آریا جوان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

آریا جوان - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

آریا جوان - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

آریا جوان - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

آریا جوان - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

آریا جوان - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

آریا جوان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

آریا جوان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

آریا جوان - عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

آریا جوان - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

آریا جوان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

آریا جوان - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

آریا جوان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

عامل انتشار پرندگان شکار شده در فضای مجازی بازداشت شد

آریا جوان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبدانان گفت: فرد متخلفی که پس از کشتار پرندگان، تصاویری از شکار غیرمجاز خود را تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‎کرد، شناسایی و دستگیر شد.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

آریا جوان - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

آریا جوان - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

آریا جوان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

آریا جوان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

آریا جوان - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

آریا جوان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان آغاز شد

آریا جوان - رییس اداره حیات وحش اداره‌کل محیط زیست گلستان از آغاز سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان با محوریت گونه‌های قوچ و میش، کل و بز و آهو در این ذخیرگاه زیست‌کره خبر داد.

پایش هفتگی مراکز نگهداری حیوانات در تهران

آریا جوان - رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گفت: مراکز نگهداری حیوانات در تهران به صورت هفتگی توسط کارشناسان و مسئولان محیط زیست پایش می شوند.

کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران/ نیاز جدی به نوسازی ناوگان حمل پسماند

آریا جوان - رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران با اشاره به اینکه میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال گذشته حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

ساير مطالب

عطریانفر: مشکل «احمدی‌نژاد» دیده شدن است؛ خداوند عاقبتش را بخیر کند

رییس ستاد اجرایی فرمان امام: تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا آغاز شد

ابتکار:‌ سهل‌انگاری مجلس در بررسی لایحه حمایت از زنان غیرقانونی است

عضو کمیسیون امنیت ملی: ضعفی در دستگاه‌های امنیتی احساس نمی‌کنیم

معاون ظریف: امیدواریم در آینده شاهد تحریم های آمریکا علیه ملت ها نباشیم

وام 100 میلیونی ازدواج شاید از 2ماه دیگر!

قاضی‌زاده: رقیبم در انتخابات «رضاخان» است

کنایه به وزیر بهداشت: با مقدسات برخورد ابزاری نکنید

سعید محمد: رئیسی به من گفت وارد انتخابات نمی‌شوم

نماینده مجلس دهم: فقط رده سومی‌های اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت می‌شوند

ضرغامی: اگر رئیس جمهور شوم هرکاری روحانی کرد، خلافش را انجام می‌دهم

جدال سخت بر سر طرح جوانی جمعیت/ مخالفان و موافقان نکات جالبی دارند

وضعیت قرمز کرونا در سراسر تهران برای اولین بار / موج سنگین بستری‌ها در هفته آتی

فرمانده ناجا: عوامل حمله به پاسگاه کورین زاهدان دستگیر شدند

ایران موفق به تولید واکسن آنفلوآنزا شد

مهران مهام: پایه گذار سریال های کمدی در رمضان «اصغر فرهادی» بود

اعمال تغییر قیمت بلیت متروی تهران و حومه از ابتدای اردیبهشت ماه

وزارت بهداشت: ‌تعطیلی دو هفته‌ای کشور ضروری است

آخوندی: از نظر من وضع موجود تصادفی نیست

آیت‌الله کعبی: طرح گام به گام احیای برجام یک فریب آمریکایی است

هشدار جدی پلیس فتا/ «به‌روزرسانی اپلیکیشن شاد»، ترفند تازه مجرمان‌ سایبری

امیر ساعدی: از عملیات روانی دشمن به سادگی نمی‌گذریم

بازیگر زن پیشکسوت: مرگ، این روزها چون آب خوردن شده است

واعظی: جمهوریت و اسلامیت ضامن بقا و بالندگی نظام است

رئیسی: قاضی باید نفوذناپذیر باشد

نقاشی: حمایت از نامزد اجاره‌ای برای ریاست‌جمهوری اشتباه است

صادق خرازی: نمی شود خر سیاست را یک وری سوار شد

تحویلداری: من سال 99 را سال متفاوت نام می‌گذارم

بردیا صدرنوری: انتشار آثار ارکسترال به علاوه دو کتاب در سال 1400

محمدرضا هدایتی: امیدوارم لایق این باشم سیستان و بلوچستان مرا فرزند خود بداند

واکسیناسیون مردم ایران رایگان است

حذفیات کنکور 1400 به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد

فرانک احمدزاده: فروش آنلاین آثار هنری با اعتماد مخاطبان به گالری‌ها شکل گرفت

تأکید حاجی میرزایی بر احترام به حقوق و توانایی مبتلایان به سندرم داون

چگونه خشونت طلبی را در شرایط مختلف کنترل کنیم؟

مهلت 72 ساعته برای خروج خودروهای پلاک غیربومی از شهرهای قرمز و نارنجی/ چرا رنگ کرونایی برخی شهرها عوض شد؟/ ویدئو

قالیباف: سفرهای استانی‌ام تبلیغاتی نیست

ربیعی: رفع تحریم و مقابله با کرونا اولویت‌های دولت در سال 1400 است

رهامی: مردم از تورم و مشکلات اقتصادی در رنج هستند

گفتگو با مادر گنده لات های «شنای پروانه»

جلالی‌زاده: شاید اصلاح‌طلبان نتوانند کاندیدای جامع‌الشرایطی معرفی کنند

وزیر راه : 33 میلیون سفر در نوروز 1400 انجام می‌شود

قادر آشنا: تئاتر در نوروز به شکل عادی ساری و جاری است | ژست روشنفکری مشکلی از تئاتر ما دوا نمی‌کند

ممنوعیت های سفرهای نوروزی مشخص شد

لرستان بهترین ظرفیت در حوزه گردشگری را دارد

سیفی‌زاده: کنسرت آنلاین فوق‌العاده است

عبدالرضا داوری: احمدی‌نژاد حتماً برای انتخابات 1400 رد صلاحیت می‌شود

چه رفتار‌هایی خانم‌ها را از ازدواج منصرف می‌کند؟

راهی برای کاهش خستگی شیمی درمانی

حناچی: ٢ هزارمیلیارد از بودجه ١٤٠٠ به رضایتمندی شهروندان اختصاص یافت

اختلالات وسواس گونه خود را بشناسید

شایسته: تنها 12 فیلم درخواست اکران نوروزی داده‌اند

امید رهبران: سرود همچنان به جایگاه اصلی خود نرسیده است

تخریب خلیج فارس توسط نفتی‌ها/ لزوم جلوگیری از دریاخواری در عسلویه

میرلوحی: جریان اصلاحات معتقد به حضور حداکثری است

فعال اصلاح‌طلب: اصولگرایان در پی انتخاباتی راحت‌الحلقوم هستند

نماینده مجلس: زنان به دور از دید مردان دوچرخه سواری کنند

کواکبیان: جوانان احساس می‌کنند ما از سر بی کاری انقلاب کردیم

رئیس پیشین صداوسیما: متعصبین پخش کشتی و فوتبال را از تلویزیون حرام می دانستند

سامر حبیبی: سومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی جشنواره متنوع و پربار خواهد بود

اظهارات واعظی؛ از واکنش به یک ادعای ارزی تا مذاکره با چین و هند برای خرید واکسن کرونا

نماینده مجلس: ارز 4200 تومانی عده‌ای را به کاخ‌نشینی رساند

کواکبیان: برجام باعث شد نگاه دنیا به ما خوب شود

همایون علی‌آبادی: جریان نقد تئاتر در ایران سیر صعودی نداشته است | صداهای ما منتقدان یک طرفه است

زهره علی‌اکبری: خلوت و سکوت از نقاط قوت صدای فیلم «مامان» است

مهمانپرست: در 8 سال گذشته از توان داخلی غفلت شد

امیر نصیرزاده:نیروی هوایی ارتش روند پیروزی انقلاب اسلامی را سرعت بخشید

مسعود فراستی: فیلم «روشن» به مخاطب توهین می‌کند

وزیر ارشاد: تلویزیون تئاتر ایران فرصت رونق اقتصادی را برای این هنر فراهم می‌کند

حریرچی: وضعیت کرونایی کیش و قشم از آبی به نارنجی رسید

جمهوری اسلامی: اکثر روحانیونی که به مقام رسیدند، اسیر زرق و برق دنیا شدند

فولادگر: رئیسی گفته است برای انتخابات کاندیدا نمی شود

روایتی از دردسر‌های بانکی مهاجران افغانستانی

نظر عضو اسبق شورای نگهبان در مورد تائید صلاحیت احمدی نژاد برای 1400

عرب‌سرخی: جامعه مسیر استعفاء را به عنابستانی نشان دهد

قالیباف: مجلس هیچ چیز پنهانی ندارد

بیژن مقدم: هر سه قوه دست نیروهای انقلاب بیفتد

هادی غفاری: برخی از فحاشی به روحانی نان می‌خورند

قالیباف: عدم برخورد با متخلفان حقیقی و حقوقی بورس قابل پذیرش نیست

مسیح مهاجری: خطر تکثیر آدم هایی با ویژگی احمدی نژاد کاملا مشهود است/ نتیجه انتخابات 1400 تقریبا مشخص است

مهرداد رایانی مخصوص: نیاز به تقویت جشنواره تئاتر فجر داریم / تلویزیون وظیفه دارد از تله تئاتر حمایت کند / آینده درخشان تئاتر در پلتفرم‌ها

سردار فدوی: پیروزی‌های 2 سال اخیر بیشتر از 40 سال قبل بود

وزارت بهداشت: مرغ های سایز کوچک سالمتر هستند

کمال تبریزی: عدم نمایش خیلی از فیلم ها سوء تفاهم است!

تک فرزندی موجب سندروم آشیانه خالی می‌شود

رژیم‌های غیراصولی سلامت گیاهخواران را تهدید می‌کند

کمیسیون اجتماعی: دریافت هدایا توسط مدیران در جریان انجام کار جرم است

سعید اسدی: یک روحیه جمعی منفی‌باف در تئاتر ما حاکم است / اعتقاد دارم که تئاتر خصوصی در ایران وجود ندارد / مشکل جشنواره‌ فجر نداشتن کیوریتور است

هادی خورشاهیان: شعر نوجوان عملا از چرخه خارج شده است / انتشار مجموعه شعر و داستان جدید برای نوجوانان

فاطمه هاشمی : اگر آیت‌الله هاشمی زنده بود FATF به بحران تبدیل نمی‌شد

آغاز به‌کار ناوگان ویژه اتوبوسرانی جهت بانوان در خیابان ولی‌عصر تهران

سرلشکر باقری: پاسخ جانانه‌ای به کوچکترین خطای دشمن می‌دهیم

محسن رضایی: بایدن بدون تحمیل شروط جدید هیچگاه وارد برجام نخواهد شد

محمد منتشری: به جوانان نصیحت می‌کنم موسیقی مملکت خود را یاد بگیرند / هر چه دارم از اسماعیل مهرتاش است

امیر حاتمی: ایده‌های شهید سلیمانی را در وزارت دفاع پیگیری می‌کنیم

گفت و گو با راننده حاج قاسم؛ سردار از کودکی یک استراتژیست به تمام معنا بود!

محسن رضایی: همدلی ایرانیان مهمتر از چاه‌های نفت است

ظریف: مسئولیت عواقب هرگونه ماجراجویی احتمالی بر عهده واشنگتن خواهد بود

مشاور فرمانده سپاه: قدرت ما در مقاومت اعتقادی است

نماینده مجلس: اگر گرین‌کارت برای نمایندگان اشکال ندارد برای رییس جمهور هم نباید مشکلی داشته باشد