آریا جوان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

آریا جوان - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

آریا جوان - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

آریا جوان - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

آریا جوان - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

آریا جوان - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

آریا جوان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

آریا جوان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

آریا جوان - عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

آریا جوان - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

آریا جوان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

آریا جوان - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

آریا جوان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

عامل انتشار پرندگان شکار شده در فضای مجازی بازداشت شد

آریا جوان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبدانان گفت: فرد متخلفی که پس از کشتار پرندگان، تصاویری از شکار غیرمجاز خود را تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‎کرد، شناسایی و دستگیر شد.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

آریا جوان - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

آریا جوان - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

آریا جوان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

آریا جوان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

آریا جوان - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

آریا جوان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان آغاز شد

آریا جوان - رییس اداره حیات وحش اداره‌کل محیط زیست گلستان از آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان با محوریت گونه‌های قوچ و میش، کل و بز و آهو در این ذخیرگاه زیست‌کره خبر داد.

پایش هفتگی مراکز نگهداری حیوانات در تهران

آریا جوان - رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گفت: مراکز نگهداری حیوانات در تهران به صورت هفتگی توسط کارشناسان و مسئولان محیط زیست پایش می شوند.

کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران/ نیاز جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند

آریا جوان - رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره به اینکه میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

ساير مطالب

تنها بادگیر گرد ایران در سرزمین «ترین‌»های بادگیرها

تردد از مرز ایران و عراق غیرزیارتی است

ظرفیت توریسم ورزشی در کشور مغفول مانده است

تیموری: کردستان یکی از قطب‌های طبیعت‌گردی کشور است

مونسان: شرایط سفر در نوروز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مهیا است

برقراری پروازهای ترکیش ایرلاین به ارومیه

بازدید وزیر گردشگری ونزوئلا از موزه ملی ایران

وزیر گردشگری ونزوئلا: زیبایی‌های اصفهان شگفت‌زده‌ام کرد

تور آشناسازی از ایران به ونزوئلا می‌رود

مرمت و بازسازی قنات شحنه در یزد با 300 میلیون تومان

آخرین وضعیت «خانه پدری جلال آل‌احمد» از زبان بهره‌بردار آن

استان اصفهان سال تاسیس: 1345

استان گیلان سال تاسیس: 1344

استان تهران

آغاز گردشگری معکوس از کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان به آذربایجان‌شرقی

60 مجتمع پذیرایی در جنوب و شرق تهران فعالیت نوروزی خواهند داشت

معماری گیلانی، پیوندگاه فرهنگ، طبیعت و معماری

صدور پروانه فعالیت موزه تخصصی آب در استان گلستان

جنگل فندقلو، جنگلی با گل‌های بابونه/عکس

روستای گردشگری اوجاق آلازار گرمی با 5 تپه تاریخی ثبت‌شده

استفاده از نیزارهای دریاچه زریبار مریوان برای تولید صنایع‌دستی

آغاز طرح سامان‌دهی پهنه سبز منظر فرهنگی‌طبیعی مجموعه جهانی تخت جمشید

اقتصاد فعال در زنجان نیازمند یاری هنرمندان صنایع‌دستی و فعالان گردشگری است

کشف یک پایه ستون تاریخی در شهرستان بیضا

آغاز حفاظت شیمیایی از ساختمان قدیمی بانک ایران و انگلیس در زابل

دکتر مونسان: تقویت گردشگری باعث نزدیکی ملت‌ها به هم می‌شود

استان خراسان جنوبی سال تاسیس: 1383

استان اردبیل سال تاسیس: 1372

شرایط بحرانی در تگزاس/ پایتخت انرژی جهان به زانو درآمد/فیلم

42 اثر طبیعی واجد شرایط ثبت شناخته شد

اجازه مختصر سفرهای نوروزی را گرفته‌ایم

صادر شدن سند قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد به نام میراث فرهنگی

نورپردازی ضلع غربی ارگ سه‌کوهه شهرستان هامون

سیاه‌چادر عشایر کهگیلویه و بویراحمد در نمایشگاه تهران برپا شد

بقعه تاریخی علی‌بن‌ جعفر در قم نورپردازی شد

سامان‌دهی و تأمین حفاظت مخزن اموال فرهنگی‌تاریخی البرز در دستور کار قرار گرفته است

وزیر گردشگری ونزوئلا وارد تهران شد

راه‌اندازی موزه علم و تکنولوژی ارومیه

استان چهارمحال و بختیاری سال تأسیس: 1352

دره الموت

کشتی یونانی در کیش

کریزی بوت در کیش

کشف بقایای یک کاخ تاریخی در زیر زندان

آغاز فرآیند استانداردسازی و تطبیق واحدهای اقامتی در بوشهر

بهره‌برداری از اکوموزه قلعه صلصال لیسار تالش

اهدای لباس سرتیپی 116 ساله به موزه قاجار تبریز

هشدار اداره میراث فرهنگی تهران به فروشندگان مجوز سفر

زلزله سی‌سخت به دو دهانه پل ‌تاریخی پاتاوه آسیب زده است

رونمایی از بزرگ‌ترین گلیم دست‌بافت در شهرستان قیر‌ و کارزین

با این روش ها در سفر کسب درآمد کنید

استان سمنان

هتل های کیش

کایت بوردینگ در کیش

آبشار کمردوغ،‌ جلوه‌ای زیبا از طبیعت دلبرانه ‌کهگیلویه

ساحل خونین جزیره هرمز/عکس

نگران سفرهای بی ضابطه نوروزی هستیم

تردد مسافران با قایق‌های غیرمجاز برای پرداخت نکردن هزینه تست فوری کرونا

ممنوعیت ورود خودروی ساکنان و گردشگران به کیش از 25 اسفند

جاذبه گردشگری؛ چرای شترهای رام در کویر مرنجاب/تصاویر

تشدید نظارت بر تأسیسات گردشگری زنجان

ساخت 8 پروژه گردشگری در استان قم

صنایع‌دستی فاخر ایرانی می‌تواند جای کالاهای خارجی را در منازل بگیرد

جبران خسارت ناشی از زلزله به تأسیسات‌گردشگری سی‌سخت در سطح ملی پیگیری می‌شود

سامان‌دهی محوطه ضلع شمالی تپه اشرف اصفهان

باغ ارم

استان بوشهر سال تاسیس:1352

آب و هوای کیش

پارک ساحلی مرجان کیش

تفریحات هیجانی کیش

کنسرت های کیش

آزادی سفرهای توریستی به ترکیه و ممنوعیت سفرهای زیارتی عتبات!

موغار ؛ دروازه هفت شهر لیلاز

مرزهای استان کرمانشاه بر روی مسافران بسته شد

عطش برای سفر نوروزی زیاد است

گردشگری قابل‌دسترس، برگ برنده گردشگری در پساکرونا

آرامگاه حافظ

کشف آثاری بی‌نظیر در کاوش باستان‌شناسی شهر تاریخی استرآباد

امیدواریم برداشتن تحریم‌ها به صادرات بیشتر صنایع‌دستی کمک کند

افتتاح فاز نخست مجموعه گردشگری در خرم‌آباد

استان سیستان و بلوچستان

تاریخچه اردبیل

شاتل سواری در کیش

سوغات و صنایع دستی اردبیل

راهنمای سفر به همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران

استان خوزستان سال تاسیس: 1320

استان اردبیل سال تاسیس: 1372

استان چهارمحال و بختیاری سال تأسیس: 1352

استان همدان سال تاسیس: 1352

استان سمنان

تکلیف سفرهای نوروزی چه شد؟

دغدغه مقام معظم رهبری در حراست از شهر تاریخی توس لحاظ شده است

خواص برگ کاج و فایده های دارویی و درمانی آن

استان البرز سال تاسیس: 1389

دریاچه اُوان

مدل‌هایی برای سفر نوروزی

همایش بین‌المللی توانمندسازی میراث‌فرهنگی و معماری در برابر زلزله

تخت جمشید پرسپولیس

جنگل طبیعی همدان ، بهشت غرب کشور همچنان ناشناخته-جنگل گیان در کنار تپه تاریخی گیان با قدمتی بیش از 37 قرن قبل از تولد مسیح

مسجدالنبی

استان فارس