پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

نوباوه: عارف فقط تا نفر ششم لیست امید را می‌شناخت گفتگو

نوباوه: عارف فقط تا نفر ششم لیست امید را می‌شناخت
  بزرگنمايي:

آریا جوان - ایلنا نوشت: یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: پدیده آقازادگی را به افرادی اطلاق می‌کنند که رانت‌خوار و دزد هستند و از بیت‌المال استفاده نامشروع انجام می‌دهند. چه کسی به آقازاده‌های با سواد، تحصیل کرده و اندیشمند اعتراض کرده است؟! اما اگر پسر فلان آیت الله هم اشتباهی کرده مردم به آن ایراد گرفته‌اند.

بیژن نوباوه سیاستمدار اصولگرا و نماینده دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات آینده گفت: با تشکیل شورای وحدت مشخص شد که اصولگرایان به دنبال یک اتحاد و اجماع منطقی هستند، اما از طرفی بحث ضرورت حضور نیروهای جوان عملگرا، معتقد و متدین بحثی است که همه گروه‌های اصولگرا به آن رسیده‌اند. اصول‌گرایان باید از نگاه سنتی به انتخابات بیرون بیایند و اجازه و میدان را به نیروهای جوان بدهند که در کنار برخی از باتجربه‌ها در عرصه انتخابات حضور بیابند.
این نماینده سابق مجلس با اشاره به دعوت قالیباف از نیروهای جوان برای حضور در انتخابات آن را یک ضرورت برای کشور دانست و گفت: اینکه اصول‌گرایان می‌خواهند یک وحدت کامل و منطقی با یکدیگر داشته باشند کار مثبتی است، اما گروه‌های مختلف اصولگرا با هر نامی که وارد می‌شوند باید در نهایت به این نتیجه برسند که نیروهای کار گرای متدین را انتخاب کنند.
با هر سلیقه و نگاه باید نیروی‌های توانمند و عمل‌گرا انتخاب شوند
وی با عنوان اینکه اساس و ذات مجلس نظارت بر دستگاه‌های اجرایی است، افزود: فارغ از نگاه سیاسی و اینکه مجلس فعلی چقدر اصولگرا و یا اصلاح‌طلب است، باید نگاه کاریزماتیک اسلامی به آن داشت، به این ترتیب که ببینیم چقدر نیروهای حاضر در آن کارگرا و کاربلد هستند و چقدر از حقوق ملت دفاع می‌کنند.
نوباوه ادامه داد: باید دید مجلس چقدر نظارت که وظیفه مهم و اصلی‌ آن است را درست انجام داده‌ و وقتی این موضوع را زیر ذره‌بین قرار بدهیم بحث خیلی فراتر از معمول می‌شود و به این نتیجه می‌رسیم که باید تصمیمات جدید گرفته شود و مردم را به سمت انتخاب نیروهای خوب هدایت کنیم‌. با هر سلیقه و نگاه باید نیروی‌های توانمند و افرادی که به وظایف کار نمایندگی به خوبی عمل می‌کنند، انتخاب شوند.
اصلاح‌طلبان شکست بزرگی خورده‌اند و مردم از آنها گریزانند
بیژن نوباوه با عنوان اینکه وضعیت اصلاح‌طلبان خوب نیست، شکست بزرگی را متحمل شده‌ و مردم از آنها گریزانند، گفت: اصولگرایان هم به شرطی موفق می‌شوند که نگاه منطقی مبتنی بر خواست مردم را اعمال کنند نه آن نگاه سنتی که به خواسته‌های 50، 60 یا 70 درصد مردم توجه می‌کند. اصولگرایان باید به 100درصد مردم توجه و نیاز روز جامعه را دریابند که این امر هم جز با جوانگرایی محقق نمی‌شود.
نماینده دور هشتم و نهم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه تنها کسی که در نظام ما، شعار و عمل را با هم اجرا می‌کند مقام معظم رهبری است، گفت: نگاه کنید در رهبری نمایندگان خودشان از ائمه جمعه گرفته تا نمایندگان رهبری در دانشگاه‌ها، سازمان تبلیغات و دیگر جایگاه‌ها چطور به سمت نیروهای جوان رفته‌اند. نیروهای جوان می‌توانند انرژی و تعهد بیشتری داشته باشند از طرفی نیز نسبت به گروه‌ها و جریان‌های سیاسی وابستگی کمتر و وارستگی بیشتری دارند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به دعوت قالیباف از جوان‌ها آن را کار خوبی دانست و گفت: وحدت‌گرایان اصولگرا نیز اگر بخواهند با یک فرصت و حرف‌های جدید وارد میدان شوند باید چنین سیاست جوان‌گرایی را اجرا کنند.
چه اشکالی دارد که فرزندان با لیاقت مسئولان هم انتخاب شوند
بیژن نوباوه در پاسخ به اینکه نگرانی در مورد جوانگرایی ورود آقازاده‌ها به لیست‌ها است، گفت: اگر ما صرفا به لیاقت و صلاحیت‌ها نگاه کنیم چه اشکالی دارد که فرزندان مسئولان نیز انتخاب شوند؟ آن فرد گناهی نکرده که پدرش مسئولیت دارد. اما اگر این موضوع اینگونه مطرح شود که صرف اینکه فردی چون فرزند فلان شخص است باید وارده مجلس شود، غلط است.
نوباوه با اشاره به سیستم حزبی دیگر کشورها، گفت: در کشورهایی که احزاب فعال هستند صلاحیت‌ها در درون احزاب آزموده می‌شود و به منصه ثبوت می‌رسد و در آنجا مشخص می‌شود که فرد کاریزماتیک و یا اینکه کار بلد هست یا نه. اما در کشور ما چون سیستم حزبی نداریم و امتحان و آزمایشی بر روی افراد نکرده‌ایم صلاحیت فرد همواره برای ما امری مجهول است.
وی با بیان اینکه ورود فرزندان مسئولان در جایگاه‌های مختلف به شرط اینکه صلاحیت داشته باشند هیچ اشکالی ندارد و در دنیا امری عادی است، گفت: پدیده آقازادگی را به افرادی اطلاق می‌کنند که رانت‌خوار و دزد هستند و از بیت‌المال استفاده نامشروع انجام می‌دهند. چه کسی به آقازاده‌های با سواد، تحصیل کرده و اندیشمند اعتراض کرده است؟! اما اگر پسر فلان آیت الله هم اشتباهی کرده مردم به آن ایراد گرفته‌اند.
سر لیست اصلاح‌طلبان فقط تا نفر ششم لیست را می‌شناخت
بیژن نوباوه ادامه داد: اینکه در لیست‌ها افراد با رانت‌های مختلف وارد نشوند بسیار مهم است. اگر نگاه رانتی و سهمیه‌ای داشته باشیم و یک شرکت سهامی در مجلس درست کنیم، بدبختی ما به شکلی دیگر ظهور پیدا می‌کند.
وی با عنوان اینکه پدیده اصواگرایی و اصلاح‌طلبی را به شکلی که عنوان می شود قبول ندارد و در عمل هم نشان داده است، گفت: وقتی با فرد بالای لیست امید که نمی‌خواهم اکنون اسم آن را بیاورم اما قبلا آورده‌ام، صحبت می‌کنیم و او می‌گوید من فقط شش نفر اول لیست را می‌شناسم یعنی بدترین اتفاق ممکن و با این حرف جز عقب مانده‌ترین کشورها می‌شویم.
ایراد به نظارت استصوابی خدعه اصلاح‌طلبان است
نوباوه در پاسخ به اینکه اصلاح‌طلبان علت موفق نبودنشان را رد شدن نیروهای توانمند خود توسط نظارت استصوابی می‌دانند، گفت: این یک خدعه است، خدعه فرار از مسئولیت توسط اصلاح‌طلبان؛ چون آنها توانسته‌اند باصلاحیت‌ترین افرادشان را به مجلس بفرستند.
وی با عنوان اینکه افرادی که منتسب به جریان اصلاح‌طلبی در مجلس هستند به طور کل منافع ملی را نمی‌شناسند، افزود: آدمی که کتک و زمین می‌خورد به زمین و زمان بد می‌گوید. اصلاح‌طلبان هم اینگونه هستند.
آخوندی مجلس را تحقیر کرد
نماینده پیشین تهران با اشاره به قدرت نمایندگان مجلس حتی در استیضاح رئیس‌جمهور گفت: وقتی نماینده‌ای که حداقل‌ها را رعایت نمی‌کند و وزیری را که خودش ادعا می‌کند در شش سال دوره وزارتش حتی یک سانتی متر خانه نساخته استیضاح نمی‌کند تا زمانی که خودش استعفا می‌دهد، مجلس را تحقیر می‌کند. آیا این مجلس برای اینکه بتواند حق مردم را حفظ کند قابل اعتماد است؟ فرقی نمی‌کند جامعه آنها اصلاح‌طلب یا اصولگرا باشد، باید پاسخگو باشد .
ایران هیچ‌گاه خود را مصرف انتخابات آمریکا نمی‌کند
همچنین ایسنا نوشت؛
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در عرصه بین‌المللی درباره برجام گفت: ترامپ زمان مذاکره با ایران را از دست داده به طوری که دیگر هرگونه پیشنهاد مذاکره ولو مستقیم جدی از طرف آمریکا در ایران با واکنش مثبت مواجه نمی‌شود چون امسال سال انتخابات آمریکا است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیچ‌گاه سیاست فشار بر ایران نتیجه نداده که ایران پای میز مذاکره رود؛ این‌بار هم این اتفاق رخ نمی‌دهد و ایران پشت میز مذاکره با آمریکا نمی‌نشیند. تنها روی خوش ما به دیپلماسی است آن هم ایران در شرایطی در سال انتخابات آمریکا روی خوش نشان می‌دهد که معیار عینی قابل محاسبه‌ای در قالب برجام رخ داده باشد. ما نباید گرفتار یکسری حرف‌ها شویم؛ معیار همان 915 نوع تحریمی است که با آمدن ترامپ مجددا برگشت. باید این تحریم‌ها برداشته شود.
فلاحت‌پیشه با بیان این‌که ایران هیچ‌گاه خود را مصرف انتخابات آمریکا نمی‌کند، افزود: اگر مذاکره در قالب بازگشت به برجام باشد باید همراه با برداشته شدن تحریم‌ها صورت گیرد همچنین ضمانت‌های قوی‌تری وجود داشته باشد که آن زمان می‌تواند مذاکرات را در چارچوب برجام احیا کرد وگرنه هیچ گاه در سال انتخابات آمریکا کاری نمی‌کند که با رفتارهایش به سیاستمداران آمریکا کمک کند آن هم افرادی همچون ترامپ که بیشترین توهین را به ایرانی‌ها در کل دنیا و حتی آمریکایی‌ها داشته‌ است. امروز یاغی‌ترین اشخاص در مقابل معادلات بین‌المللی ترامپ، پامپئو و تیم اطرافش است.

وی در مورد این‌که آیا امکان بازگشت آمریکا به برجام وجود دارد، گفت: اگر ترامپ تا زمان انتخابات به برجام برنگردد ایران تبدیل به عامل منفی برای او در رقابت‌های انتخاباتی می‌شود چون اکنون طبق نظرسنجی‌ها دو سوم آمریکایی‌ها معتقدند که برجام کمکی به امن‌شدن دنیا می‌کند؛ لذا ترامپ می‌داند که باید اقدامی ولو خنثی درباره برجام کرده در این بین خیلی از نزدیکان ترامپ تلاش کردند که او را به سمت عملیات نقطه‌زنی علیه ایران حرکت دهند که با سقوط پهپاد آمریکایی ارزیابی آنها از توازن قدرت ایران برهم خورد و ترامپ چاره‌ای جز به دیپلماسی ندارد هرچند که در گزینه دیپلماسی هم سردرگم است.
فلاحت‌پیشه تصریح کرد: ترامپ می‌خواهد حداقل عکسی با مقامات ایرانی داشته باشد که اگر این اتفاق بدون گرفتن دستاورد مثبتی رخ دهد چهره مثبت ایران را در دنیا خراب می‌کند؛ مگر آنکه ترامپ با برگشتن به برجام روی خوش به معاهدات بین‌المللی نشان دهد؛ البته که معتقدیم فضای انتخابات آمریکا هم فضای مانور بیشتری برای ایران فراهم می‌کند.
217215


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تولید قدرت در سایه همبستگی سیاسی بوجود می‌آید

سلیمی‌نمین: اشتباه کردیم که حرف‌های احمدی نژاد را پذیرفتیم

مهرشاد ملکوتی: داوری‌های جشنواره فجر تخصصی نیست

فلاحت پیشه: آمریکایی‌ها برای خروج از عراق درپی‌گرفتن امتیاز هستند

سعیدی: ما نمی‌توانیم امنیت ایران را از امنیت منطقه جدا کنیم

قاضی زاده: چندصد نفری که با هدایت سفیر خارجی دست به تجمع می‌زند ملت ایران نیستند

هاشمی: انتخابات پرشور تضمین‌کننده وحدت ملی است

مطهری: مردم را به سمت خارج از انقلاب هُل ندهیم

ببینید | سردار حاجی زاده: انتقام شهدای سقوط هواپیمای اوکراینی را از آمریکایی‌ها می‌گیریم

فرمانده کل ارتش: اجازه نمی‌‎دهیم دشمن آرامش و امنیت کشور و مردم را خدشه‌دار کند

فاضل میبدی: نحوه اطلاع رسانی درباره سقوط هواپیما بد بود/ شاید عذرخواهی و استعفا تا اندازه ای التیام بخش باشد

یک مقام سپاه: ماجرای 737 پنهان‌کاری نبود

امینیان: آقای قاآنی به عنوان یک مقام امنیتی سفری رسمی به افغانستان داشته است

ببینید | رهبر انقلاب: آقا جان !گفتم دوره بزن در رو گذشته، بزنند چند برابرش را می خورند

ظریف: پایان حضور شرارت آمیز آمریکا در منطقه غرب آسیا آغاز شده است

آذری جهرمی: فضای مجازی، جهنمی برای ⁧تروریست کت‌وشلواری شده است

علی لاریجانی خطاب به ترامپ: جنایت بزرگی مرتکب شدید

سناتور آمریکایی: ترور سردار سلیمانی معادل ترور وزیر دفاع آمریکا است

نقوی حسینی: آمریکا از سپاه، بسیج و حشدالشعبی کینه مشترک دارد

عبدی: وقتی مردم متهم می شوند چرا باید رای بدهند؟

مسئولان به جای تعطیلات زمستانی به دنبال حل مشکل آلودگی هوا باشند

صفایی فراهانی: مردمی که نان شب ندارند، می‌خواهند از چه کسی طرفداری کنند؟

رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران: مخالفان اف ای تی اف، مسئولیت کار خود را می پذیرند؟

روابط عمومی زندان اوین: انتقال با ضرب و شتم نرگس محمدی از اوین به زنجان صحت ندارد

مشاور عالی رهبر انقلاب: در جنگ اقتصادی همه باید به دولت کمک کنند/راهی جز مقاومت اقتصادی نداریم

هاآرتص: چرا درگیری اسرائیل با ایران در سال 2020 شکل متفاوتی خواهد گرفت؟

فعال اصلاح‌طلب: عده‌ای در تلاشند تا جمهوریت نظام را ناکارآمد کنند

افشاگری‌محمدرضا عیوضی؛ گفتند پول‌بده تا صدایت ازتلویزیون پخش شود!

کیودو: آبه نتایج دیدار خود با روحانی را برای ترامپ توضیح داد

عطریانفر: اگر انتخابات را تحریم کنیم، بیشتر به خودمان خسارت زده‌ایم

سلیمی نمین: پایداری‌ها اهل تفکر نیستند /تندروها جایگاهی در مجلس آتی ندارند

وزیر بهداشت: یک هزار طرح حوزه بهداشت و درمان در سراسر کشور آماده بهره‌برداری است

زیباکلام: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حقوقی نیست

کدخدایی: مجلس در اصلاح قانون انتخابات کوتاهی کرد

سعید زیباکلام: برای مشارکت مردم در انتخابات فسفر نمی‌سوزانم

فرمانده قسد: اظهارات اردوغان "بسیار خطرناک" است

سرمایه‌دار یهودی: بزرگترین کار ترامپ خروج از برجام بود

محمد مهاجری: با افرادی که کاندیدا شده اند، معلوم است مجلس بعدی هم در راس امور نخواهد بود

معاون وزارت خارجه: شرکت‌های دارویی و کشاورزی خارجی برای معامله با ایران محدود شده اند

گفت وگو با عروس و دامادی که در کوره‌پزخانه‌های جنوب تهران ازدواج کردند

خواننده جوان «عصر جدید»: شهرت به نفعش نبود

ترکان: اقدام رهبری در مدیریت اوضاع کشور در حافظه‌ها بماند

اعتراضات بنزینی چرا به وقوع پیوست و چه باید کرد؟/ گفتگو با امیر محبیان: دولت به مردم توهین کرد

مرعشی:کناره گیری لاریجانی یعنی اصولگرایان و اصلاح طلبان جایی برای سیاست ورزی نمی بینند

علت وابستگی 30 درصد زنان ایرانی به قلیان!

رهبر انقلاب: تا یک پستی خالی‌ می‌شود، برایش نقشه نکشید

لاریجانی: از زمان طرح اجرای افزایش قیمت سوخت مطلع بودم

موسویان: باید به دنبال استراتژی امنیت برای همه باشیم

نمازی: ساخت فیلم‌ اجتماعی تبدیل به یک معضل شده است

پروانه سلحشوری: وزیر کشور در مورد قطعی اینترنت باید پاسخگو باشد