پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

احمدی نژاد و قالیباف، دو قطب مثبت و منفی/ کدام یک از اصول خود کوتاه می‌آید؟ نگاه سياسي

احمدی نژاد و قالیباف، دو قطب مثبت و منفی/ کدام یک از اصول خود کوتاه می‌آید؟
  بزرگنمايي:

آریا جوان - واعظ آشتیانی فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که احمدی نژاد و قالیباف همانند دو قطب منفی و مثبت هستند و ائتلاف و همراهی آن‌ها برای انتخابات امری بعید به نظر می‌رسد.

به گزارش خبر فوری ، انتخابات مجلس یازدهم و ریاست جمهوری در راه است و احزاب و جریان های سیاسی نیز به تدریج در حال آماده شدن برای ورود جدی‌تر به این عرصه هستند. دیدارها، ائتلاف‌ها و نشست های مختلف از این موضوع حکایت دارد. یکی از همین دیدارها، دیدار محمود احمدی نژاد و محمدباقر قالیباف است. این دیدار که با حاشیه و گمانه زنی های بسیاری درباره چرایی آن مطرح شد، باعث داغ تر شدن فضای سیاسی کشور شد. تا جایی که برخی اعلام کردند که این دو چهره سعی دارند تا باکمک همدیگر ائتلافی را برای انتخابات پیش رو ترتیب دهند.
این دیدار اما واکنش های بسیاری را به همراه داشت. محسن پیرهادی دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت و از چهره‌های نزدیک به قالیباف در توئیتی نوشت: ‏«خبر دیدار آقایان قالیباف و احمدی نژاد مربوط به اواخر فروردین است. گویا آقای احمدی نژاد چند جلسه مجمع نیامده بودند، آقای قالیباف پیگیری کردند و متوجه شدند ایشان بیمارند و با جمعی از دوستان به عیادت ایشان رفتند. ‏یادمان باشد همه چیز در دنیا سیاست بازی، انتخابات و حاشیه نیست. همین.»
واعظ آشتیانی فعال سیاسی اصولگرا اما معتقد است که این دو چهره همانند دو قطب منفی و مثبت هستند و ائتلاف و همراهی آن‌ها برای انتخابات امری بعید به نظر می‌رسد.
واعظ آشتیانى در ادامه به جامعه ایرانی می‌گوید: نزدیکان آقاى قالیباف این دیدار را نوعى عیادت از احمدى نژاد اعلام کردند و گفتند به دلیل کسالتى که او داشت، این دیدار صورت گرفته است. اما نزدیکان احمدى نژاد اعلام کردند که این نشست، یک نشست سیاسى بوده است و برخى دیگر هم گفتند به دلیل اینکه احمدى نژاد جلسات مجمع را شرکت نمی‌کند، براى صحبت با او این دیدار شکل گرفته است. حتى اگر این دیدار سیاسى هم بوده باشد، بعید میدانم این دو بتوانند نگاه مشترکى را داشته باشند.
این فعال سیاسى با بیان اینکه شخصا صحبت نزدیکان قالیباف مبنى بر اینکه این دیدار صرفا براى عیادت بوده است بیشتر برایم قابل پذیرش است، گفت: البته من فکر میکنم این دیدار‌ها نوعى افکارسنجى است و می‌خواهند ببینند واکنش جامعه نسبت به این قبیل دیدار‌ها چیست.
واعظ آشتیانى ادامه داد: ما در رابطه با قطب مثبت و منفى صحبت می‌کنیم. قطب منفى و مثبت هیچ گاه هم قطب نمى شوند. صحبت هاى اخیر احمدى نژاد در دوسال گذشته و موضع گیرى هاى آقاى قالیباف دو قطب مخالف همدیگر هستند و از همین رو می‌گویم که احتمال هم مسیر شدن این دو براى ورود جدى‌تر به عرصه انتخابات وجود ندارد، اما با این حال برخى افراد حاضر هستند که براى رسیدن به قدرت، اصولشان را هم زیر پا بگذارند.
آشتیانى یادآور شد: احمدى نژاد به صورت ریشه اى با قالیباف مشکل دارد و بیشتر از اینکه قالیباف نسبت به احمدى نژاد موضع داشته باشد، این احمدى نژاد است که نسبت به تفکرات قالیباف موضع دارد و تقیه کردن براى این دو نفر بسیار سخت خواهد بود.
این فعال سیاسى با بیان اینکه ورود قالیباف به تنهایى راه به جایى نمیبرد، تصریح کرد: قالیباف و یاران او برخلاف صحبت هایى که می‌کنند و می‌گویند گفتمان جدیدى دارند، اتفاقا اصلا اینگونه نیست و گفتمان جدیدى ندارند و ادبیاتى که دارند بار‌ها و بار‌ها مطرح شده اند. گروهى میى تواند در انتخابات پیروز شود که گفتمانى جدید و مبتنى بر واقعیت را مطرح کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield