آریا جوان

آخرين مطالب

طرز تهیه کوکوی عدس و سیب زمینی دختران

طرز تهیه کوکوی عدس و سیب زمینی
  بزرگنمايي:

آریا جوان - کوکوی عدس و سیب زمینی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و حاضری ایرانی است که با دستورها و مواد بسیار متنوعی تهیه می شود. این غذای خوشمزه را در روزهایی که وقت کافی برای تهیه غذا نداریم می توانیم به راحتی و با سرعت درست کنیم، اگر مایه کوکو را به صورت اماده درست کنیم و فریز کنیم، کافیست انرا از فریزر خارج کرده و با تخم مرغ و ادویه ترکیب کنیم و به سرعت سرخ کنیم. این غذای خوشمزه به دلیل دارا بودن پروتئین گیاهی برای کسانی که گوشت قرمز مصرف نمی کنند بسیار مناسب است و به عنوان یک غذای گیاهی می تواند یک گزینه عالی برای کسانی باشند که رژیمی های خاص غذایی مثل گیاهخواری دارند، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید. مواد لازم برای 4 نفر عدس 1 پیمانه سیب زمینی 2 عدد درشت پیاز 1 عدد درشت تخم مرغ 2 عدد آرد سوخاری 1 تا 2 قاشق غذاخوری پاپریکا و پودر سیر به مقدار کافی زردچوبه و روغن به مقدار کافی نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی دستور پخت کوکوی عدس و سیب زمینی مرحله اول برای تهیه کوکوی سیب زمینی و عدس خوشمزه و فوری ابتدا عدس را از یکی دو ساعت قبل می خیسانیم تا نفخ آن برطرف شود. توجه داشته باشید که عدس مانند دیگر حبوبات نیاز به خیساندن زیاد ندارد و با دو ساعت خیساندن نفخ آن گرفته می شود. مرحله دوم در این مرحله عدس را آبکشی می کنیم، سپس به همراه یکی از سیب زمینی ها داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه 2 پیمانه آب اضافه می کنیم و قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم عدس و سیب زمینی بپزند. مرحله سوم پس از اینکه سیب زمینی و عدس به طور کامل پختند و آب درون قابلمه به طور کامل کشیده شد، پوست سیب زمینی را می گیریم و به همراه عدس پخته شده با گوشکوب دستی یا برقی می کوبیم تا کاملا له و یکدست شوند. مرحله چهارم در این مرحله سیب زمینی و عدس له شده را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه پیاز و سیب زمینی باقیمانده را با رنده ریز رنده می کنیم و به همراه مقداری پاپریکا، پودر سیر، زردچوبه، نمک و فلفل سیاه به کاسه می افزاییم. مرحله پنجم حالا تخم مرغ ها را به همراه آرد سوخاری به کاسه اضافه می کنیم، سپس مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست و منسجم شوند. در صورتی که مایه کوکو شل بود، می توانیم مقدار بیشتری آرد سوخاری اضافه کنیم. مرحله ششم در صورتی که زمان کافی داشته باشیم می توانیم روی درب کاسه را با سلفون بپوشانیم و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهیم تا طعم ها با هم تلفیق شوند. در صورتی که وقت کافی نداشته باشیم می توانیم کوکو را بدون استراحت سرخ کنیم. مرحله هفتم در این مرحله یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم. کمی صبر می کنیم تا روغن به خوبی داغ شود، سپس مایه کوکو را به صورت یک باره درون روغن داغ می ریزیم و روی آنرا با پشت قاشق صاف می کنیم. مرحله هشتم حالا صبر می کنیم تا کوکو به خوبی سرخ شود، سپس آنرا به 4 قسمت تقسیم می کنیم و به آرامی هر قطعه را بر می گردانیم تا سمت دیگر کوکو نیز سرخ شوند. هر سمت کوکو تقریبا بین 3 تا 7 دقیقه زمان برای سرخ شدن نیاز دارد. مرحله نهم در صورت تمایل می توانیم کوکوی عدس و سیب زمینی را مانند کتلت به صورت دانه ای سرخ کنیم که سلیقه ای می باشد. در پایان کوکو را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم، سپس به همراه گوجه فرنگی، خیارشور و نان تازه سرو می کنیم.

کوکوی عدس و سیب زمینی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و حاضری ایرانی است که با دستورها و مواد بسیار متنوعی تهیه می شود. این غذای خوشمزه را در روزهایی که وقت کافی برای تهیه غذا نداریم می توانیم به راحتی و با سرعت درست کنیم، اگر مایه کوکو را به صورت اماده درست کنیم و فریز کنیم، کافیست انرا از فریزر خارج کرده و با تخم مرغ و ادویه ترکیب کنیم و به سرعت سرخ کنیم. این غذای خوشمزه به دلیل دارا بودن پروتئین گیاهی برای کسانی که گوشت قرمز مصرف نمی کنند بسیار مناسب است و به عنوان یک غذای گیاهی می تواند یک گزینه عالی برای کسانی باشند که رژیمی های خاص غذایی مثل گیاهخواری دارند، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای 4 نفر
عدس1 پیمانه
سیب زمینی2 عدد درشت
پیاز1 عدد درشت
تخم مرغ2 عدد
آرد سوخاری1 تا 2 قاشق غذاخوری
پاپریکا و پودر سیربه مقدار کافی
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
دستور پخت کوکوی عدس و سیب زمینی
مرحله اول
برای تهیه کوکوی سیب زمینی و عدس خوشمزه و فوری ابتدا عدس را از یکی دو ساعت قبل می خیسانیم تا نفخ آن برطرف شود. توجه داشته باشید که عدس مانند دیگر حبوبات نیاز به خیساندن زیاد ندارد و با دو ساعت خیساندن نفخ آن گرفته می شود.
مرحله دوم
در این مرحله عدس را آبکشی می کنیم، سپس به همراه یکی از سیب زمینی ها داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه 2 پیمانه آب اضافه می کنیم و قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم عدس و سیب زمینی بپزند.
مرحله سوم
پس از اینکه سیب زمینی و عدس به طور کامل پختند و آب درون قابلمه به طور کامل کشیده شد، پوست سیب زمینی را می گیریم و به همراه عدس پخته شده با گوشکوب دستی یا برقی می کوبیم تا کاملا له و یکدست شوند.
مرحله چهارم
در این مرحله سیب زمینی و عدس له شده را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه پیاز و سیب زمینی باقیمانده را با رنده ریز رنده می کنیم و به همراه مقداری پاپریکا، پودر سیر، زردچوبه، نمک و فلفل سیاه به کاسه می افزاییم.
مرحله پنجم
حالا تخم مرغ ها را به همراه آرد سوخاری به کاسه اضافه می کنیم، سپس مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا کاملا یکدست و منسجم شوند. در صورتی که مایه کوکو شل بود، می توانیم مقدار بیشتری آرد سوخاری اضافه کنیم.
مرحله ششم
در صورتی که زمان کافی داشته باشیم می توانیم روی درب کاسه را با سلفون بپوشانیم و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهیم تا طعم ها با هم تلفیق شوند. در صورتی که وقت کافی نداشته باشیم می توانیم کوکو را بدون استراحت سرخ کنیم.
مرحله هفتم
در این مرحله یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم. کمی صبر می کنیم تا روغن به خوبی داغ شود، سپس مایه کوکو را به صورت یک باره درون روغن داغ می ریزیم و روی آنرا با پشت قاشق صاف می کنیم.
مرحله هشتم
حالا صبر می کنیم تا کوکو به خوبی سرخ شود، سپس آنرا به 4 قسمت تقسیم می کنیم و به آرامی هر قطعه را بر می گردانیم تا سمت دیگر کوکو نیز سرخ شوند. هر سمت کوکو تقریبا بین 3 تا 7 دقیقه زمان برای سرخ شدن نیاز دارد.
مرحله نهم
در صورت تمایل می توانیم کوکوی عدس و سیب زمینی را مانند کتلت به صورت دانه ای سرخ کنیم که سلیقه ای می باشد. در پایان کوکو را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم، سپس به همراه گوجه فرنگی، خیارشور و نان تازه سرو می کنیم.

لینک کوتاه:
https://www.javanannews.ir/Fa/News/565709/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گزینه پرسپولیس از خطر مرگ گریخت

روش جدیدی برای بهبود پس از آسیب نخاعی

اولین قرارداد مسی با لاماسیا

گلزنی به سبک ام‌باپه در غیاب رونالدو

واکنش پیرلو به پیروزی پرگل یوونتوس

چرا پنالتی ما گرفته نشد؟!

خرید احتمالی پرسپولیس/ او یک سوپراستار نیست!

بازی 4 دقیقه‌ای جهانبخش در شکست برایتون!

چهره بامزه رونالدو در واکنش به گل زیبای رابیو

تغییر خاصی در استقلال ندیدم

عکسی که نبوغ مسی را نشان می‌دهد

رقابت با سوارز برای شیرجه به سمت توپ!

یک موقعیت گل هم به پرسپولیس ندادیم

تورنمنت بین‌المللی/ نمایندگان ایران رقبای خود را شناختند

می‌توانستیم پرسپولیس را ببریم!

ماجرای شستا این‌بار در پرسپولیس تکرار می‌شود؟!

تا عمر دارم این گلم را فراموش نمی‌کنم

خلاصه‌بازی یوونتوس 3 - لاتزیو 1

خلاصه‌بازی اوساسونا 0 - بارسلونا 2

خلاصه‌بازی برس 0 - پاریسن‌ژرمن 3

مدعی قهرمانی لالیگا هستیم

صعود پاری‌سن‌ژرمن به یک‌هشتم نهایی جام حذفی

خلاصه بازی برس 0 - پاری‌سن‌ژرمن 3

دوران باشکوه به اردوگاه کاتالونیا بازمی‌گردد؟

برتری پُرگل آنتورپِ 10نفره در غیاب بیرانوند

کومان: به پاریس می‌رویم تا PSG را ببریم

رابطه عجیب فرهاد مجیدی و پیروز قربانی!

هشتمین قهرمانی جهان رویای من است

میرهاشم حسینی تورنمنت بلغارستان را از دست داد

نامزدهای انتخاباتی بارسلونا/ دوران باشکوه به اردوگاه کاتالونیا بازمی‌گردد؟

بازی 4دقیقه‌ای جهانبخش در شکست برایتون

«ماجرای شستا» این‌بار در پرسپولیس تکرار می‌شود؟

بدتر از سطح کره‌ مریخ

پنالتی استقلال کاملا صحیح بود

خطر از بیخ گوش نعمتی گذشت

صعود پاری‌سن‌ژرمن به یک هشتم نهایی

گلزن پرسپولیس کجاست؟

باید شخصیت را به استقلال برگردانیم

ترافیک در صدر

پنجره پرسپولیس دوباره بسته شد

خلاصه بازی اوساسونا 0 - بارسلونا 2

پرسپولیس باید خیلی مراقب باشد!

لیگ جزیره/ کامبک لسترسیتی مقابل یاران جهانبخش

جام‌حذفی فرانسه/ صعود پاریسن‌ژرمن با درخشش ام‌باپه

آمار خیره‌کننده ارلینگ هالند

خیز لواندوفسکی برای شکستن رکورد گرد مولر

برنامه بازی‌ها غیرانسانی است

مجیدی درباره من اشتباه می‌کرد

بارسلونا در 2قدمی اتلتیکومادرید

جواد نکونام علیه فرهاد مجیدی چه گفت؟