پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

نوآوري

تولید الکتریسیته از باران!

آریا جوان - ابداع روشی جدید برای تولید جریان الکتریکی از قطرات باران که می‌توان 100 لامپ LED را روشن کند.

عملکرد بهتر باتری خودرو با اکسپندرهای باتری حاوی نانوذرات ایرانی

آریا جوان-ایرنا - شرکت تولیدی مواد شیمیایی نانوشیمی نوین ایرانیان به منظور بهبود عملکرد باتری خودرو، اکسپندرهای باتری حاوی نانوذرات سولفات باریم تولید و به بازار عرضه می‌کند.

خانه تکانی متفاوت با استفاده از محصولات نانو فناوری ایرانی

آریا جوان-شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌نانو برای کمک به خانه‌تکانی شب عید محصولات متعددی را تولید و به بازار عرضه می‌کنند که به دلیل استفاده از فناوری‌نانو، اثربخشی بالاتری نسبت به محصولات شوینده و پاک کننده رایج در بازار دارند.

تلاش صنایع هوایی برای استفاده از انرژی‌های سبز

آریا جوان-صنایع هوایی جهان با توسعه فناوری‌های جدید از موتورهای جت کاهش دهنده کربن گرفته تا هواپیماهای الکتریکی و سوخت پایدار، تحت تاثیر فشار مصرف‌کنندگان، در تلاش هستند تا به سوی انرژی سبز و توسعه پایدار پیش بروند.

نیازهای فناورانه بلاکچین تأمین می‌شود

آریا جوان-ایرنا- ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه دانش بلاکچین، تجاری‌سازی محصولات فناورانه و حمایت از استارتاپ‌های این حوزه در نظر دارد از تیم‌های مستعد و توانمند استارتاپی برای پاسخ به نیازهای فناورانه کشور استفاده کند.

به‌روزرسانی لپ‌تاپ‌های سری MateBook Dهوآوی با قابلیت‌های جدید

آریا جوان-جدیدترین محصولات هوآوی از سری Huawei MateBook D، به‌روزرسانی‌های ویژه‌ای را دریافت کرده‌اند. دو محصول جدید از این خانواده، علاوه بر ارتقای مشخصات سخت‌افزاری، در بخش نرم‌افزاری نیز قابلیت‌های تازه‌ای دارند.

تبدیل ایران به یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری در منطقه آسیای میانه

آریاجوان-ایرنا - رییس مرکز توسعه فناوری­‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با توسعه مفهومی با عنوان زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور شاهد این هستیم که علاوه بر فعالیت شرکت های دانش بنیان ،امروز در ورود به پنجمین دهه پیروزی انقلاب ، یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری در منطقه آسیای جنوب غربی ، آسیای میانه و حتی منطقه منا باشیم.

ساخت نانوذرات پاک کننده پلاکت رگ‌های خونی

آریا جوان- ایرنا- دانشمندان برای حذف پلاکت‌های خون، نانوذراتی را طراحی کرده و ساخته‌اند که می‌تواند این پلاکت‌ها را حذف کند، با این کار احتمال بروز سکته قلبی به حداقل می‌رسد.

موتور فضایی «آرش» با موفقیت تست شد

آریا جوان - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: موتور فضایی "آرش" آزمایش موفق خود را در شرایط خلأ پشت سر گذاشت.

پیش‌آگاهی از بلایای طبیعی با استفاده از پهپادها

آریا جوان--ایرنا- محققان دانشگاه کوئینز بلفاست یک سامانه ارتباطی ابداع کرده‌اند که با استفاده از یک شبکه پهپادی، پیش‌آگاهی از وقوع بلایای طبیعی را ممکن می‌کند.

ارسال بسته های پستی در تونل های مغناطیسی

آریا جوان-طرحی برای ارسال بسته های پستی در یک شبکه تونل های زیر زمینی در لندن، 1.5میلیون پوند سرمایه جمع آوری کرده و وارد مرحله آزمایشی می شود.

آزمایش داروی ساخت هوش مصنوعی بر روی انسان

آریا جوان-ایرنا- در کمتر از چند ماه، دارویی که به طور کامل توسط هوش مصنوعی طراحی شده است برای نخستین بار بر روی نمونه‌های انسانی آزمایش می‌شود.

ساخت ربات پرنده‌ به اندازه سکه

آریا جوان-ایرنا- محققان ربات پرنده‌ای طراحی و ساخته‌اند که به اندازه یک سکه یک سِنتی است و می‌تواند راه برود، پرواز کند و بر سطح آب شناور شود. از این ربات می‌توان در ماموریت‌های امداد و نجات و یا گرده‌افشانی استفاده کرد.

هدست واقعیت افزوده به کمک نابینایان می آید

آریا جوان-مایکروسافت در یک پروژه جدید با استفاده از هدست واقعیت افزوده به افراد دچار اختلال بینایی کمک می کند در محاوره های گروهی راحت شرکت کنند و فردی که سخن می گوید و جهت صدا را شناسایی کنند.

فناوری به صنعت زالو وارد می‌شود

آریا جوان- ایرنا - ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: در صدد وارد کردن فناوری به صنعت پرورش زالو هستیم.

ساير مطالب