آریا جوان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

آریا جوان - عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

آریا جوان - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

آریا جوان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

آریا جوان - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

آریا جوان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

عامل انتشار پرندگان شکار شده در فضای مجازی بازداشت شد

آریا جوان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبدانان گفت: فرد متخلفی که پس از کشتار پرندگان، تصاویری از شکار غیرمجاز خود را تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‎کرد، شناسایی و دستگیر شد.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

آریا جوان - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

آریا جوان - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

آریا جوان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

آریا جوان - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

آریا جوان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان آغاز شد

آریا جوان - رییس اداره حیات وحش اداره‌کل محیط زیست گلستان از آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان با محوریت گونه‌های قوچ و میش، کل و بز و آهو در این ذخیرگاه زیست‌کره خبر داد.

پایش هفتگی مراکز نگهداری حیوانات در تهران

آریا جوان - رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گفت: مراکز نگهداری حیوانات در تهران به صورت هفتگی توسط کارشناسان و مسئولان محیط زیست پایش می شوند.

کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران/ نیاز جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند

آریا جوان - رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره به اینکه میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

پایش ۵۰۰ هکتار از تالاب میقان و دفن ۴۵ لاشه/ واحدهای مرغداری هم‌جوار تالاب ایمنی زیستی را رعایت کنند

آریا جوان - میرزایی مدیرکل محیط‌زیست استان مرکزی در تشریح آخرین وضعیت انتشار بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک گفت: نگرانی‌ای نیست و تیم‌های پایش اداره کل محیط‌زیست در محل مستقر هستند، تاکنون ۵۰۰ هکتار از تالاب میقان مورد پایش قرارگرفته و حدود ۴۵ لاشه دفن شده است؛ تمام تلاش ها بر این است که بیماری را در سطح تالاب کاملاً کنترل کنیم و اجازه انتشار آن را ندهیم.

تراز دریاچه ارومیه به ۱۲۷۱ متر و ۲۴ سانتی‌متر رسید

آریا جوان - رییس دفتر استان‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تراز دریاچه ارومیه، در حال حاضر یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۲۴ سانتی‌متر بوده که نسبت به ۱۰ روز گذشته نزدیک به ۲ سانتی‌متر افزایش یافته است.

تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با توجه به ناقل بودن پرندگان مهاجر به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تردد و نزدیک شدن به تالاب میقان ممنوع است.

باران جان تازه‌ای در کالبد تالاب شادگان دمید

آریا جوان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شادگان گفت: بارندگی پاییز و جاری شدن آب در رودخانه جراحی باعث بالا آمدن سطح آب در تالاب بین‌المللی شادگان شد.

امسال ۲۵ هزار هکتار از مراتع و جنگل‌ها در آتش سوخت/ بجای حریق جنگل باید نگران آلودگی هوا باشیم/ نابودی سالانه ۱۰۰ هزار هکتار از درختان بلوط/ افزایش شکار در پی فشارهای اقتصادی

آریا جوان - معاون رئییس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به حریق ۲۵ هزار هکتار از مراتع و جنگل‌ها در سال جاری گفت: در کل خیلی نباید نگران این مسئله باشیم، بلکه این نگرانی را باید برای مسائل دیگر مثل آلودگی هوا، از بین بردن منابع تجدیدپذیر به طور کل، توسعه‌های غلط و استفاده‌های بی‌رویه از منابع طبیعی داشته باشیم، چون این موارد صدها برابر آتش سوزی‌ها به طبیعت لطمه می‌زند.

تالاب الله‌آباد آماده میزبانی از پرندگان مهاجر است

آریا جوان - رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت از محیط زیست قزوین گفت: تالاب الله‌آباد آبیک به عنوان یکی از زیستگاه های جانوری استان آماده میزبانی از پرندگان مهاجر زمستان گذران است.

دفع پسماندهای عفونی بیمارستان‌های یزد مطابق با استانداردهاست

آریا جوان - در حالی که زمزمه‌هایی از دفع غیربهداشتی پسماندهای عفونی از سوی برخی بیمارستان‌های یزد به گوش می‌رسد، مدیر کل محیط زیست یزد از نظارت مستمر بر پسماندهای عفونی بیمارستان‌های استان خبر می‌دهد.

اقدامات حفاظتی در مناطق افزایش می یابد/ شهروندان از علوفه دهی به حیات وحش پرهیز کنند

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: همزمان با فصل سرما برنامه‌ها و اقدامات حفاظتی برای صیانت از حیات وحش در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران افزایش خواهد یافت.

رفع تصرف ۵.۲ هکتار از اراضی ملی آبدانان

آریا جوان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبدانان از رفع تصرف ۵.۲ هکتار اراضی ملی منطقه حفاظت شده دینارکوه این شهرستان خبر داد.

۵ راهکار محیط‌زیستی بدون پول برای کاهش آلودگی هوا

آریا جوان - آلودگی هوا همیشه دغدغه اصلی محیط‌زیست کشور بوده بر این اساس سازمان حفاظت محیط‌زیست پنج راهکاری که برای اجرا به پول نیاز ندارد اما تاثیر بسیاری در بهبود وضعیت هوا دارد را با همکاری وزارت کشور انتخاب کرده تا اجرایی شود.

کشف وضبط محموله قاچاق ۲۲ پرندگان شکاری در عسلویه

آریا جوان - مدیرکل محیط زیست استان از کشف و ضبط محموله قاچاق پرندگان شکاری در معرض انقراض(گونه های بالابان، شاهین و بحری) در استان بوشهر- شهرستان عسلویه در خبر داد.

ضرورت اقدامات عملیاتی برای مدیریت پسماند در استان قزوین

آریا جوان - دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: در موضوع پسماند نگاه واقع بینانه ای وجود ندارد و تمامی اقدامات، مطالعاتی و روی کاغذ است که این مهم مطلوب ارزیابی نمی شود و باید اقدامات عملیاتی در این زمینه انجام شود.

ساير مطالب

تعلیق حساب کاربری علیرضا زاکانی در توییتر

تذکر جدی ایران به آژانس

گفت‌وگوی تلفنی وزیر خارجه کرواسی با ظریف

ناگفته هایی از لحظه شهادت فخری زاده از زبان فرزندان

واکنش واعظی به درخواست برای زندانی کردن روحانی!

انتقاد روسیه از انتشار گزارش محرمانه آژانس درباره ایران

حمله دختر هاشمی رفسنجانی به اصلاح‌طلبان

تحلیل نیوزویک از ترور شهید فخری‌زاده

اظهارات غریب آبادی در مورد تصمیم کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل درباره ماری‌جوآنا

جهانگیری حکم محکومیت دارد؟

شهید فخری‌زاده با این سلاح ترور شد

اولین اظهار نظر بایدن درباره ترور شهید فخری‌زاده

توصیه سخنگوی وزارت خارجه به مقامات افغانستان

نحوه ورود حزب پیشرو اصلاحات به انتخابات 1400

مقام سپاه: پاسخ ملت ایران به ترور شهید فخری زاده حتمی است

سازمان همکاری شانگهای ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد

برد پهپادهای ایران به رکوردی بی‌سابقه رسید

درخواست رئیس جدید کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای بازگشت به برجام

انتقاد جعفرزاده از مصوبه مجلس: یک قوه نمی‌تواند برای همه کشور چنین نسخه‌‌ای بپیچد

قوامی: مجلس حق قانون‌گذاری در همه مسائل کشور را دارد

نظر فائزه هاشمی درباره لیدری مجمع روحانیون درانتخابات 1400

واکنش واعظی به هماهنگی مجلس با دبیرخانه شورای‌عالی امنیت ملی درباره مصوبه جنجالی

انتقاد شدید ایران از سازمان‌ملل: یک بار هم شده با تروریسم در ایران مانند فرانسه و اتریش برخورد کنید!

بورل: ایرانی‌ها حق دارند فکر کنند به آنها خیانت شده است

فعال اصلاح‌طلب: وحدت ظاهری اصولگرایان آتش زیر خاکستر است

احتمالات نماینده ویژه ترامپ درباره انتقام ترور شهید فخری‌زاده

واعظی: آن‌هایی که می‌خواهند در 1400 پیروز شوند به دولت حمله می‌کنند

هاشمی‌طبا: اگر رئیس جمهور بودم طرح مجلس را عملیاتی نمی‌کردم و مجازات آن را به جان می‌خریدم

واشنگتن‌پست: آمریکا تعدادی از دیپلمات‌های خود را از عراق خارج می‌کند

ادعاهای بی‌اساس دبیرکل اتحادیه عرب علیه ایران

اعتراف مقام سابق رژیم صهیونیستی: ما نمی‌توانیم ایران قدرتمند را شکست دهیم

بهره برداری رسمی طرح های ملی وزارت نیرو توسط رییس جمهوری

تحلیل العربی الجدید از پیامدهای ترور شهید فخری زاده

افتتاح نیروگاه های تجدیدپذیر در سیستان و بلوچستان با حضور رئیس‌جمهور

واکنش روحانی به طرح مجلس: اصلا غصه نخورید که این دولت مشکلات را حل می‌کند؛ نه، شما حل می‌کنید

کنایه روحانی به طرح جدید مجلس

امیرعبداللهیان: قانون راهبردی لغو تحریم‌ها فرصت‌های بزرگی ایجاد می‌کند

گفت‌و‌گوی قالیباف به مناسبت روز مجلس

نمایندگان مجلس یک خودروی دیگر هم دریافت می‌کنند؟

قرارداد واگذاری «شرکت تراورس» ابطال شد

پیام روحانی به مناسبت روز جهانی معلولان

اذعان رژیم صهیونیستی به توان هسته ای شهید فخری زاده

فرهنگی: قانون «لغو تحریم‌ها» مغایرتی با برجام ندارد

رییسی: زمین‌خواری در همه جای کشور وجود دارد، اما وضعیت در البرز حادتر است

انتقاد سردبیر خانه ملت از دولت؛ آیا واقعا با لغو تحریم‌ها موافق هستند؟

تقدیر روحانی از باشگاه پرسپولیس

واکنش متفاوت ابطحی به مصوبه ضد برجامی مجلس

انتقاد ایران از مصوبه جدید کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل

گروگان گرفتن دیپلمات ایرانی در قلب اروپا

فولادگر: اصولگراها برنامه‌ای برای مذاکره با بایدن ندارند

پیام معنادار ظریف به غربی‌ها؛ گزینه‌ای جز اجرای قانون نداریم

طفره رفتن وهابی‌ها از شهید خواندن دانشمند هسته‌ای ایران

آیت‌الله مکارم: بخشی از گرانی‌ها ثمره بی‌انصافی برخی کسبه است

وکیل احمدرضا جلالی: اجرای حکم به تعویق افتاد

واکنش پاکستان به ترور شهید فخری‌زاده

مصلحی: دنبال آنتی‌تزِ انقلاب از دلِ حوزه هستند

ایران از توافق اخیر در افغانستان استقبال کرد

فایننشال تایمز: تسلیم شدن ایران محتمل نیست

جلیلی: بند 5 برجام، دلیل انفجار در نطنز شد

تلاش حامیان منطقه‌ای ترامپ برای جلوگیری از بازگشت آمریکا به برجام

توضیحات فرزند آیت الله مصباح درباره آخرین وضعیت جسمانی ایشان

ظریف: دولت بایدن تعهد و حسن نیت خود را ثابت کند

آمریکا یکی از زیرمجموعه‌های شهید فخری‌زاده را تحریم کرد

واکنش معاون دفتر روحانی به نطق جنجالی نماینده منتقد

روحانی: انتقام خون شهید فخری‌زاده حق ایران است

شماره جدید خط حزب‌الله منتشر شد؛ «مجازات قطعی است»

عاقبت رابطه با ایران در دولت بایدن از نظر مردم آمریکا

خطیب‌زاده جواب لفاظی الجبیر را داد

انتظار شفاف ایران از آژانس اتمی در پی ترور شهید فخری‌زاده

رئیس دستگاه قضا: جلوی تخلف را باید از سرچشمه گرفت

وزیر بحرینی: ما و اسرائیل در یک جبهه علیه ایران هستیم

انتقاد ترکان از تخصیص ارز 4200 تومانی

واکنش قالیباف به انتقادات روحانی: آرزوی ما این است که مردم از آخر این دولت خاطره خوبی داشته باشند

وضعیت جسمی آیت الله مصباح یزدی به روایت شاگردش

نامه مهم غریب آبادی به گروسی؛ آژانس شفاف ترور شهید فخری زاده را محکوم کند

ماجرای مزاحمت دو جنگنده آمریکا برای حاج قاسم

روایت نیویورک‌تایمز از نقشه جدید ترامپ برای فشار حداکثری به ایران

اذعان مقام سابق صهیونیستی: در تقابل با ایران پیروز نخواهیم شد

استقبال سفیر روسیه در واشنگتن از تصمیم بایدن برای بازگشت به برجام

واکنش مرعشی به طرح اخیر مجلس

ان بی سی نیوز: ترور دانشمندان، برنامه هسته ای ایران را متوقف نمی کند

مشاور نخست وزیر ژاپن بر تلاش برای احیای برجام تاکید کرد

نفوذی ها دنبال کرسی ریاست جمهوری 1400

صحبت های شهید فخری زاده در باب شهادت

مرموزترین جاسوس اسرائیل را بشناسید؛ عملیات پدرخوانده موساد علیه ایران

ظریف در نشست مجازی «گفتگوهای مدیترانه‌ای» شرکت می‌کند

نقشه جدید ترامپ برای فشار حداکثری به ایران به روایت نیویورک‌تایمز

اشد مجازات در انتظار عاملان زورگیری اخیر در یکی از محلات کرمانشاه/فیلم

توئیت علی شکوری راد در واکنش به لایحه جنجالی مجلس

رئیس‌جمهور در دوراهی ابلاغ یا مسکوت نگه داشتن قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها/ کشدار شدن تقابل مجلس و دولت؛ چه کسی پیروزی را به نام خود ثبت می‌کند؟

محاسبه غلط نتانیاهو در ترور «فخری‌زاده» برای صهیونیست‌ها به چه قیمتی تمام می‌شود؟

انتفاد عارف از طرح مجلس برای خروج از پروتکل الحاقی

غریب آبادی: کشورها و سازمان‌های بین‌المللی ترور دانشمند ایرانی را به طور قاطع و روشن محکوم کنند

آیت الله اعرافی: مجلس شورای اسلامی طرح هایش را با مشورت حوزه ارایه کند

نیویورکر: چرا ترور دانشمند هسته ای ایران تاثیری بر برنامه اتمی تهران نخواهد داشت؟

حاتمی: به برکت خون شهید فخری‌زاده از ایران دفاع می‌کنیم

سریلانکا ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد

شورای نگهبان طرح اقدام راهبردی برای مقابله با تحریم‌ها را تایید کرد

آخرین وضعیت سلامت آیت‎ الله مصباح یزدی از زبان فرزندش

بیانیه سفارت ایران در لاهه درباره ترور شهید فخری‌زاده