آریا جوان

آخرين مطالب

`گردشگری

فارس نگین گردشگری ایران زمین

آریا جوان - استان پهناور فارس مهد تمدن و فرهنگ ایران‌زمین و منشأ بروز و ظهور تمدن کهنی است که در جهان آن روز پایه‌های علم و فرهنگ ادب و هنر جهان را در دامان خود پروراند.

جاذبه‌های گردشگری کوثر مستندنگاری شد

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کوثر گفت: «در راستای معرفی قابلیت‌های گردشگری شهرستان، مناطق و جاذبه‌های گردشگری کوثر عکاسی و مستندنگاری شد.»

بقعه‌ی شیخ احمد یوزداران در دل شهر میراث جهانی

آریا جوان - بقعه تاریخی «شیخ احمد»، از میراث تاریخی ارزشمند بافت جهانی یزد واقع در محله قدیمی یوزداران(فهادان) و متعلق به عالمی اهل تصوف است و مریدان زیادی را در این منطقه پرورش داده است.

نحوه قیمت گذاری بلیت هواپیما باید اصلاح شود/ بار مشکلات ایرلاین ها نباید بر دوش مردم باشد

آریا جوان - یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شیوع کرونا به همه کسب و کارها آسیب زده و قطعا ایرلاین ها نیز بخشی از این مشاغل هستند اما درست نیست که بار این مشکلات را با گران فروشی به دوش مردم انداخت.

رونق گردشگری کرمان در عصر کرونا

آریا جوان - گردشگری کرمان در دوران کرونا همچون سایر نقاط جهان و کشور تاثیراتی گوناگونی از این ویروس همه‌گیر گرفت تاثیراتی که روند توسعه این صنعت را هر چند کند و محدود کرد، اما با اقدامات میراث‌فرهنگی توانست از درون این شرایط شکوفایی خود را فراهم کند.

کشف سنگ قبر ایلخانی در محلات

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات از کشف یک سنگ قبر متعلق به دوره ایلخانی در تپه‌های اطراف محلات خبر داد.

میراث فرهنگی در ثبت جهانی دارابگرد کوتاهی کرده است

آریا جوان - یک استاد تاریخ دانشگاه داراب معتقد است که میراث فرهنگی این شهرستان، استان فارس و حتی کشور در پرداختن به دارابگرد، که اثری منحصر به فرد و مربوط به گذشته تاریخ تمدن ایرانی و اسلامیست، کم توجهی و کم لطفی کرده‌اند و این موضوع باید با ثبت جهانی آن، جبران شود.

آغاز مراحل مستندنگاری پرونده ثبت ملی روستای «وش» در شهرستان نطنز

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان نطنز از آغاز مستندنگاری و تهیه پرونده ثبت ملی بافت روستای تاریخی «وش» از توابع این شهرستان، در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

انجام ۶۲۰۰ مورد پایش آثار تاریخی از سوی نیروهای یگان حفاظت سیستان و بلوچستان

آریا جوان - سرپرست یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: «در نیمه نخست امسال ۶۲۰۰ مورد پایش آثار تاریخی توسط نیروهای یگان‌حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان انجام شده است.»

آباده نقطه تلاقی مثلث گردشگری است

آریا جوان - در ادامه سفرهای شهرستانی، نشست مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با امام جمعه، فرماندار و فعالان حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آباده برگزار شد.

توسعه کامل اقتصاد گردشگری برای ایلام

آریا جوان - رئیس جمهوری گفت: «توسعه اقتصاد گردشگری را باید به طور کامل برای استان ایلام داشته باشیم تا رفع بیکاری و اشتغال بسیار ارزشمند و با انگیزه را برای جوانان استان ایجاد کنیم.»

کتیبه نویافته کوه رحمت از نوع تدفینی و احتمالا به ایجاد سازه‌ای آیینی اشاره دارد

آریا جوان - مدیر پایگاه میراث‌جهانی تخت‌جمشید گفت: «موضوع و محتوای کتیبه نویافته کوه رحمت در حوالی نقش رجب و شهر باستانی استخر که از جمله کتیبه‌های خصوصی فارسی میانه به شمار می‌رود احتمالاً به ایجاد سازه‌‌ای آیینی اشاره دارد.»

اینجا نه اروپاست و نه آمریکا!

آریا جوان - اینجا نه اروپاست نه آمریکا، ایرانِ خودمون، گیلانِ زیبا، جاده‌ی تماشاییِ اِشکِوَرات در شهرستان رودسر

کشف آثار سکونت چندین هزار ساله در ارتفاعات ماسوله

آریا جوان - سرپرست پایگاه پژوهشی میراث‌فرهنگی ماسوله گفت: «در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی ماسوله یک بررسی مقدماتی امکان‌سنجی باستان‌شناسی در اطراف ماسوله انجام شده که نتایج آن پیشینه حضور انسان در منطقه را حداقل تا چهار هزار سال پیش به عقب برده است.»

طالبان به دنبال گنجینه باستانی “باختر”

آریا جوان - طالبان به دنبال دست پیدا کردن به یکی از معروف‌ترین گنجینه‌های افغانستان با قدمتی ۲۰۰۰ ساله موسوم به «گنجینه باختر» با حدود ۲۰ هزار قطعه تاریخی از جنس طلا است.

قشم پاک می‌شود

آریا جوان - جشنواره «روستای پاک، جزیره سبز» با رقابت تنگانگ ۷۰ روستا در قشم ، درحال برگزاری است. در پایان این رویداد، سه روستای پاک معرفی خواهند شد.

درباره شغلی که درگذشته قزوینی‌ها بوده و حالا رونقی ندارد

آریا جوان - شغل «مسگری» در قزوین رو به فراموشی است و علت اصلی آن تغییر سبک زندگی مردم است. باوجود سابقه زیاد مسگری در قزوین هنرمندان این رشته دیگر به تولید نمی‌پردازند و دیگر صدای چکش مسگرها در «مسگر بازار» به گوش نمی‌رسد. هنرجویان این رشته کاهش‌یافته و این هنر از رونق افتاده است.

قدیمی‌ترین جواهراتی که کشف‌ شده‌اند

آریا جوان - محققان معتقدند مجموعه‌ای از صدف‌های حلزون که در مراکش کشف ‌شده‌اند درحقیقت قدیمی‌ترین جواهرات جهان محسوب می‌شوند.

بازگشایی موزه‌های لرستان

آریا جوان - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از خروج استان لرستان از وضعیت قرمز کرونایی و بازگشایی مجدد موزه‌های استان لرستان خبر داد.

تبدیل حمام تاریخی کسما صومعه‌سرا به موزه فرهنگ و هنر

آریا جوان - روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، علیرضا مهرگان روز ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: « کسما به عنوان یکی از مهمترین مراکز و پایگاه اصلی مبارزان نهضت جنگل و میرزاکوچک‌ خان نقش مهمی در تاریخ گیلان ایفا کرده است.»

مهندس ضرغامی وارد استان ایلام شد

آریا جوان - وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌منظور بازدید از زیرساخت‌های گردشگری و بازارچه صنایع‌دستی امروز پنجشنبه یکم مهر ۱۴۰۰ با استقبال رسمی محمد نوذری استاندار وارد استان ایلام شد.

چشم انتظاری بادگیرها برای ثبت جهانی

آریا جوان - بادگیر سازه‌ای خشتی و بخشی از معماری سنتی یزد به شمار میرود که پرونده ثبت جهانی ان همچنان باز است و چشمهای زیادی منتظر ثبت جهانی این سازه میراثی، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی هستند.

ایجاد خانه‌های صنایع‌دستی از اولویت‌های حوزه صنایع‌دستی آزادشهر

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آزادشهر گفت: «ایجاد خانه صنایع‌دستی موجب تقویت و افزایش کیفیت صنایع‌دستی در شهرستان آزادشهر می‌شود و راه‌اندازی این مراکز به‌عنوان یکی از اولویت‌های حوزه صنایع‌دستی شهرستان در حال پیگیری است.»

موافقت با ۴ طرح سرمایه‌گذاری اقامتگاه بوم‌گردی در علی‌آباد کتول

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی علی‌آبادکتول از صدور ۴ موافقت اصولی برای اقامتگاه‌ بوم‌گردی در کمیسیون فنی سرمایه‌گذاری استان گلستان خبر داد.

کشف خمره سفالی در شهرستان مبارکه

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مبارکه از کشف یک عدد خمره سفالی متعلق به دوره ساسانیان در این شهرستان خبر داد.

کشف یک مجموعه سنگ‌نگاره در شهر محلات

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان محلات از کشف یک مجموعه سنگ‌نگاره در ارتفاعات شمال غربی محلات خبر داد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین : کلیپ منتشره از تجمع در مرز شلمچه، آرشیوی است

آریا جوان - دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با تاکید بر این موضوع که امسال مرزهای زمینی کشور برای شرکت در مراسم امسال اربعین حسینی بسته است، گفت: کلیپ منتشر شده در فضای مجازی آرشیوی است و هیچ موردی از حضور مردم در مرزهای غربی کشور وجود ندارد.

مرمت ۱۶ عمارت تاریخی در بافت بوشهر

آریا جوان - معاون میراث‌فرهنگی استان بوشهر گفت: «شانزده عمارت تاریخی در بافت بوشهر احیا و مرمت شده است.»

از صدور ویزای بدون صندلی تا بازار سیاه بلیت اربعین در اصفهان

آریا جوان - در حالی‌که پنج روز تا اربعین باقی نمانده و حدود ۲۰۰۰ اصفهانی ویزای سفر به عراق را دریافت کرده اند، اما صندلی پرواز برای سفر اربعین خود ندارند و حاضرند به هر قیمتی شده بلیت سفر خود را تهیه کنند.

حمایت بنیاد آستان قدس رضوی از صنعتگران لرستانی

آریا جوان - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از پرداخت ده میلیارد ریال تسهیلات از طرف بنیاد آستان قدس رضوی به صنعتگران لرستان خبر داد.

کشف چند کتیبه‌ مهم در اطراف تخت‌جمشید

آریا جوان - مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: «با تلاش باستان شناسان کشورمان چند کتیبه مهم در کوه رحمت تخت جمشید کشف شد.»

۸۰ درصد بناهای تاریخی داراب نیازمند اقدامات مرمتی است

آریا جوان - مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان داراب گفت: «دارابگرد، یکی از آثار مهم تاریخی و تمدنی کشور به شمار می‌رود، تلاش برای ثبت جهانی این اثر یک امر ضروری است که باید زمینه و الزامات آن به‌عنوان یک مطالبه جدی مردمی، فراهم شود.»

مرمت خانه عظیم‌نژاد اراک آغاز شد

آریا جوان - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: «خانه عظیم‌نژاد چندی پیش به تملک اداره کل در آمده است که در این مسیر با قلم مرمت رخت فرسودگی از دیوار آن زدوده می‌شود.»

ارگ اربیل عراق، جان به‌در برده از بلای داعش

آریا جوان - ارگ اربیل ، پایتخت اقلیم کردستانِ عراق، در سال ۲۰۱۴ به میراث جهانی یونسکو پیوست، یعنی درست در همان سالی که گروه موسوم به داعش حملات خود را از شمال عراق آغاز کرد و کنترل شهر موصل را که در ۸۰ کیلومتری اربیل واقع شده است، به دست گرفت.

پیام وزیر فرهنگ و گردشگری چین به وزیر ارشاد

آریا جوان - وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری خلق چین در پیامی با تبریک انتصاب محمدمهدی اسماعیلی، خواستار همکاری‌های دوجانبه و گسترده فرهنگی میان دو کشور شد.

کشف آثار تاریخی در معبد باستانی مصر

آریا جوان - باستان‌شناسان در مصر مجموعه‌ای از اشیاء تشریفاتی تاریخی را در یکی از معبدهای باستانی این کشور کشف کردند.

اعلام آمادگی موزه بریتانیا برای استرداد اشیای تاریخی ارزشمند اوگاندا

آریا جوان - موزه بریتانیا اعلام آمادگی کرده است تا طی یک برنامه تحقیقاتی میان‌مدت، بخش بزرگی از اشیای تاریخی به‌سرقت‌رفته در دوران استعمار آفریقا را به اوگاندا بازگرداند.

ساير مطالب

مرمت کاروانسرای ده‌محمد خراسان جنوبی

زیرساخت‌ گردشگری در روستای زمان‌صوفی مانه و سملقان احداث شد

موزه رضا عباسی تا اطلاع ثانوی تعطیل است

مرمت و بهسازی خانه روستایی پارک ملت رشت

آغاز پروژه مرمت و احیای کاخ سردار امجد شهرستان تالش

لغو مجوز دو دفتر خدمات مسافرتی در آذربایجان شرقی

وعده ضرغامی درباره ویزای توریستی ایران

بازگشایی مکان‌های گردشگری کاشان

آسیب وارده به پل صفوی خرم‌آباد برطرف شد

حمایت صندوق احیا از واگذاری بناهای تاریخی لرستان به بخش خصوصی

ارگ میشیجان خمین، عمارتی به جا مانده از عصر قاجار

با 10 مکان زیبا و جذاب تاجیکستان آشنا شوید

توسعه زیرساخت‌های اقامتی در روستاهای هدف گردشگری شهرستان شفت

انتصاب نماینده میراث‌فرهنگی هرمزگان در جزیره هرمز

بورانو دهکده رنگارنگ در ایتالیا

روز جهانی گردشگری 2021 قدرت گردشگری برای رشد فراگیر را نمایان می‌کند

ویزای عراق در فرودگاه‌ها صادر نمی‌شود

برگزاری دوره کارگاه آموزش حصیربافی در شهرستان رضوانشهر

اهدای کوزه‌های سفالی چندهزار ساله به موزه بوکان

اژدهاگولی ، منطقه بکر گردشگری نیر

ابلاغ مراتب ثبت 23 اثر واجد ارزش فرهنگی‌تاریخی به استاندار کردستان

ثبت اطلاعات واکسیناسیون بیش از 49 هزار زائر اربعین/تکمیل ثبت‌نام این متقاضیان تا ساعاتی دیگر

«استون‌هنج» مرمت می‌شود

بازگشایی مقبره فرعون به روی گردشگران

آغاز ثبت نام برای مجوزهای جدید سفر / چطور مجوز سفر بگیریم؟ (لینک ثبت‌نام)

بررسی «سنگتراشی هخامنشی» توسط آلمان و ایران

خانه صنایع‌دستی در بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه ایجاد می‌شود

نمایش مشق‌های ناصرالدین شاه در حوضخانه کاخ گلستان

مجموعه تاریخی تپه «وداغ» گلپایگان مرمت می‌شود

کشف ماسک طلایی تاریخی در چین

موزه علم و فناوری ارومیه، یک موزه دانشگاهی

شهر ممنوعه چین دیجیتال‌سازی می‌شود

بهره‌برداری از 2 طرح گردشگری در استان مرکزی هم‌زمان با هفته گردشگری

اختصاص 5 میلیارد ریال اعتبار به موزه شهرستان بم

هنر ریسندگی در لرستان احیا شد

طرح احداث زیپ‌لاین و پُل معلق در قم به تصویب رسید

اهدای 160 قلم آثار فرهنگی‌تاریخی به موزه بزرگ خراسان

شهریار برند گردشگری فرهنگی آذربایجان است

پرداخت 19 هزار فقره تسهیلات بانکی به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا

موافقت اصولی برای ایجاد مجتمع گردشگری روستای بیگان شیروان صادر شد

کتیبه شاپور اول ساسانی تنگ براق اقلید به مکان اصلی خود بازگشت

بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از آثار تاریخی ری

صحن فرهنگی مذهبی جمعه مسجد اردبیل تکمیل شد

ارزسان‌سازی سفر رؤیای مردم و خواسته هتلداران

20 نقش فرش تاریخی در کرمان مرمت شد

تدوین نقشه راه اکسپو دبی با هدف جذب گردشگر

زلزله آسیبی به بناهای تاریخی بستک وارد نکرده است

20200 میلیارد تومان خسارت کرونا به هتل‌های ایران

وضعیت تردد در مرز زمینی با عراق/ موکب داران توجه کنند

حذف آمریکا از فهرست امن مسافرتی فرانسه

بازگشایی جزیره تفریحی «ویتنام» به روی گردشگران

معرفی عوامل برگزاری تور غیرمجاز گردشگری به مراجع قضایی در شهرستان آستارا

جاذبه گردشگری گیلان/تالاب سیاه درویشان

اتمام فاز دوم مرمت خانه پوراسماعیل بهبهان تا پایان تابستان جاری

دو اثر تاریخی سلطانیه آماده واگذاری به بخش خصوصی هستند

پرداخت 3,5 میلیارد ریال تسهیلات کرونا به فعالان حوزه گردشگری شهرستان خواف

سارق اموال مهمانپذیرهای قم دستگیر شد

تور تخصصی بازدید از خانه‌های تاریخی قم برگزار شد

راه‌اندازی 60 تور گردشگری مجازی از جاذبه‌های کهگیلویه و بویراحمد

دستگیری 7 نفر به جرم حفاری غیرمجاز در شهرستان خمام

آغاز مرحله جدید مرمت کاروانسرای شاه‌عباسی میامی

آغاز واکسیناسیون شاغلان مراکز اقامتی در ایران

مؤثرترین راه برای عبور از رکود کرونا

توسعه گردشگری مذهبی در جاده کرج – چالوس در دستور کار قرار گرفت

2 واحد اقامتی در اردوگاه گردشگری تنگ ماغر بهمئی ایجاد شد

پایان مرمت مسجد سرخ ساوه

عملیات تکمیلی پروژه کمپینگ اقامتی بی‌بی حکیمه (س) گچساران آغاز شد

بهترین تفریحات تفلیس برای گردشگران

مرمت «بردنشانده» مسجدسلیمان با 120میلیون تومان اعتبار آغاز شد

تور گردشگری ویژه معلولان و سالمندان در قم اجرا شد

حمایت از کارگاه‌های کوچک صنایع‌دستی زنجان به رونق تولید کمک می‌کند

اقامت در بهترین هتل های شیراز

آغاز مرمت تکیه خلیل جهان‌بیگ شهرستان ساوه

شرایط جدید سفر از ایران به هندوستان

اخذ سند تک ‌برگ در حریم درجه‌ یک پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه

15 بنای تاریخی در بروجرد ثبت ملی می‌شود

مالکیت مجسمه مرمری تاریخی به ترکیه نرسید

شورای راهبردی مشترک دو استان کردستان و کرمانشاه تشکیل می‌شود

شصت و دومین نشست شاهنامه‌خوانی در زابل برگزار می‌شود

دهکده گردشگری بیدمجنون در قم احداث می‌شود

حرکت به سمت جهش در حوزه گردشگری خراسان شمالی

کشف گنجینه طلایی تاریخی در دانمارک

آغاز به کار مرمت خانه تاریخی «زاهدی» شوشتر

تور ترکیه

نظارت بر تاسیسات گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تشدید می‌شود

دستگیری 5 حفار غیرمجاز در شهرستان تربت‌‎حیدریه

صدور سند شش‌دانگ برای قلعه تاریخی کریم‌آباد رشتخوار

مراتب ثبت 15 اثر واجد ارزش فرهنگی‌تاریخی به استاندار خوزستان ابلاغ شد

عملیات اجرایی سامان‌دهی اردوگاه گردشگری چشمه بلقیس چرام شتاب می‌گیرد

برنامه «بانکوک» برای بازگشایی به روی گردشگران

گیلان شهرستان تالش آبشار لوشکی /فیلم

آغاز فصل جدید ساماندهی و مرمت در محوطه تاریخی گندی‌شاپور

«شب ایران» در شهر ورگوراس کرواسی برگزار شد

تدوین ضوابط درجه‌بندی مراکز تفریحی، سرگرمی و زائرسراها

نتیجه استفاده از لیرز در پاکسازی آثار آهنی تاریخی

وسیع ترین دستکند ایران ثبت ملی می‌شود

ناصرخسرو از زیلو چه گفته است؟

بدون ویزا به عراق نروید

220 دوربین در کاخ سعدآباد روشن شد

خانه‌های مسافر غیرمجاز در چنگال پلیس یزد