آریا جوان

آخرين مطالب

مُد جشن عروسی با همراهیِ فرزند؛ مثل شالی زمردی خواندنی

مُد جشن عروسی با همراهیِ فرزند؛ مثل شالی زمردی
  بزرگنمايي:

آریا جوان-

شاید شما هم بدتان نیاید فرزندتان در مراسم عروسی‌تان حضور داشته باشد البته این به آن معنا نیست که قبل از گرفتن مراسم عروسی فرزند شما متولد شده باشد بلکه یک رسم جدید است که این روز‌ها دارد مد می‌شود؛ گرفتن جشن عروسی همراه با کودک. این جشن البته جشن عروسی نیست و در واقع به نوعی جشن سالروز عروسی است، اما این که کودک شما در آن حضور دارد خودش برای خیلی‌ها جاذبه زیادی ایجاد می‌کند.

عروسی دوباره؛ جشن ازدواج با حضور فرزند دلبند شما

آگهی‌هایی که در این رابطه در اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی دیگر به چشم می‌خورند به‌شما می‌گویند می‌توانید جشن سالگرد ازدواجتان را رؤیایی برگزار کنید، دقیقاً همان‌طور که همیشه آرزویش را داشته‌اید. این جشن‌ها دست‌کمی از جشن‌های باشکوه عروسی ندارند در واقع دقیقاً مثل همان‌ها هستند، حتی با شکوه‌تر.
در یکی از آگهی‌هایی که در این باره در اینستاگرام به چشم می‌خورد نوشته شده کودک دلبند شما می‌تواند عروسی پدر و مادرش را ببیند و با آن‌ها عکس یادگاری داشته باشد. اینکه اصلاً کودک چرا باید در عروسی پدر و مادرش حضور داشته باشد یک بحث دیگر است، اما اینکه در شرایط کرونایی و با این هزینه‌های سرسام‌آور کسی بخواهد جشن عروسی باشکوهی برای خودش برگزار کند هم از آن حرف‌هاست.

ده، دوازده سال از زمان ازدواجشان می‌گذرد یک پسر 8 ساله دارند که خیلی هم شیرین زبان است. زندگی‌اش را دوست دارد و کمبودی حس نمی‌کند. بعداز دیدن یکی از همین آگهی‌ها به فکر افتاد یک مراسم سالگرد ازدواج باشکوه برگزار کند. «راستش را بخواهید موقعی که ما ازدواج کردیم وضع مالی خیلی خوبی نداشتیم البته نه اینکه الان هم وضع خیلی خوبی داشته باشیم، ولی از آن موقع بهتر است به‌خاطر همین زمان عروسی‌ام همه چیز را خیلی ساده برگزار کردم و الان که مراسم عروسی دوستان وآشنایان را می‌بینم فکر می‌کنم کاش من هم عروسی بهتری داشتم.

خیلی دلم می‌خواهد عروسی باشکوه‌تری داشته باشم این همیشه در ذهنم بود. حتی لباس‌های عروس جدید را که می‌دیدم دلم می‌خواست که من همچنین لباسی پوشیده باشم، اما فکر می‌کردم این جشن فقط یک بار است و دیگر از ما گذشته. تا اینکه یکی از این آگهی‌ها نظر من را به‌خودش جلب کرد. یک عکس از مراسم عروسی بود که عروس و داماد دقیقاً مثل همان چیزی که من دوست داشتم لباس پوشیده بودند و در باغ باشکوهی حضور داشتند.

عروسی دوباره؛ جشن ازدواج با حضور فرزند دلبند شما

در عکس کودکی دیده می‌شد که در توضیح عکس نوشته شده بود کودکی که در مراسم ازدواج پدر و مادرش حضور دارد. کنجکاو شده با خواندن متن کامل آگهی متوجه شدم این مراسم سالگرد ازدواج است که به این شکل برگزار شده است. با خودم گفتم فکر بسیار خوبی است و چرا من این کار را نکنم. با همسرم مطرح کردم و او هم بدش نیامد. دوست داریم بعد از مدت‌ها اقوام را دور هم جمع کنیم.»

او پاسخ دقیقی در برابر این سؤال که مگر الان کرونا نیست، ندارد و به نظرش کرونا خیلی کم شده و خیلی‌ها هم که واکسن زده‌اند: «ما یک سالن رزرو کرده‌ایم تا مراسم را برگزار کنیم. برای اقوام و آشنایان هم خیلی جالب بود آن‌ها فکر نمی‌کردند ما چنین کاری کنیم حتی وقتی گفتم قرار است لباس عروسی بپوشم و آرایش عروسی کنم خیلی بیشتر تعجب کردند، اما آدم به هرحال یک بار زندگی می‌کند.»

عروس دیگری که با او صحبت می‌کنم بچه ندارد، اما حدود 8 سال از ازدواجش گذشته و دلش می‌خواهد به شکل جدید و به شیوه مدرن عروسی دیگری برگزار کند. او می‌گوید: «من آن موقع خیلی هول هولکی همه چیز را انتخاب کردم، چون وقت نداشتم و باید برای سفری آماده می‌شدیم الان فکر می‌کنم وقت زیادی دارم و می‌توانم تمام این کار‌ها را با فراغ بال انجام دهم و همان چیز‌هایی را که دوست دارم عملی کنم. دلم می‌خواهد یک دسته گل عروس کوچک با گل‌های ریز داشته باشم که الان خیلی مد است، ولی خوب آن موقع سلیقه من جور دیگری بود و به هرحال چند سال هم گذشته و چیز‌های دیگری مد شده است.

الان دوست دارم خیلی چیز‌ها را که آن موقع انجام ندادم انجام بدهم و این برایم خیلی خوشایند است ما قصد داریم در یک باغ سالگرد عروسی برگزار کنیم و قرار است که به کسی چیزی نگوییم. وقتی همه ببینند با لباس عروس و داماد در مراسم ظاهر می‌شویم حتماً ذوق زده می‌شوند. هزینه مراسم زیاد شد، ولی وضع مالی ما هم خوب است و مشکلی برایمان نیست.»

عروسی دوباره؛ جشن ازدواج با حضور فرزند دلبند شما

این زن جوان ادامه می‌دهد: «همه می‌گویند آدم فقط یکبار عروسی می‌کند، اما به این شکل آدم می‌تواند یک بار دیگر هم عروسی کند و چه اشکالی دارد. وقتی که آن خانم مجری تلویزیون در امریکا با چهار تا بچه یک مراسم عروسی دوباره برگزار می‌کند و بچه هایشان حضور دارند و مراسمشان هم آنقدر باشکوه است چرا بقیه این کار را نکنند؟!»

اصلاً شاید ایده برگزاری مراسم سالگرد ازدواج به‌شکل عروسی و با همان تشریفات از همانجا به ذهن خیلی‌ها افتاده، از همان وقتی که خانم ایرانی بلاگر اینستاگرام مراسم عروسی، آن هم باوجود چهار بچه برگزار کرد و همه فکر کردند که چقدر کار جالب و قشنگی است و می‌توانند این کار را بکنند. البته که شرایط کنونی را هم در نظر نگرفتند و، چون این کار به تازگی مد شده خیلی‌ها بی‌توجه به شرایط کرونایی برای آن اقدام می‌کنند.

نازلی بیاتی، آرایشگر در این باره تجربه‌های جالبی دارد. او می‌گوید: «تازگی‌ها عروس‌هایی داشته‌ام که برای برگزاری مراسم سالگرد ازدواجشان آمده‌اند. آن‌ها می‌آیند آرایش عروس می‌کنند و لباس عروس می‌پوشند و می‌خواهند مراسم جشن سالگرد ازدواجی برگزار کنند که دقیقاً چیزی از عروسی کم ندارد. برای آرایشگاه دقیقاً همان اندازه عروس هزینه می‌کنند و اکثراً از قشر مرفه هستند.

من قضاوت نمی‌کنم و کار بدی هم نیست اگر کسی پولش را دارد اشکال ندارد این کار را بکند البته که در شرایط کرونا بهتر است چنین مراسمی را برگزار نکنند، ولی چیزی که به‌عنوان آرایشگر می‌خواهم بگویم این است که وقتی کسی در سن 40 سالگی توقع دارد شکل 25 سالگی اش شود توقع زیادی است. این را دیده‌ام که می‌گویم. دست آرایشگر هم بسته می‌شود. خیلی‌ها این توقع را دارند می‌خواهند همان‌طور جذاب و جوان به‌نظر برسند.

عروسی دوباره؛ جشن ازدواج با حضور فرزند دلبند شما

عروس‌های من در هر رده سنی هستند، ولی من می‌گویم وقتی آدم عروس می‌شود اشکالی ندارد هر سنی دارد به‌هر حال آرایش می‌کند و در مراسم شرکت می‌کند، اما اینکه شما در 25 سالگی ازدواج کرده‌اید و در 40 سالگی فکر می‌کنید که دوست دارید یک مراسم جدید برگزار کنید و دقیقاً آرایش مثل همان موقع روی صورتتان بنشیند دیگر توقع بالایی از آرایشگر است. به‌هر حال با گریم و آرایش نمی‌شود آدم را تا این حد جوان کرد. البته در عکس با روتوش و فیلتر هرکاری می‌شود کرد، اما این عروس‌ها، چون مراسم می‌گیرند توقعشان بالاست. آن‌ها می‌خواهند دوباره لباس عروس بپوشند و دسته گل دستشان بگیرند و با داشتن دوتا بچه بزرگ مراسم برگزار کنند. این شاید یک بدعتی به‌حساب بیاید و باز هم می‌گویم هرکسی به خودش ربط دارد، اما این همه هزینه کردن برای چنین مراسمی خیلی جالب نیست آن هم در شرایط کرونا.»

گاهی اول باید نیاز را ایجاد کرد و بعد از تقاضا پول درآورد. این هم از همان مدل‌هاست. این نیاز را با آگهی در ذهن ایجاد کنید که طرف دلش بخواهد دوباره عروسی بگیرد و باقی قضایا.

لینک کوتاه:
https://www.javanannews.ir/Fa/News/669104/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

أشهَدُ أَنّ عَلیاً ولی‌َّالله

چیکار کنیم سقوط نکنیم

سوره عنکبوت؛ می گویند ایمان آوردیم ولی در مقابل فتنه دشمنان قلبشان از ایمان خالی می شود!

«با آل علی هرکه درافتاد ورافتاد» شعرخوانی زیبای صابر خراسانی

آیا «ولی» به معنی دوست است؟

علی خلیفه باشد بازخواست می کند که از کجا آورده اید؟

معجزه‌ای در جزیره مجنون بعد از عملیات خیبر

بازگشتن کتابی به کتابخانه بعد از 63 سال

محمدسرور رجایی هم با کرونا رفت

علی‌اکبر قاضی‌نظام فیلمنامه «رودی از آسمان» را نوشت

یادی از بدرالزمان قریب در نخستین سالگرد کوچش

رییس حوزه هنری درگذشت شاعر افغان را تسلیت گفت

کشف عملکرد متفاوت مغز افراد مبتلا به میگرن با کمک ترن هوایی!

گردشگری فضایی، تفریح لاکچری مولتی میلیاردرها که تبدیل به تیری آلوده در قلب محیط زیست شده است

تأثیر شیر مادر در کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی- عروقی

دانشمندان گروه‌های خونی انسان‌های پیشاتاریخی را کشف کردند

یک درمان طبیعی و مفید برای آفتاب سوختگی

سالن آرایش مجازی راه بیاندازید

WeFarm؛ مزارع خودتان را بسازید

Trucks Off Road؛ به مسابقات آفرودها بروید

Bubble Witch 3 Saga؛ حباب‌ها را بترکانید

در کنسرت آنلاین کیهان کلهر چه گذشت؟/ میزبانی متضادِ سکوت و موسیقی

کنسرت «نغمه‌های تهران» با خوانندگی حجت اشرف‌زاده لغو شد

غم انگیزترین لحظات پدرام شریفی در میخواهم زنده بمانم

چند برش برای سریال «زخم کاری»

دلبری یک مرد به سبک سریال تلویزیون

چهره ها/ سارا بهرامی غرق در گذشته می شود

تیزر «ریورساید درایو» را ببینید

شیوع کرونا در «کلبه عموپورنگ»

چهره ها/ گزارش وضعیت کرونای رامبد جوان از زبان خودش

وقتی بهنام تشکر فکرش را نمیکرد بازیگر کمدی شود!

نمایش فیلم‌ تئاتر «هفت‌خوان کودکان» به مناسبت عید غدیر

چهره ها/ نشانه ها در مسیر زندگی روزبه حصاری

از قدیم میومدن تهران واسه پیشرفت و دیده‌ شدن

چهره ها/ خوشحالی بازیگر ملکه گدایان در روز تولدش

نگاهی به بازی ماندگار متیو مک‌کانهی در «میان‌ستاره‌ای»

ماجرای نازنین موهای آقا سیروس!

جیمز باندهای ایرانی در خدمت صدام

جشنواره فیلم لوکارنو به انیمه ژاپنی جایزه می‌دهد

گاهی وقت ها ساده ترین راه رو نمی بینیم

خدا هیشکی رو اینجوری خوار و ذلیل نکنه

نیما شاهرخ شاهی مجری پرونده هفته شد

مادربزرگ دوست‌داشتنی سینما و تلویزیون را در «محاکات» ببینید

قول میدم طلاقش بدم، شما رو بگیرم!

هیچوقت اینجوری کسی رو دلداری ندین!

سریالی از سال 69 در آی فیلم

آیا از "تبلیغات وقت‌گیر بین سریال‌ها" هم سهم رایگانی به تولید ایرانی می‌رسد؟

«هرگز، گاهی، همیشه» به 2 جشنواره خارجی می‌رود

کار جوهر مرده نه اینکه آنقدر کار کنند که جوهر پس بدن!

چهره ها/ حال و هوای این روزهای سیما تیرانداز