آریا جوان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

کاشت ۱۱۰ درخت به نام شهدا در بوستان آزادگان

آریا جوان - ۱۱۰ اصله درخت همزمان با روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور شهردار منطقه و خانواده معظم شهدا در بوستان آزادگان به نام معزز شهدا کاشته شد.

غرس صدها اصله نهال به یاد شهدا

آریا جوان - به مناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی و درختکاری ، صدها اصله نهال به یاد شهدا و چهره های شهیر و نامدار عرصه های مختلف در بوستانهای منطقه ۱۸ پایتخت غرس شد.

ارائه خدمات گردشگری و جذب سرمایه گذاران در سال ۱۴۰۰

آریا جوان - ‌منطقه یک آماده توسعه گردشگری و جذب سرمایه گذاران در این حوزه و برقراری ارتباط با شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در راستای ارائه خدمات مطلوبتر گردشگری به شهروندان در سال ۱۴۰۰ است.

تجلیل از فعالان و دوستداران محیط زیست

آریا جوان - به مناسبت هفته منابع طبیعی ،مراسم غرس نهال و تجلیل ازفعالان محیط زیست با حضور مدیران شهری منطقه ۲ وخانواده معظم شهدا در گلزار شهدای گمنام بوستان پرواز برگزارشد.

جشن خدمت با چاشنی گذر از مرز ۱۱۰ هزار تن آسفالت

آریا جوان - مدیریت شهری منطقه ۱۸ تهران به مناسبت گذر از مرز پخش ۱۱۰ هزار تن آسفالت در معابر و کوچه ها طی سه سال اخیر، مراسمی را تحت عنوان جشن خدمت برگزار کرد.

بازپیرایی و راه اندازی آبنماهای منطقه۱۳

آریا جوان - شهردار منطقه۱۳ از راه اندازی و بازپیرایی سه آبنمای بوستان های خیام، مهربان و فلکه دوم نیروی هوایی این منطقه در آستانه فصل بهار خبر داد.

تاثیر نهادهای دارای قدرت در نادیده انگاشتن حقوق و منافع عمومی در شهر

آریا جوان - شهر: در منطقه ۲۲ در سال‌های گذشته ذینفعان متکی بر قدرت، یعنی همه نهادها و سازمان های وابسته به حکومت اعم از دولت، نظامی ها و موسسات عمومی غیردولتی که به واسطه نقششان در قدرت برخلاف اینکه منافع عمومی ایجاد کرده که ضوابط و مقررات را رعایت کنند، تخطی از ضوابط صورت گرفت.

توضیح روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری در خصوص یک خبر

آریا جوان - در خصوص مصاحبه منتشر شده در پایگاه خبری رویداد۲۴ مبنی بر گفتگو با عبدالحمید امامی معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با آن رسانه،روابط عمومی این معاونت توضیحاتی را در خصوص شفاف سازی موضوع منتشر کرد.

طرح نهضت درختکاری آغاز شد

آریا جوان - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ گفت : همزمان با اجرای طرح فراگیر توزیع و کاشت نهال در باغچه منازل شهروندان ، ۱۲ پایگاه توزیع نهال در بوستان های منطقه۲ مستقر هستند.

اجرای بیش از ۱۱۰ هزار تن آسفالت در معابر

آریا جوان - در مراسمی با حضور صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، اجرای بیش از ۱۱۰ هزار تن آسفالت در معابر منطقه ۱۸ گرامی داشته شد.

تلاش شهروندان مرکز شهر برای تحقق شهر زیست‌پذیر

آریا جوان - شهردار منطقه ۱۲ گفت: در آخرین هفته درختکاری قرن، دانش‌آموزان دوچرخه‌سوار قلب تهران از دبیرستان پانزده خرداد تا بوستان شهر واقع در منطقه ۱۲ را رکاب زدند و در قدیمی‌ترین بوستان شهر تهران، نهال کاشتند.

تحقق حق بر شهر در پویش موتورسوار خوب

آریا جوان - طی سالهای اخیر شاهد افزایش چشمگیر تولید و بهره برداری از موتورسیکلت در کشور و به ویژه در شهر تهران هستیم. قیمت پایین به نسبت دیگر وسایل نقلیه، قدرت مانور بالا، تسریع در عبور و مرور، عبور از محدوده های غیرمجاز نظیر طرح ترافیک و زوج و فرد، کاهش هزینه سوخت، بیکاری و استفاده از این وسیله به منظور امرار معاش از جمله دلایلی است که باعث افزایش استفاده شهروندان تهرانی از موتور سیکلت شده و شهر تهران را به شهر موتورسیکلت ها تبدیل کرده است که در خور آن نیست.

شهردار منطقه ۹: میدان آزادی مهمترین پلازای شهری می شود

آریا جوان - شهر: میدان آزادی باید به مهم‌ترین پلازای شهری تهران تبدیل شود. این بنا به عنوان شاخص‌ترین بنای مدرن که با هویت معماری ایرانی شکل‌گرفته باید ساماندهی شود و بر همین اساس تلاش می کنیم تا یک پلازای در خور شهر تهران داشته باشیم.

پیوستن۳۹ کوچه به طرح کوچه دوستی و سبز

آریا جوان - شهردار منطقه ۱۷ گفت: اجرای طرح کوچه«دوستی» و کوچه «سبز» باهدف تعلق محله ای و مشارکت اهالی ۲کوچه دوستی و ۹ کوچه سبز به اجرا در آمده است که به دلیل استقبال همشهریان از این طرح ۲۸ معبر محلی دیگر نیز روند اجرای این طرح آغاز خواهد شد.

۱۸۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی تحویل منطقه یک شد

آریا جوان - ۱۸۰هکتاراز اراضی منابع طبیعی با توجه به تفاهم شهرداری منطقه یک با سازمان جنگل ها و منابع طبیعی با هدف توسعه فضاهای سبز و عرصه گردشگری، تحویل منطقه یک شد.

قدردانی مدیرعامل مترو از کارکنان

آریا جوان - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه ۱۶ اسفند سالگرد بهره برداری از مترو است گفت: بعد از گذشت ۲۱ سال بهره برداری، متروی تهران بزرگترین شبکه ریلی در شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری است.

هفته درخت در تهران

آریا جوان - شهر: شهرداری تهران در هفته منابع طبیعی (۱۶ تا ۲۲ اسفند) در نقاط مختلف تهران با حضور مقامات کشور از جمله معاون اول رئیس جمهوری، شهردار تهران، وزیر امور خارجه، سفرا، اعضای شورای شهر و... درختکاری خواهد کرد.

موافقتنامه شهرداری با سازمان برنامه و بودجه برای تولید قطار ملی

آریا جوان - شهر: به گفته شهردار تهران، مدیریت شهری برای جبران کمبود قطارهای مترو، موافقت نامه‌ای با سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر تولید قطارهای داخلی با عمق داخلی سازی ۸۰ درصدی تجهیزات خواهد داشت.

کاشت ۶۵ هزار گلدان و درخت در منطقه ۱۵

آریا جوان - بیش از ۶۵ هزار گونه گیاهی شامل درخت، نهال، گل، پیاز و گلدان لاله در طرح استقبال از بهار ۱۴۰۰ در منطقه ۱۵ کاشته شده است.

برگزاری مراسم روز درختکاری با حضور ۴ عضو شورای اسلامی شهر تهران در منطقه ۱۹

آریا جوان - مراسم گرامیداشت هفته منابع طبیعی و درختکاری با حضور احمد مسجد جامعی، مجید فراهانی، شهربانو امانی و الهام فخاری از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه ۱۹، مدیران شهرداری و شورایاران منطقه در بوستان بزرگ ولایت برگزار شد.

تور عکاسی از پروژه های منطقه ۵

آریا جوان - بازدید و تورعکاسی از پروژه‌های منطقه ۵ ازجمله حمام تاریخی اسماعیلیون ،بازسازی پل تاریخی کن و درختکاری در پارک جنگلی کوهسار صبح امروز چهارشنبه ۱۳ اسفندماه با همکاری آژانس عکس تهران و روابط عمومی شهرداری منطقه برگزار شد. در بخشی از این برنامه برای یادبود و گرامیداشت مرحوم علی اکرمی، خبرنگار و فعال مدنی نهالی در بوستان کوهسار توسط اصحاب رسانه کاشته شد

آیین درختکاری دوچرخه سواران تهران

آریا جوان - آیین درختکاری دوچرخه سواران تهران صبح پنج‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ با حضور نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ و مهندس یعقوب آزاده‌دل مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک سازمان حمل و نقل و ترافیک, در پارک رازی برگزار شد.

بازدید شهردار منطقه ۷ از روند اجرای پروژه های توسعه محله ای ۱۴۰۰

آریا جوان - شهردار منطقه ۷ به همراه جمعی از معاونین، مدیران و کارشناسان این منطقه به مناسبت استقبال از نوروز ۱۴۰۰ از روند پیشرفت پروژه‌های توسعه محله ای این منطقه بازدید کرد.

درخت؛ فرصت نفس کشیدن طبیعت

آریا جوان - این روزها به دلایل متعدد همچون گسترش شهرنشینی، توسعه صنعتی و نیاز بیش‌تر به تولید و مصرف، انفجار جمعیت و سوء استفاده بشر از طبیعت برای سود بیشتر، متاسفانه با تخریب شدید محیط زیست مواجه هستیم که تبعات بسیار اسفباری روی زندگی انسان ها دارد تا جایی که خطر از دست رفتن بخش مهمی از طبیعت زیبای جهان هستی هشدار جدی بسیاری از کارشناسان و متخصصان محیط زیست را در پی داشته است.

توزیع ۵۰۰ تن محصولات پروتئینی تنظیم بازار در میادین تره بار

آریا جوان - شهر: مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد: به مناسبت نوروز ۳ میدان تره بار جدید و ۳ ایستگاه آتش نشانی افتتاح خواهند شد و ۵۰۰ تن محصولات پروتئینی تنظیم بازار در میادین تره بار توزیع می شود.

تردد واستفاده آسوده جانبازان و معلولان از تجهیزات بوستان ها

آریا جوان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۷ از مناسب سازی فضای بوستان های سطح منطقه به منظور حضور توان یابان، جانبازان و معلولان و بهره مندی این قشر جامعه از مکان های عمومی و تفریحی خبر داد.

نقش زندگی بر دیوارهای محله نعمت آباد

آریا جوان - شهردار منطقه ۱۹ از هویت بخشی به بافت قدیمی محله نعمت آباد با اجرای طرح «کوچه دوستی» در معابر این محله خبر داد.

توزیع نهال رایگان به شهروندان در بوستان ها

آریا جوان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۰ از توزیع ۱۵ هزار نهال رایگان در پایگاه های مستقر در بوستان های منطقه ۲۰ خبر داد.

‌شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی سال ۱۴۰۰

آریا جوان - نشست شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی سال ۱۴۰۰، با حضور مدیران روابط عمومی سازمان های مختلف به منظور انجام هماهنگی های لازم در برگزاری شایسته هفته مذکور، در شمال تهران برگزار شد.

کاهش ٧٠ درصدی صدور پروانه ساختمانی

آریا جوان - شهر: شهردار تهران با اشاره به اقدامات این دوره از مدیریت شهری در حوزه های مختلف گفت: کاهش ٥٠ درصدی تعداد محلات بدون بوستان، کاهش ٥٠ درصدی تولید پسماند در شهر و کاهش ٣٠ درصدی تخلفات ساختمانی از نتایج فعالیت این دوره است.

به زودی از قطارملی رونمایی می شود

آریا جوان - شهر: شهردار تهران از بهره برداری از قطار ملی که با هشتاد درصد توان داخلی ساخته شده است در روزهای پایانی اسفند امسال با حضور رییس جمهور خبر داد.

بهسازی و احداث مسیر پیاده رو در ۴۷ معبر

آریا جوان - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۴ تهران از اجرای حدود ۲۲ کیلومتر عملیات پیاده روسازی و احداث مسیر ویژه دوچرخه در نواحی۹ گانه خبر داد و گفت: پیاده روهای حدود ۴۷ معبر منطقه ۴ برای تردد عابران مناسب سازی شد.

بازشدن روزنه‌های روشنایی برای اصلاح ساختار جمع‌آوری پسماند تهران

آریا جوان - یکی از چالش‌های مدیریت شهری تهران طی سال‌های اخیر نحوه جمع‌آوری و دفن زباله بوده است. بیش از دو دهه پیش و زمانی که هنوز تراکم ساختمان‌ها در پایتخت به اندازه این ‌روزها نبود، تهرانی‌ها هر شب زباله‌هایشان را رأس ساعت ۹ دمِ درِ خانه می‌گذاشتند و وانت‌های شهرداری اقدام به جمع‎‌آوری زباله می‌کرد. اما این شیوه جمع‌آوری زباله مشکلاتی داشت؛ تهرانی‌ها عادت هر شب ساعت ۹ را کنار گذاشتند و هر ساعتی از روز اقدام به بیرون‌گذاشتن زباله‌هایشان کردند. در نتیجه این وضعیت؛ سطل زباله‌ها در طول روز ظاهر آشفته‌ای پیدا و بوی نامطبوعی ایجاد کردند.شهرداری برای جلوگیری از این وضعیت تعداد دفعات جمع‌آوری را افزایش داد و چند سالی است که تقریبا روزی سه مرتبه سطل‌های زباله خالی می‌شود. به دلیل پربودن سطل زباله‌ها در همه بازه‌های زمانی نیز امکان شست‌وشوی آن‌ به طور مرتب وجود ندارد. در این گفت و گو با صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، را در این ارتباط می‌خوانید.

پویش شناسایی نقاط حادثه خیز با مشارکت مردمی

آریا جوان - باتلاش کارگروه شهرسازی شورایاری منطقه ۱۰ پویش شناسایی نقاط حادثه خیز با مشارکت مردمی به مدت ۱۰ روز در سطح منطقه ۱۰ تهران اجرا خواهد شد.

بهره برداری از پروژه های عمرانی، زیست محیطی و ترافیکی

آریا جوان - در آستانه فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰ در آیین افتتاح مرحله دوم پروژه های توسعه محلی، ۸ پروژه در بخش های عمرانی، زیست محیطی و ترافیکی با حضور مدیران شهرداری منطقه ۱۰، خانواده معزز شهدا، دبیران شورایاری، ائمه جماعات و شهروندان با رعایت پروتکل های بهداشتی به بهره برداری رسید.

واگذاری بازار روزها طی فرایندی شفاف برای اولین بار

آریا جوان - سعید رباطی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۵ با بیان اینکه این منطقه برای اولین بار واگذاری بازار روزها را طی فرایندی شفاف انجام خواهد داد گفت : این موضوع یکی از مطالبات در سطح مدیریت شهری بود که در قالب چارچوب شعار "تهران شهری برای همه" این واگذاری بر مبنای ساز و کار قانونی، مشخص و شفاف صورت می گیرد.

بررسی فرونشست‌های شرکت مترو

آریا جوان - دوازدهمین نشست کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مترو تهران، با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد این شرکت برگزار شد.

کاشت نهال یادبود درگذشتگان بیماری کرونا

آریا جوان - شهر: نهال هایی برای یادبود مرحوم علی اکرمی، خبرنگار و علی انصاریان و مهرداد میناوند در آستانه روز درختکاری در بوستان کوهسار توسط جمعی از عکاسان کاشته شد.

نهال یادبود درگذشتگان بیماری کرونا کاشته شد

آریا جوان - شهر: نهال هایی برای یادبود مرحوم علی اکرمی، خبرنگار و علی انصاریان و مهرداد میناوند در آستانه روز درختکاری در بوستان کوهسار توسط جمعی از عکاسان کاشته شد.

ایجاد بزرگ‌ترین پاتوق محله‌ای تا احداث پلازای شهری در میدان گلها

آریا جوان - رصد میدانی ۲۵ پروژه شهری در قلب پایتخت صبح امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند با حضور مصطفی سلیمی، معاون شهردار تهران و تورج فرهادی، شهردار منطقه ۶ انجام و در نتیجه ارزیابی‌های این بازدید اعلام شد ۲۲ پروژه تا پایان امسال آماده افتتاح می‌شود.

ساير مطالب

کروناویروس می‌تواند تا 72 ساعت بر روی لباس‌ها زنده بماند

آنتی‌بیوتیک‌هایی که می‌توانند جایگزین آرام‌بخش‌های اعتیادآور شوند

شناسایی تأثیر قند فروکتوز در بروز التهاب

نقش درخشان ایرانیان در شکل‌گیری تمدن هندی

علت افزایش وزن با مصرف داروهای روانپزشکی مشخص شد

استفاده از سمعک و تأخیر در زوال عقل

مشاهده گوزنی که در چشمش مو رشد می‌کند!

شب‌زنده‌داری، شرایط شبکه‌های "ارتباطی" درون مغز را وخیم می‌کند

مغز چگونه زبان اشاره را پردازش می‌کند؟

گرگ‌ها ترجیح می‌دهند حیوانات وحشی را شکار کنند!

شخصیت دلفین‌ها شبیه به انسان است!

مدفوع ماهی‌ها را دست‌کم نگیرید

نگاهی به یکی از پیشرفته‌ترین سازه‌های دست بشر

توضیحات جدید واتس اپ در خصوص به روزرسانی جنجالی

پیش‌بینی زمان مرگ تا چهار روز پیش از وقوع

درمان سریع‌ کرونا با کمک شبیه‌سازی‌ محاسباتی

یک پنجم مردم جهان سرما را حس نمی‌کنند!

کاکتوس امواج مضرمخابراتی را برطرف میکند

چربی گردن، احتمال ابتلاء به مشکلات قلبی را افزایش می‌دهد

ژن نئاندرتال شمشیر 2 لبه در برابر کووید-19

ستونی از نور خورشید با قوس مماس فوقانی

تاثیر یک ماده معدنی در کاهش تأثیرات گرمایش جهانی

"از خودگذشتگی متحیرکننده‌ی" زنبورها، دانشمندان را گیج کرد

ترکیباتی که بقای عمر افراد مبتلا به سرطان پیشرفته کلیه را تضمین می‌کنند

مقابله با کرونای جهش یافته به کمک سلول‌های قاتل!

ابتلا به سرماخوردگی مانع ابتلا به کووید 19 می‌شود؟

مجسمه‌ی شیشه‌ای واکسن کرونا را ببینید!

زنان در ذهن‌خوانی از مردان بهتر هستند

کشف موجوداتی عجیب در قطب جنوب!

داروهای رقیق کننده خون خطر مرگ ناشی از کرونا را کاهش می‌دهند

تولید مغز اجداد ما در آزمایشگاه!

ماسک زدن به درمان کووید-19 نیز کمک می‌کند!

کشف رابطه مغز و زبان در علم عصب‌روان‌شناسی

رشد سریع عضلات با کمک یک پروتئین

پروژه MetaHuman؛ ساخت انسان دیجیتالی با جزئیات بی‌همتا

هشدار؛ زیاده‌روی در مصرف سیر این خطرات را به دنبال دارد

یک داروی دیابت به درمان چاقی مفرط کمک می‌کند

استفاده از دو ماسک باعث کاهش 96.5 درصدی شیوع کرونا می‌شود

کرونا باعث سردمزاجی می‌شود

7 علامت تازه در جهش‌های جدید کرونا و چگونگی پاسخ به آن‌ها

نوسانات هورمونی انسان‌ها با تغییر فصل!

نور مصنوعی، خطر ابتلا به سرطان تیروئید را افزایش می‌دهد

آیا بیماری کووید19 بر قدرت باروری مردان تأثیر می‌گذارد؟

آیا می‌توان متوجه فرسودگی انسان شد؟ علم می‌گوید بله

ایمنی جمعی جهانی در برابر ویروس کرونا چه مدت دیگر به دست می آید؟

در دوران کرونا قهوه بنوشید

بهبودیافتگان از کرونا در برابر جهش ویروس ایمن نیستند

پاکسازی اقیانوس‌ها با یک "قاره" شناور!

تأثیر سن نیمکره چپ و راست مغز بر بیماری آلزایمر

بسته‌بندی‌هایی بهداشتی که موجب آلودگی مواد غذایی می‌شوند

کروناویروس یک روز قبل از بروز علائم بیشترین واگیر را دارد

کروناویروس با فریب دادن سیستم ایمنی بدن، خود را نجات می‌دهد

ساخت جاده با ماسک‌های بازیافتی

درمان سرطان پوست با یک روش دو جانبه بدون نیاز به جراحی

ارتباط بی خوابی و ماه شب چهارده!

پایداری 6 ماهه آنتی بادی های کرونا در بدن

انگلیس کانون گونه‌های جهش یافته کرونا

این تخم 8 ضلعی در لانه پرندگان چه می‌کند؟!

بهبودیافتگان کرونا می توانند یک دوز واکسن تزریق کنند

نور خورشید و کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه