آریا جوان

آخرين مطالب

`گردشگري

منع تردد پلاک‌های غیر‌بومی در محورهای مواصلاتی البرز در تعطیلات عید فطر

آریا جوان - مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگر‌ی و صنایع‌دستی البرز گفت: «تردد پلاک‌ها‌ی غیر‌بومی در تعطیلات عید فطر در محور‌ها‌ی مواصلاتی استان ممنوع بوده و جریمه‌ها‌ی از پیش تعیین شده اعمال خواهد شد.»

واحدهای صنایع‌‌دستی اخطار پلمب و تعطیلی دریافت نمی‌کنند

آریا جوان - مدیرکل دفتر حمایت از تولید وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «با همکاری بسیج اصناف، هیچ‌گونه اخطار پلمب و تعطیلی برای واحدهای صنایع‌دستی صادر نمی‌شود و مراجعه ای برای پلمب این واحدها نیز انجام نخواهد شد.»

ارگ باستانی بیاضه همچنان استوار

آریا جوان - بیاضه روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان خوروبیابانک در شرقی‌ترین نقطه استان اصفهان است که ارگی کهن در آن همچنان استوار به حیات خود ادامه می‌دهد. در این مقال به معرفی ویژگی‌های این ارگ کهن و باستانی پرداخته می‌شود.

آلمان گردشگری قاعده‌مند را آزمایش می‌کند

آریا جوان - با پیشروی‌هایی که در زمینه واکسیناسیون صورت گرفته است، آلمان در حال آزمایش کردن گردشگری در مناطق پربازدید در شمال این کشور است و گردشگران مجازند با رعایت مقررات سختگیرانه، به این مناطق سفر کنند.

موافقت اصولی ساخت ۴ هتل در تهران صادر شد

آریا جوان - مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تهران گفت: در جلسه کمیته فنی صدور موافقت اصولی تاسیسات گردشگری برای ساخت ۴ هتل در پایتخت، و ۲ اقامتگاه بوم گردی موافقت صادر شد.

تشکیل کارگروه حفاظت از کوه بی‌بی شهربانو

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ری گفت: «برای تصمیم‌گیری در خصوص نحوه حفاظت از کوه بی‌بی شهربانو پیشنهاد تشکیل یک کارگروه با حضور فرماندار، شهردار منطقه ۲۰، اداره صمت، نماینده شورای شهر تهران، محیط زیست، اساتید دانشگاه و سمن‌ها داده شد.»

توجه ویژه ایران به گردشگری منطقه‌ای/ انتقال تجارب در حوزه مرمت به ارمنستان

آریا جوان - در نشست وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با سفیر جمهوری ارمنستان در ایران بر انتقال تجربیات در حوزه میراث‌فرهنگی به‌ویژه در بخش مرمت و ارسال پرونده‌های مشترک به یونسکو و در حوزه گردشگری نیز به توسعه روابط گردشگری میان دو کشور تأکید شد.

کشف گور ۳ هزار ساله در منطقه چیتاب

آریا جوان - معاون میراث‌فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از کشف یک گور تاریخی ۳ هزارساله در منطقه چیتاب از توابع شهرستان بویراحمد خبر داد.

روستای خویگان ­علیا، قطب گردشگری تاریخی فریدون‌شهر

آریا جوان - شهرستان فریدون‌شهر به‌عنوان بخشی از منطقه فریدن بزرگ با تاریخ و قدمتی کهن با نام پرتیکان باستان معروف است. محوطه‌ها و تپه‌­های تاریخی موجود در این پهنه جغرافیایی نشان از شکوه و عظمت این منطقه در دوران باستان به‌ویژه در دوره مادها و اشکانیان دارد.

به تماشای تابلوی ارغوانی ایلام بنشینید

آریا جوان - تنگه ارغوان یکی از جاذبه‌های دیدنی شهر ایلام به شمار می‌آید که به تازگی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

۲۵ سکه تاریخی در زنجان مرمت شد

آریا جوان - معاون میراث‌فرهنگی استان زنجان گفت: «۲۵ سکه تاریخی در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان مرمت شد.»

صدور الکترونیکی مجوزها و پروانه‌های فعالیت مراکز گردشگری زنجان

آریا جوان - مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان از صدور الکترونیکی تمام مجوزها و پروانه‌های فعالیت مراکز گردشگری استان به‌منظور هوشمند سازی، تسهیل و تسریع دسترسی عموم به خدمات دولتی از ابتدای اردیبهشت‌ماه خبر داد.

آیا برخی تورهای گردشگری مجوز سفر در استان‌های قرمز را دارند؟

آریا جوان - برخی تورهای گردشگری با وجود اعلام ممنوعیت در تعطیلات پیش‌رو (۲۳ و ۲۴ اردیبهشت) به دلیل شیوع کرونا، قول اخذ مجوز تردد در استان های قرمز کرونایی برای خودروی شخصی مسافران را می‌دهند.

چهارمین مجوز گردشگری کشاورزی در استان اردبیل صادر شد

آریا جوان - معاون گردشگری اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: «چهارمین مجوز گردشگری کشاورزی استان اردبیل در شهرستان مشگین‌شهر با توجه به ظرفیت‌های بالای این شهرستان در بخش گردشگری صادر شد.»

اما و اگرهای تردد در تعطیلات عید فطر

آریا جوان - سخنگوی ستاد ملی کرونا: ممنوعیت تردد در روزهای منتهی به عید سعید فطر از روز سه شنبه از ساعت ۱۴ بعد از ظهر تا ۱۲ ظهر روز شنبه اعمال خواهد شد.

دغدغه‌ای با عنوان حفظ بقایای باغ‌های شیراز

آریا جوان - مردم شیراز که زمانی شهرشان از هر سو با درختان بلند قامت و باغ‌های نشاط انگیز، احاطه شده بود و هوایش به همین واسطه اعتدال داشت و تا چندسال قبل، رنگ کدورت را ندیده بود، اکنون دغدغه حفظ باقیمانده باغ‌های اندک و پراکنده را دارند و مدام با دیدن جایگزینی بتن به جای درخت، دست بر زانوی حسرت می‌کوبند و چشم به راه ذره‌ای عمل از سوی مسئولانشان هستند.

مزایده حکاکی کعبه و عکس‌های قدیمی از مصر

آریا جوان - مجموعه‌ای از عکس‌های قدیمی از مصر به همراه حکاکی نادر از کعبه در حراجی پیش رو ساتبیز به مزایده گذاشته می‌شوند.

۱۲ مقصد در فهرست مسافرتی سبز انگلستان

آریا جوان - انگلستان ۱۲ مقصد را در فهرست مسافرتی سبز این کشور قرار داد تا مسافران بازگشتی از این کشورها ملزم به سپری کردن قرنطینه نباشند.

اولین اطلس باستان‌شناسی کرمانشاه رونمایی می‌شود

آریا جوان - مدیر پایگاه ملی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات گفت: بزودی اطلس باستان شناسی اوارمانات کرمانشاه به عنوان اولین اطلس باستان شناسی استان رونمایی می شود.

مزرعه گل‌های آفتابگردان در بوشهر/تصاویر

آریا جوان - گیاه آفتابگردان در دو نوع روغنی و آجیلی کشت می‌شود که نوع روغنی آن در مقابل امراض و آفات مقاوم بوده و سوددهی آن بالاتر است.

ابلاغ مراتب ثبت ملی ۱۱ میراث‌فرهنگی ناملموس به استاندار فارس

آریا جوان - وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای به استاندار فارس با ابلاغ مراتب ثبت ۱۱ میراث‌فرهنگی ناملموس، بر هرگونه اقدام برای حفظ و احیای این میراث تأکید کرد.

شهردار سمنان: کاروانسرای شاه‌عباسی تا ۲ ماه دیگر کامل تخلیه می‌شود

آریا جوان - شهردار سمنان در خصوص آخرین وضعیت مرمت کاروانسرای شاه‌عباسی گفت: مذاکرات نهایی و توافقات اولیه با دادگستری و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان انجام و مقرر شد تا ۲ ماه دیگر کاروانسرا به صورت کامل تخلیه شود.

ادامه رکود گردشگری تا سال ۲۰۲۳

آریا جوان - گردشگری ، صنعتی که از سال ۲۰۱۰ به سرعت رشدی تصاعدی را طی کرده و در سال‌های اخیر موفق شده که خود را به یکی از سه صنعت بزرگ جهان مبدل سازد؛ حال با همه‌گیری کرونا در جهان شاهد رکود وحشتناکی است.

افتتاح آسیاب تاریخی درده تیران

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تیران‌وکرون از افتتاح و آغاز به‌کار آسیاب تاریخی درده پس از عملیات مرمت و بازسازی این بنای تاریخی خبر داد.

شکوفایی استعدادها در گذرهای فرهنگ و هنر

آریا جوان - شکل‌گیری گذرهای فرهنگ و هنر علاوه بر نقش موثری که در پرورش ذوق جامعه دارند، فرآیند عرضه آثار هنری و کالاهای فرهنگی را نیز تسهیل و موجب رونق کسب و کارهای مرتبط می‌شوند.

خروج ۵۰ درصد متخصصان از گردشگری ایران

آریا جوان - رییس هیأت‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران با انتقاد از مدیریت گردشگری و سیاست‌گذاری‌های ستاد ملی کرونا در دوران همه‌گیری، گفت: حدود ۵۰ درصد متخصصان و افراد باتجربه تحت تاثیر مدیریت و تصمیم‌های اشتباه از صنعت گردشگری خارج شده‌اند.

اینجا مراغه شهری به وسعت تاریخ

آریا جوان - روزهای مشابهی در تقویم به نام شهرهای مختلف ایران مانند روز شیراز و روز اصفهان به ثبت رسیده است، اما به نظر می‌رسد، روز مراغه غریب‌ترینشان باشد، چرا که شعله‌ی بیجان شمع آیین‌ها و سنت‌های روز مراغه-شهری به قدمت ستارگان و فسیل‌ها و دایناسورها- نیاز به آتشی برافروزنده برای جان گرفتن این روز دارد.

فروش بلیط گردشگری فضایی آغاز شد

آریا جوان - شرکت جف بزوس رویا‌های فضایی را دنبال می کند، به تازگی اعلام کرده فروش بلیط‌های گردشگری فضایی را به زودی آغاز می‌کند.

پیدایش رقبای جدی برای ایران در گردشگری سلامت

آریا جوان - رییس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به گپ اطلاعاتی در گردشگری سلامت و بی‌اطلاعی بیماران خارجی از خدمات درمانی و سطح ایمنی در ایران، نسبت به پیدایش رقبای جدی برای ایران در گردشگری سلامت هشدار داد.

برگزاری رویدادهای هنری با هدف معرفی قابلیت‌های گردشگری و تاریخی

آریا جوان - مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: «با مشارکت هنرمندان، رویدادها و نمایشگاه‌های هنری با هدف معرفی قابلیت‌های گردشگری و تاریخی استان اردبیل برگزار می‌شود.»

تنگه ظلمات ، شگفتی کویر/تصاویر

آریا جوان - تنگه ظلمات در شهرستان اردستان و در شمال این شهرستان پشت سلسله کوه های «خارو» قرار دارد که از نظر جغرافیایی در مرکز ایران و مابین شهرستان های اردستان ، آران و بیدگل و در محدوده پارک حفظ شده محیط زیست سمنان قرار دارد.

رابطه سفر و واکسن کرونا

آریا جوان - تابستان ۲۰۲۱ مرزهای بسیاری از کشورها به روی گردشگران واکسینه‌شده و مناطق سفید باز خواهد شد. اما واکسیناسیون کووید چقدر مقررات سفرهای بین‌المللی را می‌تواند تغییر دهد و مرزهای بسته را به روی شهروندان بیشتری از جهان باز کند؟

جنگل و دریاچه لفور در سوادکوه/فیلم

آریا جوان - جنگل لفور در سواد کوه شمالی در استان مازندران قرار دارد و یکی از جذاب ترین مناطق سواد کوه می باشد که شامل انبوه درختان، آبشارها و رودخانه های متعدد است.

فعال شدن تاکسی‌های گردشگری در شیراز

آریا جوان - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: تلاش خواهیم کرد که با همکاری شرکت‌های حمل و نقل گردشگری، تاکسی‌های گردشگری را در شیراز فعال کنیم.

تعطیلی ۷ آژانس مسافرتی در همدان

آریا جوان - رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان همدان گفت: حوزه گردشگری از ابتدای شیوع کرونا تاکنون فعالیت خاصی نداشته و اگر مالیات این مدت بخشیده شود کمک و قوت قلبی برای این صنعت است.

ساير مطالب

زاینده رود جاری می‌شود/ زمانش معلوم نیست

راین، زمزمه‌ای از میراث کهن

ظرفیت‌های سوغات استان قم شناسایی می‌شود

گردشگر‌ان از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها‌ی البرز پرهیز کنند

انتشار تصاویر دیده‌نشده از «حجرالاسود»

سفر به مازندران در تعطیلات عید فطر ممنوع است؟

400 تخت به ظرفیت اقامتی یزد اضافه می‌شود

شرط و شروط ویژه اتحادیه اروپا برای گردشگری

دوران پساکرونا و تمایلات گردشگری در سال 2021

طرح‌های صنایع دستی در روستاهای کردستان تسهیلات دریافت می‌کنند

هفت اثر تاریخی و طبیعی همدان آماده ثبت در میراث جهانی یونسکو

مبادا بار سفر ببندیم

صدور موافقت اصولی احداث مجتمع گردشگری در فاروج

تست کرونای اتباع هندی و پاکستانی قبل از ورود به بوشهر منفی بود

مجسمه امپراطور روم از دل خاک بیرون زد

تلفیق بهار و زمستان در دامنه کوهستان‌های “مرگور”

مرحله دوم توسعه زیرساخت‌های گردشگری چشمه صالح جونقان آغاز شد

دریاچه سد بیجار در گیلان

ظرفیت‌های جهانی برای سرای سعدالسلطنه ایجاد می‌شود

ثبت بافت تاریخی بوشهر در فهرست میراث جهانی در دستور کار است

10 بنای تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد مرمت شد

آرامگاه‌ حافظ میزبان طرح دولت قرآن

4 میلیارد تومان بودجه برای حوزه پژوهشی وزارت میراث فرهنگی تعیین شد

شرط ورود با تست کرونا به ترکیه برای 16 کشور برداشته شد

مراتب ثبت ملی 6 میراث ناملموس به استاندار قزوین ابلاغ شد

بازدید روزانه از روند اجرایی تعمیر، مرمت و حفاظت از بازار تاریخی زنجان

گردشگری روستایی در تیران‌ و کرون توسعه می‌یابد

“درب جدید” حرم مسلم ابن عقیل(ع) ساخته استادکاران ایرانی رونمایی و بهره‌برداری شد

بومگردی؛ حلقه وصل انسان کرونازده با گردشگری و محیط زیست

ضریب اشغال هتل‌های فارس به 30 درصد رسیده است

چمچمه گلین، آیین سنتی باران‌خواهی اقوام خراسان شمالی

عکس های منتخب هفته از جهان

تداوم فشار مالی بحران کرونا بر فرودگاه اصلی انگلیس

طاق‌ بستان ، شکارگاه شاهان ایران/تصاویر

ممنوعیت سفر به ترکیه برداشته شد؟

برگزاری اولین دوره آموزشی راهنمایان طبیعت‌گردی در شهرستان آران و بیدگل

مرمت برج و باروی تاریخی شاهرود آغاز شد

راه‌اندازی خانه سفال شهرستان گلپایگان

کشف یک دستگاه فلزیاب به‌همراه متعلقات در منطقه تاریخی غرفاب شهرستان گلپایگان

قره شیقالات، سوغات اردبیلی‌ها که به ثبت ملی رسید

شناسایی بیش از پنج هزار اثر تاریخی در گیلان

جلوگیری از برگزاری تورهای غیرمجاز گردشگری

به مناسبت روزملی خلیج فارس/فیلم

رونمایی از طرح سایت‌موزه باز چالدران در هفته میراث‌فرهنگی

راه‌اندازی صنعت گردشگری هوایی در لرستان

مونسان: خلیج فارس میراثی منحصر به فرد برای تمام بشریت است

آغاز مرمت در موزه باستان شناسی ذوالفقاری

لزوم مشارکت مجامع جهانی در مرمت کاخ مروارید کرج

کاخ مرجان کیش با 110 میلیارد ریال مقاوم سازی می شود

برگزاری دوره‌های آموزشی برای علاقمندان به حوزه گردشگری قشم

6 مکان در مریخ که جذابیت گردشگری دارد

همه‌چیز درباره گل‌های آبی رنگ که چشمانتان را خیره می‌کنند/تصاویر

مرمت 1000 بنا در یزد طی سال 99 / پویایی 20 کارگاه مرمتی در سال جاری

بازگشت گردشگران به اسپانیا با گواهی سلامت دیجیتالی

نقش برجسته قاجاری چشمه‌علی پاک‌سازی شد

10 شهر ایران به‌عنوان شهر خلاق صنایع‌دستی انتخاب شدند

ابلاغ مراتب ثبت ملی 9 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار یزد/ ثبت بافت تاریخی شاهدیه در فهرست آثار واجد ارزش

زیبایی‌های جاده رویایی خلخال به پونل/تصاویر

دره گلوگازر در استان کرمان

گردشگری مجازی کودکان در روزهای کرونایی

2 تست کرونا شرط سفر به ترکیه !

بازگشایی قبرس به روی گردشگران واکسینه‌شده

باغ ایرانی، بهشت کوچک پایتخت/تصاویر

مرکز سعدی شناسی به‌زودی افتتاح می‌شود

حفظ بافت تاریخی روستای بزلانه در کردستان ضروری است

منطقه نمونه گردشگری دشت‌بهشت به زودی افتتاح می‌شود

زلزله اخیر آسیبی به آثار تاریخی استان کرمانشاه وارد نکرده است