطقه 7 به منظور جلوگیری از آبگرفتگی های احتمالی

ادعای خسارت 50 میلیارد تومانی سرقت خط لوله نفت تکذیب شد

آقای شهردار ،چرا در اتوبان‌ مسیر مخصوص دوچرخه وجود ندارد؟

اتمام عملیات احداث زیرگذر بزرگراه شهید نجفی رستگار در منطقه 15

لزوم صیانت از سلامت کارکنان توأم با ارائه خدمت از راه دور به شهروندان

بیست 21

مجهز شدن تاکسی های سطح منطقه به سیستم پرداخت بدون کارت (QR code)

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

درپیامی به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت ؛ شریعتمداری بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت‏ ها برای افراد دارای معلولیت تاکید کرد

پیشنهاد آیت‌الله عندلیب‌همدانی برای حل مشکلات فقهی حضانت زنان

بهره‌گیری از پویایی فقه شیعه برای حل معضلات حضانت زنان

هنر به توسعه دیپلماسی می آید

حمایت از زوج ها و نیازمندان منطقه 14

تولید بنزین در پالایشگاه ال‌پالیتو ونزوئلا متوقف شد

انتقال لاشه نهنگ به ساحل جهت انجام بررسی های اولیه

تامین 60 درصد تجهیزات مورد نیاز پایانه جدید فرودگاه کیش

محدودیت تولید نفت نروژ پایان می‌یابد

به‌کارگیری تجیهزات شرکت ملی حفاری برای جمع‌آوری روان‌آب‌ها

تجهیز سایت های برف روبی و مخازن مستقر به کیسه های شن و نمک

صادرات نفت عراق به 2.7 میلیون بشکه در روز رسید

18 روستای دیگر قزوین تا پایان سال گازرسانی می‌شود

اصلی ترین معظل ترافیکی محله شمیران نو از محله خارج شد

بهره‌برداری از ایستگاه مترو اقدسیه و ورودی دوم ایستگاه سهروردی درخط 3

بازدید شهردار تهران به همراه سفیر اتریش از نمایشگاه تهران از منظر هنرمندان

ورزش در خانه 17

مناسب سازی 41 محل و معبر برای سهولت تردد توانیابان

قیمت سبد نفتی اوپک؛ 46 دلار و 72 سنت

چهارمین شماره مجله چند رسانه‌ای «وقایع شمیران» منتشر شد

تقاضای سالانه برای محصولات پتروشیمی رشد 4 درصدی دارد

غربالگری اضطراب و سوگ برای خانواده شهرداری تهران در حال انجام است

عددهای دردسرساز

اجرای پویش معلولیت بدون محرومیت در تهران

تکمیل و بهره‌برداری بسیاری از طرح‌های صنعت نفت نتیجه برجام بود

ادامه محدودیت فعالیت مجموعه های ورزشی شهرداری تهران از شنبه 15 آذر

بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی می‌شود

نخستین مجموعه الکتروپمپ‌های طرح گوره-جاسک تحویل می‌شود

کاهش حرف شنوی ابوظبی از ریاض در اوپک

اعتبار 50 میلیارد تومانی برای 75 پروژه محله ای

افتتاح دومین مرکز گلماند شهر تهران در منطقه 7

شبکه گاز مناطق سیل‌زده خوزستان پایدار است

متن کامل لایحه بودجه سال 1400 منتشر شد

کاهش 7 درصدی مصرف سی‌ان‌جی در منطقه خراسان شمالی

لایحه بودجه سال 1400 تقدیم مجلس شورای اسلامی شد

زاویه مجلس با شهرداری‌ها و شوراهای شهر

عامل انتشار پرندگان شکار شده در فضای مجازی بازداشت شد

پیام تسلیت شریعتمداری در پی درگذشت مدیرکل سابق تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی

با هدف بررسی زمینه های همکاری متقابل؛ دومین نشست کمیته مشترک همکاری های ایران و ارمنستان برگزار شد

10هزار واحد مسکونی برای بهره مندی کارگران در شهرهای جدید ساخته می شود

اجرای 188 پروژه مناسب سازی معلولان در سال جاری

ساخت زمین فوتبال ساحلی و چمن مصنوعی بزرگ در مجموعه ورزشی میرمهنا

بیش از 10 کیلومتر مسیر دوچرخه درحال ساخت در منطقه 22 تهران

شهروندان حضور خیابان‌خواب‌ها را اطلاع دهند

لایروبی مناسب و سامانه های هشدار سریع 2 عامل جلوگیری از آبگرفتگی و سیل در تهران

پتروشیمی‌ها میان آسیب‌دیدگان بارندگی اخیر ماهشهر غذای گرم توزیع کردند

باند سرقت لوله‌های نفت اهواز دستگیر شد

شارژ مجدد کیسه های شن مخصوص برای سامانه بارشی جدید در منطقه 3

پشتیبانی‌ عملیات رفع آبگرفتگی ماهشهر ازسوی منطقه ویژه پتروشیمی

قیمت طلای سیاه با افزایش ذخیره‌سازی نفت آمریکا کاهش یافت

دارالفنون، نخستین مدرسه ایران

نگارخانه برگ در عمارت عین الدوله

کاخ گلستان، تنها اثر ثبت جهانی پایتخت

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه امیرکبیر

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

بازار پرندگان فریدونکنار تعطیل می‌شود؟

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

یک هزار و 492 مددجوی بهزیستی البرز مشغول به کار شدند

شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در استان سمنان

خدمت رسانی به ارباب رجوع در دوران محدودیت‌های کرونایی در زنجان ادامه دارد

با حمایت صندوق کارآفرنینی امید 3672 طرح اشتغال‌زا در استان اردبیل اجرا شد

افتتاح مرکز مشاوره حقوقی به جامعه کارگری و کارفرمایی در استان چهارمحال و بختیاری

افزایش 55 درصدی دریافتی مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر البرز

324 شغل اولی در ایلام با حمایت دولت جذب و بکارگیری شدند

ایجاد بیش از 5هزار فرصت شغلی در استان سمنان

وبینار نقش سازمان‌های مردم نهاد در اکوسیستم کسب و کارهای نوین در اصفهان برگزار شد

بیش از 19 هزار شغل در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ایجاد شد

اجرای طرح پیشگیری از رفتارهای خشونت آمیز در محلات البرز

حق بیمه سهم کارفرما توسط دولت پرداخت می شود

پیام تسلیت وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به خانواده شهیدی محلاتی

برگزاری 2 وبینار آموزشی در هفته جهانی کارآفرینی

آموزش زنان فعال حوزه اقتصادی برای بهره مندی از فضای فروش مجازی

پادکست های خانه مان /4: مدیریت خشم

پدیدار شدن دومین لاشه نهنگ در آب های ساحلی کیش

‎کارشناسان محیط زیست برای بررسی مرگ نهنگ ها به کیش بیایند

مانور برف روبی در منطقه9 برگزار شد

اقدامات پاییزی منطقه ٦ در فضاهای سبز شهری

الجزایر به توافق اوپک پلاس خوشبین است

تداوم کلاس های آموزشی سلامت محور در منطقه 15

عملیات آسفالت و بهسازی معابر و بزرگراه های منطقه 3 اجرا شد

بازدید نمایندگان وزارت کشور از ٢ ایستگاه مترو تهران

مسایل شهری هنرمندانه و منتقدانه بیان شد

راهکارهای سیاست‌گذاری درست برای مدیریت کرونا

روانسازی تردد در بارندگی ها با مشارکت  پلیس راهور

فعالیت شبانه روزی گرمخانه ازگل در طرح "زمستان گرم"

حذف مصالح ساختمانی مزاحم و زواید بصری